Nexus 6 Root Yapma | Recovery Yükleme |Bootloader Kilidi Kaldırma

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Nexus 6 Root Yapma | Recovery Yükleme |Bootloader Kilidi Kaldırma
Merhaba saygı değer maxicep forum takipçileri. Bu yazımda sizler için Motorola üretimi olan google cihazı Nexus 6 android telefonuna nasıl root atılacağını adım adım anlatacağım. Bu konuda yer alan root işlemleri sonucunda nexus 6 cihazınızda meydana gelebilecek herhangi bir yazılımsal veya donanımsal hatadan ben veya maxicep yönetimi sorumlu değildir. Bu konuda yer alan işlemler sonucunda cihazınız root yetkisine sahip olacak ve cihazınıza supersu uygulaması ve recovery yüklenecektir.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Nexus 6 root işlemlerine başlamadan önce mutlaka cihazınızda bulunan dosyaların yedeğini alın.
  • Daha sonra tıklayın ve Nexus 6 root işlemleri için gerekli olan toolkit programını bilgisayarınıza indirin.
  • Daha sonra ayarlar / geliştirici seçenekleri menüsünden usb hata ayıklama ayarını aktif hale getirin.
  • Ayarlar/uygulamalar veya ayarlar/güvenlik kısmından bilinmeyen kaynaklar ayarını aktif edin.
  • Cihazınızın pilinin en az %50 seviyesinde olmasına dikkat edin.
  • Cihazınızı usb kablosu yardımı ile bilgisayarınıza bağlayın.
  • Daha önceden indirmiş olduğunuz Nexus 6 root programını çalıştırın. ( Karşınıza aşağıda ki gibi bir ekran gelecektir )

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Buradan öncelikle UNLOCK butonuna basın ve cihazınızın bootloader kilidini açın ( cihazınız yeniden başlayacak ve size bootloader kilidi ile ilgili soru soracaktır siz ses açma kısma tuşları ile evet seçeneğini seçin ve güç tuşu ile onaylayın )
  • Daha sonra tekrar root programına gelin ve Custom recovery seçeneğini işaretleyerek ROOT butonuna basın.
  • Root işlemlerinin bitmesini bekleyin. ( İşlemler bittikten sonra cihazınızı yeniden başlatın )
  • Supersu uygulamasının menüye gelip gelmediğine bakın ( eğer supersu uygulaması yüklenmemiş ise root işlemlerini baştan yapın )

Ekli dosyalar

Üst Alt