Haber Nexus 5 için Android Nougat gelmiyor mu?

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Nexus 5 için Android Nougat gelmiyor mu?
Android adındaki mobil işletim sistemini bir süredir geliştirmeye devam eden Google her sene yeni bir Android sürümünü pazara sunarken, bu sene de Android 7.0 Nougat'ı akıllı telefonlar ve tabletler için sunacak. Firmanın Mayıs ayında düzenlediği Google I/O 2016'da Android N olarak ilk kez duyurulan işletim sisteminin daha sonra Android 7.0 Nougat olacağı duyurulmuştu.

Geçtiğimiz sene Android 6.0 Marshmallow, firmanın yeni Nexus 5X ve Nexus 6P akıllı telefonları ile birlikte Ekim ayı sonunda pazara sunulmuştu ve bu sene de beklentiler Ekim sonu ya da Kasım başında gelebileceği şeklindeydi.

Ancak yeni bilgiler Ağustos ayını işaret ediyor. Doruluk oranı oldukça yüksek sızıntıları ile tanınan Evan Blass, ya da Twitter'daki adı ile @evleaks yeni bazı bilgiler paylaştı. Blass Ağustos ayında Nougat'ın sunulacağını belirtirken, ayrıca daha önce gelen Nexus 5 akıllı telefonun da bu güncellemeyi almayacağını belirtiyor.

Nexus 5, Güney Kore devi LG tarafından üretilmiş ve 2013 senesinde pazara sunulmuştu. Bu da 3 sene önceki cihazına artık Google'ın yazılım desteği vermeyeceği anlamına geliyor.

Nexus 5 akıllı telefon, 4.95" büyüklüğünde 1920x1080 piksel Full HD dokunmatik ekran, 2GB sistem belleği, 16GB / 32GB dahili veri kapasitesi, 8MP arka kamera, 1.3MP ön kamera, Qualcomm Snapdragon 800 yonga seti, 2.300mAh batarya gibi özelliklerle sunulmuştu.
Nexus 5 için Android Nougat gelmiyor mu?

furyzer0

furyzer0

Üye
Acaba 32 bit işlemciden dolayı mı gelmiyor?

Sent from mTalk using lumia950

MaxipmaN

Üye
gelmesin boşverin leş gibi kasar belki de. nexus 7 2012den kardeşim şikayetçi. 5.1.1 ile berbat diyor.

0MG90

0MG90

Üye
Custom romla devam mı? @Invoke :D

Rygebin

Rygebin

Üye
gelmesin boşverin leş gibi kasar belki de. nexus 7 2012den kardeşim şikayetçi. 5.1.1 ile berbat diyor.
Şöyle bir şey var ki işlemcileri fena değil . Nexus 7 2012 nindoneminde bile işlemcisi kötüydü.

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MaxipmaN

Üye
Şöyle bir şey var ki işlemcileri fena değil . Nexus 7 2012 nindoneminde bile işlemcisi kötüydü.

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
lolipopun kitkattan daha hafif olması gerekirdi bence.

furyzer0

furyzer0

Üye
4.4.2de daha iyiydi nexus 7
Sadece update mi yaptınız sıfırlama yaptınız mı mevcut sistemin üstüne yükleme yaptıysanız daha yavaş olması normal sıfırladıysanız bir şey diyemem

mTalk'tan gönderildi

MaxipmaN

Üye
Sadece update mi yaptınız sıfırlama yaptınız mı mevcut sistemin üstüne yükleme yaptıysanız daha yavaş olması normal sıfırladıysanız bir şey diyemem

mTalk'tan gönderildi
ayarlardan kurdu herhalde kardeşim. factory reset yapmıştık geçen.

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Sürümleri çokta abartmamak lazım

Galaxy S7 Edge cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: RetaXter
ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
Yok yav oneplus one bile 7 alacak nexus 5 almazsa olurmu hic
google bile cihaz tercihi yaparsa bu işten kimse hoşnut olmaz.

Invoke

Invoke

Üye
Custom romla devam mı? @Invoke :D

Zaten hiç stock kullanmadım ki, aosp kaynağını kullanarak düzenleyecekler yine custom romu. Benim için değişen hiçbir şey olmayacak. :D
Yok yav oneplus one bile 7 alacak nexus 5 almazsa olurmu hic
google bile cihaz tercihi yaparsa bu işten kimse hoşnut olmaz.

1+1 hakkında bilgim yok ama N5'in almayacağı kesin.Telefon çıkalı kaç yıl oldu. Geçen yıl N4'e güncelleme gelmedi bu yılda N5'e gelmeyecek. Aylar öncesinden Developer Preview yayınlanmadığından bile belliydi, N5'e N gelmeyeceği.

Lollipop bir çok açıdan geçiş sürümü gibi oldu. KK'a göre daha ağır olduğu kabul gören bir gerçek.
7 kullanmadım ama 5 için "kasmıyor", dememe gerek yok herhalde.

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN ve furyzer0
furyzer0

furyzer0

Üye
Zaten hiç stock kullanmadım ki, aosp kaynağını kullanarak düzenleyecekler yine custom romu. Benim için değişen hiçbir şey olmayacak. :D

1+1 hakkında bilgim yok ama N5'in almayacağı kesin.Telefon çıkalı kaç yıl oldu. Geçen yıl N4'e güncelleme gelmedi bu yılda N5'e gelmeyecek. Aylar öncesinden Developer Preview yayınlanmadığından bile belliydi, N5'e N gelmeyeceği.

Lollipop bir çok açıdan geçiş sürümü gibi oldu. KK'a göre daha ağır olduğu kabul gören bir gerçek.
7 kullanmadım ama 5 için "kasmıyor", dememe gerek yok herhalde.
Lollipopda arayuz sanal makine ve altyapısal olarak bir suru şey değişti ondan 4.4 e gore kotu olması normal ama şu an 6.0 ya da 7 4.4 den daha iyidir buna eminim

Sent from Mtalk using Lumia950[emoji769]

Luck Star

Luck Star

Üye
Google bile kendi saf android sürümüne yazılım desteğini kesiyorsa ne anladım ben o işten.

Luck Star

Luck Star

Üye
mecburen kaç yıllık cihaz nexus 6 yı nasıl satarlar yoksa :D

İşte bu politikayı uygulayanlar hep diğer firmalar oldu. Nexus 4 ne kadar çok güncelleme aldı sorun olmadı. Google cihazlarının amacı zaten yazılım desteği bence. Kamera, pil gibi konularda zaten zayıf kalıyor. Custom Rom'lar ne kadar fazla olsa da bence yaptığı yanlış bir durum. 2 yıl sonra desteği kesecekse millet diğer markalara yönelir. Samsung'un eline yağ sürüyor resmen.

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
İşte bu politikayı uygulayanlar hep diğer firmalar oldu. Nexus 4 ne kadar çok güncelleme aldı sorun olmadı. Google cihazlarının amacı zaten yazılım desteği bence. Kamera, pil gibi konularda zaten zayıf kalıyor. Custom Rom'lar ne kadar fazla olsa da bence yaptığı yanlış bir durum. 2 yıl sonra desteği kesecekse millet diğer markalara yönelir. Samsung'un eline yağ sürüyor resmen.
3 yıl oldu nexus 5 çıkalı nexus 4 de 3 yıl destek aldı google nerdeyse her zaman 3 yıl destek veriyor gm 4g ye de 3 yıl destek diye anlaştıydılar diye hatırlıyorum ve samsung da az süre destek vermiyor ( s serisine ) s4 ve nexus 4 neredeyse aynı zamanda çıktılar ve destekleri de neredeyse aynı zamanda kesildi kısaca android amirallerin güncelleme ömrü neredeyse her zaman 3 yıldır.
güncelleme isteyen iphone alır onlar da en fazla 4 yıl veriyor.

Luck Star

Luck Star

Üye
Hocam iphone güncelleme veriyor tamam da hatta 5 yıl oldu benim eski 4s'e halen güncelleme geliyor :D Ama telefon kullanılamaz halde. Değişen bişe yok, efekt yok, özellik yok ama telefon aşırı yavaş.

General mobile da dahil olmak üzere samsung vs. amiral modellerine hep 2 yıl boyunca güncelleme verdi. General mobile için erken konuşmak olmaz çünkü daha 2 yıl dolmadı ama nasıl olsa Android One olduğu için güncellemeyi goodle'dan alıyor.

Nexus 4 daha fazla güncelleme almıştı diye aklımda kalmış halen de öyle düşünüyorum...

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
Herkes kendi işine bakacak gibi geliyor
yani bu şartlara göre Google' in de hiçbir farkı kalmıyor
yakında Google den önce yazılım yükseltenlerde olur. :D

Üst Alt