Nextstar ye 5100fta kanal listesi nasıl yapılır

Sponsorlu Bağlantılar

ibrahim 42

ibrahim 42

Üye
    Konu Sahibi
Nextstar ye 5100fta kanal listesi nasıl yapılır
Arkadaşlar nextstar kanal listesi yapıyorum televizyonu kapatıp açtığımda eski halinde kanal listesi filan yok oluyor cihazı yeni kullanmaya başladım nasıl yapabilirim kayıt edebilirim kanal listesini

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
1. ADIM:

Kumandadan MENÜ tuşuna basın.

KANALLAR menüsü seçin.

Ok tuşlarını kullanarak KANAL DÜZENLEME bölümünü seçin ve OK tuşu ile bölüme girin.

2. ADIM:

Şifre olarak 0000 girin.

3. ADIM:

Listede görülen uydu Türksat uydusu olmalıdır.

MAVİ düzenle tuşuna basın.

Tekrar MAVİ düzenle tuşuna basın.

4. ADIM:

MAVİ tuşa basarak gelen soruya OK diyerek devam edin.

Listenizdeki tüm Türksat kanalları silinir.

5. ADIM:

Şimdi türksat otomatik kanal güncelleme frekansını girerek yeni Türksat kanallarını taratalım.

MENÜ ye girin.

AYARLAR bölümüne girin.

MANUEL TARAMA bölümüne girin.

6. ve 7. ADIM:

Uydu TÜRKSAT 1C olmalıdır.

Kılavuzu TP frekans bölümüne alarak OK tuşuna basın.

11747 H değerli TP yi seçin.

SYMBOL RATE değeri farklı olabilir.

TP yi seçtiğinizde değerler aynı olmalıdır.

NETWORK ARAMA AÇIK konuma alın.

KIRMIZI tuş işe arama işlemine başlayın.

8. ADIM:

Türksat uydusu yeni kanallar taranmaya başlanır.

Tarama uzun sürebilir.

Tarama bititğinde cihaz ikaz verir.

EXIT tuşu ile çıkarak yayınları izlemeye başlayın.

UYARI: Cihazınız donanım olarak yetersiz olduğundan sadece SD yayınları alabilecektir. HD Yayınlar İçin Tıklayınız

DİKKAT: Bu adımdan sonrası tarama işleminde kanal gelmeyenler içindir.

9. ADIM:

Cihaz uzun süre güncellenmediyse TP listenizde 11747 frekansı olmayabilir.

Bu durumda yeni kanallar bulunamaz.

Yukardaki anlatımda TP listenizde 11747 Yatay (H) 27500 nolu TP yoksa TP yi manuel girmeniz gereklidir.

MENÜ den AYARLAR menüsünden tekrar MANUEL TARAMA menüsüne girin.

Kumandadaki YEŞİL tuşa basın.

Sinyali olmayan herhangi bir TP bulun ve seçin.

UYDU: TURK1C

TP FREKANS: 11747

POLARİZASYON: YATAY

SYMBOL RATE: 27500

NETWORK ARAMA: AÇIK

olarak ayarlayın.

Tüm değerler doğruysa sinyal metre otomatik olarak resimdeki gibi kilitlenir.

KIRMIZI tuşa basarak tarama işlemine başlayın.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: ibrahim ok
ibrahim 42

ibrahim 42

Üye
    Konu Sahibi
Çok teşekkür ederim usta sagol eline sağlık daha önce Sunny cihaz kullandım çok yazılım yükledim emulu kaon stream gibi bu cihaz yeni elime geçti birazda unuttum bu işlerle uğraşmadığım için güzel menüsü olan bir yazılım varmı bu cihaz için

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Çok teşekkür ederim usta sagol eline sağlık daha önce Sunny cihaz kullandım çok yazılım yükledim emulu kaon stream gibi bu cihaz yeni elime geçti birazda unuttum bu işlerle uğraşmadığım için güzel menüsü olan bir yazılım varmı bu cihaz için
Bu yazılımlar hakkında araştırma yapman gerekiyor, seçenek çok senin hangisi hoşuna gider bilmiyorum.

ibrahim 42

ibrahim 42

Üye
    Konu Sahibi
Uydukurdu turkeysat forumda forumda hertürlü uydu cihaz ve yazılımları var ama çok eski bir cihaz olduğu için linkler ölmüş pek ilgilenen yok bakalım belkide hiç kurcalamaya gerek yok

iizzz

iizzz

Üye
bu cihazın 4.5.ceşit yazılımları.var..YE 5000 X CI NEW F CPA EMU_20080331. YE 5000 X CI CPA EMU_20080331.... YE 5000 X CI NEW F CPA EMU_20080331.... YE 5000 X FTA CPA EMU_20080331 uymlu.böyle devam eder.not cihaz calışıyorsa hic yazılıma girme.hepiside.resilerdeki mönü.

• Beğen
ibrahim 42

ibrahim 42

Üye
    Konu Sahibi
bu cihazın 4.5.ceşit yazılımları.var..YE 5000 X CI NEW F CPA EMU_20080331. YE 5000 X CI CPA EMU_20080331.... YE 5000 X CI NEW F CPA EMU_20080331.... YE 5000 X FTA CPA EMU_20080331 uymlu.böyle devam eder.not cihaz calışıyorsa hic yazılıma girme.hepiside.resilerdeki mönü.
Cihaz çalışıyor sorun yok ama kanal listesi duzenleyemiyorum düzenliyorum televizyonu kapatıyorum açtığımda duzenledigim listeden eser kalmamış ilk mesajımda bu konuda yardım istedim arkadaş kanal arama hakkında bilgi vermiş bu konuda yardımcı olursan memnun olurum cihaz biyerden elime geçti kumanda tuşları silinmiş kanal listesi düzenleyince kayıt edecekmiyim nasıl yapacağım bunu

iizzz

iizzz

Üye
Nex destek 'de bu cihazın yazılımları var bi araştır.senin dediğin bu cihazlar kanaları silmez.önce cihaza fabrika ayarı yap.yukarda belirtmiş açık şekilde.uydu tarama değil.tp tarat.tpe12423 V 27500.şebeke açık olacak.otamatik kendi kaydeder.

• Beğen
PALA.

PALA.

Üye
kumanda tuşları silinmiş
Bu modele bakarak silinen tuşları bulabilirsiniz
Anlaşılan kanalları buluyorsunuz, ancak kanalları istediğiniz sırada düzenledikten sonra aç-kapa yapınca liste bozuluyor :hmmm
Ayarlarda> Tkgs güncelleme özelliği varsa kapatın (ve cihazı yeniden başlatın)
Güncel yazılım yüklemekte gerekebilir yukarda bahsedilmiş...

• Beğen
ibrahim 42

ibrahim 42

Üye
    Konu Sahibi
Bu modele bakarak silinen tuşları bulabilirsiniz
Anlaşılan kanalları buluyorsunuz, ancak kanalları istediğiniz sırada düzenledikten sonra aç-kapa yapınca liste bozuluyor :hmmm
Ayarlarda> Tkgs güncelleme özelliği varsa kapatın (ve cihazı yeniden başlatın)
Güncel yazılım yüklemekte gerekebilir yukarda bahsedilmiş...
Aynen öyle usta turksat uydusunu sildim yeniden Tp taraması yaptım sorun kanal listesi düzenliyorum kapatıp açtığımda sıralama eski haline dönüyor ilgin için teşekkür ederim Sağol

ibrahim 42

ibrahim 42

Üye
    Konu Sahibi
Nex destek 'de bu cihazın yazılımları var bi araştır.senin dediğin bu cihazlar kanaları silmez.önce cihaza fabrika ayarı yap.yukarda belirtmiş açık şekilde.uydu tarama değil.tp tarat.tpe12423 V 27500.şebeke açık olacak.otamatik kendi kaydeder.
Dostum kanalları silmiyor yanlış anladın beni Tp tarattim sonra kendi isteğime göre kanalları sıraladım kanal listesi yaptım tv yi kapatıp açtığımda kanal sıralaması bozulmuş onu demek istedim yaptığım kanal listesi niye bozuluyor açıp kapattığım zaman

• Beğen
Tepkiler: iizzz

Üst Alt