NetPATRON 2.0 Download


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
CK1991

CK1991

Üye
    Konu Sahibi
Tanıtım:
Türk yazılım sektöründe güzel programlar yapan yine bir Türk Firmasının programını sizlere tanıtmaya çalışacağım.
NetPATRON; Şirketler ve Çoklu Bilgisayar Ağları için güzel bir bilgisayar kontrol programıdır.
GENEL BAŞLIKLAR HALİNDE ÖZELLİKLERİ
Gruplandırılmış İçerik Filtresi.
İnternet ve Bilgisayar kullanım süre sınırlaması.
Kullanıcıya özel Windows kısıtlamaları.
Uzak bilgisayardan yönetim ve izleme.
Dosya ve Veri indirme (download) kısıtlamaları.
Kullanıcıya özel program kısıtlamaları.
Yönetici tanımlı web adres seçenekleri.
Güvenli özel alan tanımlamaları.
Görüntülü kullanıcı takibi (video kaydı).
Detaylı kullanıcı raporlama.
Otomatik veritabanı güncellemesi.
Bu seçeneklerin bazılarını sırasıyla aşağıda özetleyerek açıklamaya çalışalım;
Gruplandırılmış İçerik Filtresi :
NetPATRON Yazılımının içerik Filtre modülü farklı birkaç şekilde içerik kontrolü ve taraması yapmaktadır. Gelişen teknoloji ile birlikte bu seçenekler sürekli gelişmektedir.
Bunlar :
Akıllı İçerik Taraması,
Önceden belirlenmiş ve veritabanına girilmiş yasaklı web site adresleri,
Yönetici’nin kendi girebileceği yasaklı yada serbest web site adresleri.
İnternet ve Bilgisayar kullanım süre sınırlaması :
İnternet kullanımının olmayacağı yerlerde veya belli sürelerde olması gereken durumlarda, aynı şekilde Bilgisayar kullanımının da belli süreler arasında yapılabilmesine olanak sağlayan bu özelliğimiz ile kullanıcıların hangi sürelerde Bilgisayar veya Internet kullanacaklarınızı belirleyebilir ve tüm bu kuralları NetPATRON ile yerinizden kalkmadan uzaktan yapabilirsiniz, uygulayabilirsiniz.
Kullanıcıya özel Windows kısıtlamaları :
NetPATRON Yazılımı windows işletim sistemi ile ilgili özel seçilmiş bir çok kısıtlama yapma imkanı sağlamaktadır. Sınırsız sayıda kullanıcıya, yine sınırsız seçenekler ile ayrı ayrı kısıtlamalar uygulamak mümkündür.
Bu kısıtlamalar özellikle henüz yeni Bilgisayar kullanmaya başlayanlar ve bilinçsizce sistemi karıştıranlar için tasarlanmıştır. Bilinçsiz kullanım sonucu sistem kalıcı hasarlara uğrayabileceğinden dolayı bu tür kısıtlamaların bazı kullanıcılara uygulanması sistemin doğru ve uzun süreli çalışması açısından önemlidir.
Uzak bilgisayardan yönetim ve izleme :
NetPATRON ile Dünya da ilk kez uygulanan ve başarıya ulaşan yöntem ile server uygulamanız nerede olursa olsun client Pc ler otomatik olarak server tarafından tespit edilir ve kontrol edilebilir şekilde bağlantı sağlanır.
Server uygulaması İstanbul’da bulunan ama çeşitli illerde ki bilgisayarları kontrol etmek isteyen kurum yada kuruluşlar client uygulamasını kurdukları anda bütün client ler server uygulamasına otomatik olarak bağlantı sağlayarak izlemeye ve kontrole hazır hale geleceklerdir. Bu özellik dünya da ilk kez NetPATRON yazılımın da yapılmış olup henüz bir benzeri bulunmamaktadır.
Dosya ve Veri indirme (download) kısıtlamaları :
NetPATRON‘un Download kısıtlamaları bölümündeki bir takım ayarlar aktif hale getirildiğinde kullanıcıların internetten seçili olan dosya türlerini indirmeleri engellenecektir. Sürekli yeni dosya uzantıları ve türleri olabileceği düşünülerek yöneticinin dilediği dosya uzantısını girebileceği bir bölümde yapılmıştır.
Böylelikle limit aşımlarından kaynaklanan ek ücretler ortadan kaldırılmış olmaktadır. Ayrıca internetten indirilen bu dosyalar genelde virüs, spy, adware dediğimiz zararlı yazılımları içinde bulunduran dosyalar olabileceği için Bilgisayarınız için tehlike teşkil etmektedir. Bu kısıtlama ile bu tehlikede bir nebze olsa betaraf edilmiş olacaktır.
Kullanıcıya özel program kısıtlamaları :
NetPATRON un Yönetim panelinde bulunan Program kısıtlamaları bölümünden hangi kullanıcının hangi programları kullanmaya yetkili olup olmadığını ayarlabilirsiniz. Bu özellik sayesinde sizin kişisel kullandığınız Programlara başkalarının ulaşmalarını da engellemiş olursunuz.
Bu özellik aynı zamanda bilinçsiz ve acemi kullanımlarda sistemin bozulmasınıda engelleyecek bir özelliktir. Bilmeden çalıştırlan bir sistem dosyası ile Bilgisayarınızda ki sistemi kalıcı hasarlar verilebilir ve çalışmalarınızı kaybedebilirsiniz.
Kurulum Açıklamları :
Client ve server uygulamasının içinde barındıran kurulum dosyasıdır.
Program İngilizce ve Türkçe dillerini destekler.
Server uygulaması ana bilgisayar dediğimiz kontrolün ve izlemenin yapılacağı bilgisayara kurulmalıdır.
Client uygulamasıda terminal dediğimiz kullanıcı bilgisayarlarına yüklenmelidir.
Lisans & Fiyat Açıklamaları :
Bilgisayar başına 25 YTL (KDV Dahil)
Lisans ücreti 1 yıl geçerlidir.
1 yıldan fazla alımlarda veya sonraki yıl güncellemelerinde %40 indirim uygulanır.
Tüm güncellemeler ve yenilikler otomatik ve ücretsiz olarak kullanıcılara ulaştırılır.
Çoklu bilgisayar ağlarında, evindeki kullanıcıları uzaktan (internet’ten) kontrol ve görmek isteyen kullanıcılarımız için uygun olan üründür.
Editörün Yorumu : Programın boyutu biraz fazla gibi görünse de yaptığı işe göre emsallerinden daha ufak boyutlu denebilir. Fiyatı da 25 YTL gibi oldukça cazip bir rakam olduğunu gözönüne alırsak ihtiyacı olan firmaların yabancı programlara yüzlerce hatta binlerce dolar vermesine hiç gerek yok, aynı işi yapan Türk Malı bu ve birçok program varken paramızın değerini bilelim.
Sürüm : 2.0
Boyut : 27.7 Mb
Kullanım İzni : Süre/Kullanım Kısıtlamalı (Shareware)
Kısıtlama : 30 Gün
Dil : Türkçe
İşletim Sistemi : Windows NT/2000/XP/Vista
Üretici Firma :

 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt