Netflix Türkiye'den çekiliyor mu? Beklenen açıklama geldi


ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
RTÜK'ün dijital platformlarda yayın yapmak için lisans alma zorunluluğu getirmesi ardından Netflix'in RTÜK'e başvurmadığı ve Türkiye'den çekileceği gibi iddialar ortaya atıldı.

Netflix ile ilgili beklenen açıklama RTÜK başkanı Ebubekir Şahin'den geldi. RTÜK başkanı Twitter üzerinden NETFLIX, BLU TV, PUHU TV, TURKCELL, VODAFONE, DIGITURK, TİVİBU gibi önemli yayıncıların aralarında bulunduğu 600'den fazla kuruluştan lisans ve izin başvurusu aldıklarını açıkladı.

Sonuç olarak Netflix Türkiye pazarından çekilmiyor ancak RTÜK denetimine giriyor. Neflix ve diğer platformlarda yer alan içeriklerde ne gibi sansürlerin uygulanağı merak ediliyor. Kullanıcıların büyük bir çoğunluğu ise bu tür platformlarda sansüre karşı bir tavır sergiliyor.

 
KinG Tornado

KinG Tornado

Üye
Yinede Ülkemde Rtük İstemiyorum
 
  • Beğen
Tepkiler: mysimsek
Genc007

Genc007

Üye
Netflixe el attıkları kadar majör olmayan tv kanallarına el atsalar keşke.
 


MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’in yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt