Neden Nokia E7 değilde Sony Ericsson Xperia Pro Aldım?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Neden Nokia E7 değilde Sony Ericsson Xperia Pro Aldım?
Bir çok kişinin bana "Nokia da alabilirdin. Üstelik aynı donanım. Sadece biri Symbian diğeri Android. Androidçi mi oldun?" demesi veya öyle anlaması durumunu açıklığa kavuşturdum.

Peki Neden Nokia E7 ile Xperia Pro'yu karşılaştırıyorlar? Çünkü ben klavye şartı ile telefon aldım. Yani klavyesiz telefon almayacaktım. Bu yüzden klavyeli olan bu iki model karşılaştırılıyor.

Ben telefon alırken işletim sistemi fanatikliği yapıp ilk olarak işletim sistemine değil, en son işletim sistemine bakarım ve bu konuda benim için işletim sistemlerinin fazla bir önemi yoktur. Benim için en önemlisi cihazların donanımsal performanslarıdır ve bunları yazılıma yansıtmadaki kaliteleridir.

İşte Sony Ericsson Xperia Pro alma sebebim:

E7 hafıza kartı desteklemiyor ancak şuanda 32 GB hafıza kartım Xperia Pro'ya takılı ve 17 GB dolu.

E7 ile Xperia Pro'nu kamera performansı ortada:

E7 25 FPS ile HD video kaydı yapıyor, Xperia Pro 30 FPS.
E7 680 Mhz iken Xperia Pro 1024 Mhz'dir.
E7'nin Adobe Flash desteği yok, Xperia Pro'nun Flash Player 11'e bile desteği mevcut.
E7 1200 mAh pil kullanabilirken, Xperia Pro 1500 mAh pil kullanıyor ve pili daha uzun süre gidiyor.
E7 Li-ion, Xperia Pro Li-Po pil kullanıyor ve Li-Po biraz daha iyi( ).
E7 1,23 SAR değerine sahip, Xperia Pro ise 0,88 SAR değerine sahip.

İşte bu yüzden Xperia Pro aldım ;)

Kaynak

• Beğen
Tepkiler: Cihanî Sultan, -Pablo Escobar, Amaru Shady ve 2 diğerleri

-Pablo Escobar

-Pablo Escobar

Üye
güzel bir açıklama olmuş.

Niizuma.Eiji

Niizuma.Eiji

Üye
Kardeşim iyi güzel hoşta böyle konulara gerek yok bence.Kime ne uygunsa onu alır.Biri için 808 en kral telefonken birine göre Iphone 4S birine göre Galaxy SIII'tür v.s Önemli olan telefonun iyi olması değil sana uygun olmasıdır.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 94869 ve Amaru Shady
handci04

handci04

Üye
kaan çok haklısın

Del Rey

Del Rey

Üye
Furkan bence güzel bir karar almışsın. Bana göre E7'nin klavyesi daha konforlu, ancak genele bakıldığında Xperia Pro daha iyi :oke:

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 94869
MasteLaa

MasteLaa

Üye
Xperia Pro bence de iyi bir tercih :)

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 94869
Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Kardeşim iyi güzel hoşta böyle konulara gerek yok bence.Kime ne uygunsa onu alır.Biri için 808 en kral telefonken birine göre Iphone 4S birine göre Galaxy SIII'tür v.s Önemli olan telefonun iyi olması değil sana uygun olmasıdır.

Yorum budur :oke:

Furkan bence güzel bir karar almışsın. Bana göre E7'nin klavyesi daha konforlu, ancak genele bakıldığında Xperia Pro daha iyi :oke:

Evet klavyesi daha konforlu :)

Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
İyi de Bcm2727 Adreno 200'den daha güçlü bir gpu -3D grafikler konusunda-,multimedya konusunda ise Adreno 200 ile kıyaslanması bir küfürdür...

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt