NE OLUYOR - NEDEN OLUYOR - BEN NE YAPABİLİRİM

Sponsorlu Bağlantılar

Ahmet0834

Üye
    Konu Sahibi
NE OLUYOR - NEDEN OLUYOR - BEN NE YAPABİLİRİM
Arkadaşlar bu 3 soru hayatı anlamısın için herkesin herczaman sorması gereken 3 soru yeterli
Öncelikle
ne oluyor? yani olay nedir?
niçin oluyor? yani arka planında ne var
peki ben ne yaparım? ben nerde olan karsında ben nerde durmalı ne yapmılıyım elimden ne gelir
Bu soruları sorup harekete gecersek kimliğimizin bir vasfı olur aksi taktirde kimliğimiz olmaz ...

peki ya siz sizin bu konudaki düşünceleriniz nedir

• Beğen
Tepkiler: DeV/AsA

DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Sorgulamak güzeldir, faydalıdır da.
Bu beyin egzersizini gelenek haline getiren uygarlıklar şu an başka çağda yaşıyorlar.

• Beğen
Tepkiler: Ahmet0834 ve PALA.
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Önce anla sonra düşün en son karar ver ve harekete geç

• Beğen
Tepkiler: DeV/AsA, Ahmet0834 ve PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Bizim toplumumuzda umduğunu bulmak fermana mahsus.
Malesef insalar bir ağacın dökülen yaprakları gibi yönlerini rüzgar tayin ediyor.
Kimse sevdiği işi yada yapabileceği işi yapmıyor, para nerdeyse insanlar orada.
Memlekttin çıtasını bir milim yükseltmek isteyenler boş gezerken, boş adamlar bir yerlere geliyor :lac:

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK, DeV/AsA ve Ahmet0834

Ahmet0834

Üye
    Konu Sahibi
Sorgulamak güzeldir, faydalıdır da.
Bu beyin egzersizini gelenek haline getiren uygarlıklar şu an başka çağda yaşıyorlar.
gayet iyi bir tespit evet
Bizim toplumumuzda umduğunu bulmak fermana mahsus.
Malesef insalar bir ağacın dökülen yaprakları gibi yönlerini rüzgar tayin ediyor.
Kimse sevdiği işi yada yapabileceği işi yapmıyor, para nerdeyse insanlar orada.
Memlekttin çıtasını bir milim yükseltmek isteyenler boş gezerken, boş adamlar bir yerlere geliyor :lac:
peki ama işte ozaman ben ne yapabilirim demek gerekmezmi

PALA.

PALA.

Üye
peki ama işte ozaman ben ne yapabilirim demek gerekmezmi
Anlatmaya kalkarsam uzun hikaye sadece para para para için mücadele etmek gerekiyor.
Bugün lisans düzeyinde eğitim alanların büyük çoğunluğu işsiz olduklarından polis vb. olmaya zorlanıyor.
İstihdam edilecek meslek polis vb. ise neden milletin gençliğini boşuna fakulte köşelerinde çürütüyorlar.
Gelde şimdi bu soruna göre plan yap sınavların içi boşaltıldı, konuşulacak şeyler çok ama boş ver, çözüm yok.

• Beğen
Tepkiler: DeV/AsA, Ahmet0834, MAERKEK ve 1 kişi daha

Ahmet0834

Üye
    Konu Sahibi
Anlatmaya kalkarsam uzun hikaye sadece para para para için mücadele etmek gerekiyor.
Bugün lisans düzeyinde eğitim alanların büyük çoğunluğu işsiz olduklarından polis vb. olmaya zorlanıyor.
İstihdam edilecek meslek polis vb. ise neden milletin gençliğini boşuna fakulte köşelerinde çürütüyorlar.
Gelde şimdi bu soruna göre plan yap sınavların içi boşaltıldı, konuşulacak şeyler çok ama boş ver, çözüm yok.
Çözümü olmayan bir sorun yoktur eğer ortada bir sorun varsa çözmüde elbet vardır öneml olan çözüme giden doğru yolu bulmaktır konuşulcak çok sey var ama konusamıyorum demek acizliktir hersey konusmak gerekir tabi doğru biliyor isek veya yanlışımız var sise onuda kabul edip doğruya birlikte ulaşmak gerek inanmak ve azimle çabalamak herzaman en sonunda istediğin sonucu verir

PALA.

PALA.

Üye
konuşulcak çok sey var ama konusamıyorum demek acizliktir
Forumda siyaset ve tartışma çıkaracak dini konular yasak. En basitinden eğitim sisteminde sorun var.
Fetonun getirdiği sınav sistemi ile yıllarca milleti mahvettiler, torpil el altından sorular kırıla gitti.
Şimdi kalkmışlar aldandık masalı okuyorlar, eşitlik adalet değildir, hak edene hak ettiğini vermektir.
Şimdi şu boş çözüm teorilerini kendine sakla, analitik düşünen birisi böyle gaza gelerek hareket etmez.
Oturur durumunu değerlendiri bir swot analizi yapar, öyle körü körüne azimle hiçbir yere varılamaz, boş hayal kurma.
Öncelikle
ne oluyor? yani olay nedir?
niçin oluyor? yani arka planında ne var
peki ben ne yaparım? ben nerde olan karsında ben nerde durmalı ne yapmılıyım elimden ne gelir
Bu soruları sorup harekete gecersek kimliğimizin bir vasfı olur aksi taktirde kimliğimiz olmaz ...
Vasıflı insan; tecrübe ederek vasıf sahibi olur, öyle plan yaparak vasıf sahibi olunamaz.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK, DeV/AsA ve Symbianist

Ahmet0834

Üye
    Konu Sahibi
Öncelikle yasak veya değil sen hoşuna gitmeyen konuya yorum yapmassın olur biter ayrıca kişiselleştirmeni anlayamadım öncelikleüslübuna dikkat edermisin burada ne sen ben bir siyasi parti temsilcisi yada saksakcısı değiliz vatadaş olarak düşüncelerimiz paylasıyoruz forum sitelerinin amaçlarındabiride budur kişisel bilgi ve donanımlarımıın paylaşılması senin hem uslubun dogru değil hemde kendi fikrini empozeetmeye calısyorsun okumassın paylaşımlarımı olur biter bay cok bilmiş hersey biliyorsun ama haddinin bilmemişssin sana yunusun dizeleri ile seslenmek isterdim ama sende yunusu anlıycak bir kafada yok...
Forumda siyaset ve tartışma çıkaracak dini konular yasak. En basitinden eğitim sisteminde sorun var.
Fetonun getirdiği sınav sistemi ile yıllarca milleti mahvettiler, torpil el altından sorular kırıla gitti.
Şimdi kalkmışlar aldandık masalı okuyorlar, eşitlik adalet değildir, hak edene hak ettiğini vermektir.
Şimdi şu boş çözüm teorilerini kendine sakla, analitik düşünen birisi böyle gaza gelerek hareket etmez.
Oturur durumunu değerlendiri bir swot analizi yapar, öyle körü körüne azimle hiçbir yere varılamaz, boş hayal kurma.

Vasıflı insan; tecrübe ederek vasıf sahibi olur, öyle plan yaparak vasıf sahibi olunamaz.
neyi nereye saklarım benim sorunum edebin elden gitmesin zira hoş olmuyor

Son düzenleme:
haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
Önceden "ben kimim nereden geldim nereye gidiyorum " şeklindeydi sorular değişsede cevaplar aynı

Baydırman

Baydırman

Moderator
Fazla düşünmeyin kafayı yersiniz (!) :bleh:

Üst Alt