NBA 2K12 İncelemem

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
viktoreznov

viktoreznov

Üye
    Konu Sahibi
NBA 2K12 İncelemem

Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 4-5 gündür NBA 2K12 oynuyorum. Bazı arkadaşlara yardımcı olması açısından bu oyun hakkında bir inceleme yazayım dedim.​
Oyunu açtığımızda bizi çok güzel bir müzikle birlikte çok güzel bir video karşılıyor. Video adeta basketbol tarihinde bir gezinti yaşatıyor bizlere. Eğer oyunu oynarsanız o videoyu atlamamanızı şiddetle tavsiye ederim. Video bitince oyunun oldukça dolu menüsüyle karşılaşıyoruz. En üstte “Quick Game” modunda zaten seçilmiş olan herhangi iki takımın yıldız oyuncuları topla çeşitli hareketler yapıyorlar. Hatta biraz daha izlersek birbirlerine el sallayıp “Sen kimsin ki benim yanımda” işareti yapıyorlar J.​
Tabii ki oyunda seçebileceğiniz birçok mod mevcut. İsterseniz bu modları açalım:​
1. NBA Greatests: Adından da anlaşılacağı üzere bu modda NBA tarihinin en iyilerini görüyoruz. Bunlar Michael Jordan başta olmak üzere Kareem Abdul-Jabbar, Magic Jonhson gibi oyuncular. Bu modun en güzel tarafı ise o oyuncuları yönetebiliyor olmamız. Yani modda Michael Jordon’ı seçtiğimizde enter’e basıp o zamanki önemli bir maçı canlı olarak oynayabiliriz. Ayrıca oyunculardan herhangi birini seçtiğimizde onunla ilgili kısa bir film hemen yukarda beliriyor ve devamlı tekrar ediyor. Bu filmlerde öyle basit filmler değil. Hangi oyuncu olursa olsun izleyince “Vay anasını!!!” diyeceğiniz filmler.
2. NBA Create A Legend: Bu mod pesteki become a legend moduna çok benziyor. Oyuncunuzu yaratıyorsunuz ve bir kereliğe mahsus antrenman maçından sonra 2-3 takımdan teklif geliyor. İstediğiniz takıma gidiyorsunuz ve efsane olma yolunda ilerliyorsunuz.​
3. The Assocation: Bu mod da Fifa’daki meneger modunun aynısı. Takımınızı seçiyorsunuz ve istediğiniz gibi yönetip en üst seviyeye getirmeye çalışıyorsunuz.​
4. Season: Bu da The Assocation moduyla neredeyse aynı. Tek farkı bu modda takımınızı tek sezon yönetiyorsunuz ve The Assocation moduna göre daha az yönetim yetkisine sahipsiniz.​
5. Play Offs: Buraya girdiğinizde ise kendinizi bir turnuvanın içinde buluyorsunuz. 16 takım arasından takımınız seçip birinci olmaya çalışıyorsunuz.​
6. NBA Blacktop: İşte bu benim en sevdiğim mod. Çünkü burada ne takım var ne de herhangi bir kural. Oyuncuları kafanıza göre seçiyorsunuz. Takımlar sadece home-away şeklinde ayrılıyor. Oynanan mekân bir mahalle köşesini andırıyor. Küçük bir sahada oynuyoruz ve insanlar küçük bir tribünde ayakta bizi izliyorlar. Gerçekten oyunun en güzel modu bu. Bu moda kısaca Street Basketbol da diyebiliriz.​
7. Training Camp: Çok zevk alacağımız bir mod da burası. Burada sadece iki kişi var Kobe Bryant ve Michael Jordon. Bu modun amacı aslında bize oyunu öğretmek. Jordon, Kobe’nin karşısına geçiyor ve ona teknik hareketleri tek tek öğretiyor. Tabi biz de bu arada oyunun tuş kombinasyonlarını öğreniyoruz. Gerçekten eğlenceli bir mod.​
8. Practice: Son olarak da bir pratik modumuz mevcut. Bu modun kendi içinde daha çeşitleri var ama pratik modu olduğunu bilmeniz yeterli.​
Gelelim grafiklere: Grafikler bir basketbol oyunun grafiklerinin olabilecek en üst düzeyidir bence. Çünkü grafikler en küçük ayrıntıya kadar düşünülmüş. Seyircilerin hepsi devamlı hareketli. Oyuncu modellemeleri mükemmel. Basket attığınızda basket filesinin sekmesi bile mükemmel. Bir oyuncudan topu çaldığınızda diğer oyuncu topu geri almak için yerlerde sürünüyor. Top çizgiye doğru gidiyorsa bizim eleman topu kurtarmak için atlıyor, top sahaya geri dönüyor bizim elemansa seyircilerin üstüne uçuyor :) . Grafikler çok iyi ama basit hatalar da yok değil. Örneğin arada yedek oyuncuları gösteriyor, oyuncular insan mı robot mu belli değil. Sadece oyun içi grafiklere özenilmiş. Seyircilerin de hepsi hareketli ama dikkat edildiğinde onların da robottan farkı yok.
Yapay zekâya gelince: Yapay zekâda hiçbir hata yok. Oyuncular yapılması gerekenin en iyisini en akıllıcasını yapıyor. Hatta oyunu oynarsanız yapay zekâyla başınız dertte olacak. Çünkü üst zorluk seviyelerinde maç kazanmak için mükemmel oynamanız gerek :) .

• Beğen
Tepkiler: India

India

India

Üye
benimde oyunu deneme fırsatım oldu menü vs. gerçekten güzel olmuş ama oynanış olarak geliştirileceğine gerilemiş bence fazla beğenmedim

viktoreznov

viktoreznov

Üye
    Konu Sahibi
benimde oyunu deneme fırsatım oldu menü vs. gerçekten güzel olmuş ama oynanış olarak geliştirileceğine gerilemiş bence fazla beğenmedim
2k11'i oynamadığım için gerilemiş mi ilerlemiş mi bir şey diyemeyecem ama oynanışın nesini beğenmedin merak ettim doğrusu :)

fullwar

fullwar

Üye
Oynanış 2k11'e göre daha kötü. Yeni motor çok fazla hareketi ve animasyonu hesaplayabiliyor fakat oyuncuların tenlerini dehşet kötü çiziyor. Oyuncular porselen gibi duruyor. Bugüne kadar en uzun süreli oynadığımı oyunlardan olan 2k11 beim için hala 2k12'den daha iyi. Tamam yine 2k12'yi oynayacağım ama yinede 2k11 bence daha iyiydi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...