NASA 50 Yaşında..

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
>>impacter<<

>>impacter<<

Üye
Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA) 29 Temmuz 2008 tarihi itibariyle 50'nci yılına girdi.29 Temmuz 1958'de dönemin ABD başkanı Eisenhower tarafından kurulan NASA bugüne kadar atmosfer dışına yüzlerce roket ve uzay aracı gönderdi.

Cape Canaveral üssünden 11 Ekim 1958'de fırlatılan Pioneer-1 NASA'nın ilk uzayprojesiydi.

Florida'da bulunan uzay üssünde fırlatma rampaları, kontrol ve telekomünikasyon merkezleri bulunan NASA, 16 milyar dolarlık dev bütçesiyle dikkat çekiyor.

NASA'nın şu an gündemde olan en önemli projesi ise Mars'ta hayatın izlerini araştıran Phoenix (Anka kuşu).
 
schumici

schumici

Üye
iyiki doğdun nasa
iyiki doğdun nasa
:D:D:D:D:D:D
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

doctorrr
Cevap
0
Görüntüleme
370
doctorrr
spy ghost
Cevap
0
Görüntüleme
376
spy ghost
spy ghost
Cevap
0
Görüntüleme
298
spy ghost
Cevap
0
Görüntüleme
502
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected]xicep.com mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt