Namaz Öğrenmek Istiyorum

• 27 Eylül 2013
  • 1018 Okunma
  • 19 Cevap

1. evet arkadaşlar namaza başlamak istiyorum şafi meshebi olarak genelde kitaplardan pek birşeyler anlamıyorum birisi video veya yazılı olarak anlatabilirmi detaylı olarak bunun dışında cuma namazıda

Yazan: Metin137
    -efşan bunu beğendi.
  2. ByKatre bunu beğendi.
  3. Kardesim diyanet sitesine gir hersey bar orda. Namaz hareketleri ve surelerini ogren. Allah namazsiz insani huzuruna kabul etmeyecegini hepimiz biliriz.

4. çok saolun denicem

5. kardeşim bana pm ile geri dönüş yap istediğin konu da sana yardımcı olmaya çalışayım.

ByKatre ve ali.clay bunu beğendi.
  6. sabah namazı dört rekat ikisi sünnet ikisi farz
    öglen namazı on rekat dördü ilk sünnet dördü farz ikisi son süünet
    ikindi sekiz rekat dördü sünnet dördü farz
    akşam beş rekat üçü farz ikisi sünnet akşamlarda fazr önce sünnet sonra kılınır
    bütün iki rekat namazların kılınışı aynıdır sadace niyetleri farklı
    sabah namazını kılmasını ögrenen kişi beş vakit namazın 40 rekatının
    20 rakatını kılmasını ögrenmiş olur
    ikindi ve yatsı namazın ilk sünneti biribirlerinden sadace niyetleri farklı
    sabak namazın sünneti farzı akşamın namazın süneti yatası namazın son sünneti
    niyetleri farklı olarak aynı şekilde kılınır
    yatsı namazın farzı ögelenın farzı ikindi namazın farzı niyetleri farklı olarak aynı şekilde
    kılınır akşam namazın farzı ve vitir namazı gerektigi şekilde kılınır
    bütün son oturşta ettiyatü salli barik rabbene okunur bu değişmez
    ilk otoruşta yanı ikinci rekatta oturuşta farklılıklar var

7. 2293 - Hz. Ebü Hüreyre (radıyallâhu anh) anlatıyor: "Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm)'in şöyle söylediğini işittim:

"Sizden birinizin kapısının önünden bir nehir aksa ve bu nehirde hergün beş kere yıkansa, acaba üzerinde hiç kir kalır mı, ne dersiniz?"

"Bu hal, dediler, onun kirlerinden hiçbir şey bırakmaz!" Aleyhissalâtu vesselâm:

"İşte bu, beş vakit namazın misalidir. Allah onlar sayesinde bütün hataları siler" buyurdu."

Buhâri, Mevâkît 6; Müslim, Mesâcid 282, (666); Tirmizî, Emsâl 5, (2872); Nesâî, Salât 7, (1, 231); Muvatta, Sefer 91, (1,174).

8. Beyler Şafii'yim demiş arkadaşımız yanlış yönlendirmeyin...

9. Şafiler farklı şekilde namaz klmaz abdest bozulma şartlrı farklıdr ve namazn içinde bi kaç yeri farklı yaparlar

10. Kardeşim ben de şafiiyim ondan söyledim sünnet rekatları faln farklı bizde arkadaşlar hanefi kardeşlerimizinkiyle aynı yazmışlar da ondan söyledim.

Son düzenleme: 28 Eylül 2013
    ByKatre bunu beğendi.
  11. Cami imamına yada cemaatlere git orda detaylı ogretıller

12. safiye göre anlatan yok mu acil yorumlarınız içinde teşekkürler

Dede bunu beğendi.
  13. fb.com/halojenrap kardeşim beni ekle her konu da yardımcı olayım inşaallah.

14. Senin adına sevindim. Allah daim etsin inşallah.

15. saol

16. sizde hanifi mesebine uyun ne olur ki, :)
    hiç namaz kılmayan bir mesepde var ona uysak ahiret günü namazdan hesaba çekilmekten
    kurtala bilirmiyiz fethullah hoca müslüman olmayanlar allahtan başka ilah yok diyerek cennete gide bilceklerini söylemişti efendim ozaman gusl boy abdezi namaz oruç niye yoruluyoruz bizde onlar gibi yaşayaılım diye insanın aklından geçmez mi

17. Dostum şafi olduğun için önceliği kaza namazlarina vermek zorundasın. Yani sünnet kilamazsin. Fetva şudur :
    Kaza namazı olan kişinin sünnet kılması haramdır. Bunu sakın unutma. Allah mübarek etsin ve ölünceye kadar kılmayı nasip etsin.

18. Bu fetva şafi mezhebi için geçerlidir...

19. Android kullanıyorsan google playden namaz vakti pro ve namaz vakitleri diye iki uygulamayı indir gece uyumadan göz gezdir fazlasıyla yardımcı olacaktır sana

20. ama ben 6220c kullanıyorum nokia symbian

Yüklüyor...
20/09/2018 - 20:13