N9'cular Bir Yardım Edin,N9'a Tekrardan Güncel Yazılımı Nasıl Atarız ?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
N9'cular Bir Yardım Edin,N9'a Tekrardan Güncel Yazılımı Nasıl Atarız ?
Arkadaşlar Buğün Babam Nokia N9'u Satmaya Karar Vermişti Ve Bende Bu Forumdaki Bazı Arkadaşlar Nokia N9 Geliştirilebilir,Açık Kaynaklı Bir Cihazdır Dedikleri İçin Babamla Nokia c6-01 Cihazımla Nokia N9'u Değiş Ettik Ve Daha Önceden Yanılmış Olduğumu Söyleyebilirim Bu Konuda Bazı Arkadaşlardan Özür Diliyorum Başta Mertcan(c7) Olmak Üzere,Geliştirici Konusunda Yazılımsal Bir Desteği Olmasada Hoparlörden Çıkan Ses Beni Hasta Etti Dolby Kalitesinde Tabiki Ayrıca Web Tarayıcısı Ayrı Bir Hasta Etti Neredeyse Cihaza Hasta Oldum Pazartesi Günü Okula Bile Getirmeyi Düşünmüyorum N9'un Nekadar Değerli Bir Cihaz Olduğunu Ve Ne Symbian,Nede IOS ve Android Hiçbiri Bir İşe Yaramaz Bence Bu Cihazın Yanında IOS'a Gerek Yok ve Android ICS 4.0'ın Betası Yakında Çıkacakmış N9 için Android Program Sıkıntısı Olmaz Diye Düşünüyorum Android in Uygulama Konusunda Eksik Olduğunu Biliyorum Fakat MeeGo Kadar Değildir Bence Neyse Asıl Sıkıntıma Gelelim ;

Arkadaşlar Cihazı Babamdan Yeni Aldım Cihazın Yazılımını Cihaz Sıfır Olsun Diye Yenilemek İstedim ve Nokia Software Updater den Cihazın Yazılımını Yenilemek İstediğimde Aynı Yazılımı Tekrar Yükle Gibi Bir İbare Bulamadım C6-01'i Taktığımda Burada Cihaza Yazılımı Tekrardan Yükle Gibi Bir Yazı Oluyordu Ama N9'u Taktığımda Göremedim Aynen Alttaki Screen Shot Taki Görüldüğü Gibi Birşeyle Karşılaştım ;

Resimde Gördüğünüz Gibi Yazılımı Yeniden Yükle Gibi Bir İbare Yok Ve Bende Bu Cihazlardan Anlamadığım İçin bir Konu Açtım Lütfen Yardım Edin !

Ve Bir Sorunda Mikrafonunda Karşıdan Gelen Ses Bana Kısık Geliyor ve Karşıya Giden Seste Hiçbir Sıkıntı Yok Telefon Tamircilerine Sorduğumda Bana Doğru Servise Biz Bunu Açamayız Dediler Ve Servise Sırf http://www.maxicep.com/meego/bu-nasil-bir-sacmaliktir-598341.html Konusundaki Olaydan Dolayı Götürmek İstemiyorum Cihazımın Garanti Dışı Kalmasından Korkuyorum Gerçi Kalacağı kadar Kalmıştırda Ben Yine Eğer Yazılımdan Sonra Düzelmezse(Sorun Yazlılmsal Değilse)Servise Verip Bir Şansımı Deniyeceğim Zaten Cihazın Vidalarını Eski Bir KVK Servis Elemanı Tanıdığım Var " Buraya Sadece Tornivida Dokundurulup Çekilmiş Vida Döndürülmemiş Dedi Belki Servisteki Arkadaşların İyi Gününe Gelirsin Şansını Dene " Dedi Ama Ben Belki Yazılımsaldır diye Yazılımı Tekrardan Yüklemeye Kalkıştım Ve Manzara Bu Yorumlarınızı Esirgemeyin Arkadaşlar Lütfen !!!

Nokia Link Diye Birşey varmış Nokia Suite Önerdi Onuda N9 İçinmiş Sadece Sanırım Ondada Cihazın Hafızasına Felan Bakabiliyorsunuz Bir Espirisi Yok Yani ve Yazılımı Tekrardan Nasıl Yükleyebileceğim Konusunda Hiçbir Fikrim Yok Lütfen Yardım Edin...

Nokia N9'dan Şikayetçi Değilim Sadece Acemiyim Yanlış Anlaşılmasın !

---------- Eklendi @ 22:08:42 ---------- Yazıldı @ 21:13:40 ----------

Cihazı Sıfırla dedim Yaklaşık 15 DK Sürecek Dedi Ve Şuan Cihaz Sıfırlanıyor İnşallah Düzelir (h)

Hex4d0r

Hex4d0r

Üye
sFlash işlemi için ;

Yukarıda ki linkten Flasher'ı indiriyorsun.

NaviFirm üzerinden firmware'ı indiriyorsun.

Harmattan Flasher'ı çalıştırıp şunları yazıyorsun;

Sadece RootFS:
"flasher -F FIRMWAREIMAGE.bin -f"

veya

RootFS ve EMMC için komut:
"Flasher -f -F rootFS.bin -F EMMC.bin -R"

N9'u kapatıp bilgisayara takıyoruz. Flasher cihazı bulana kadar kapama anahtarına basılı tuttuktan sonra flashlama başlıyor.

Windowsta Donanım Bulma Sihirbazı gelirse atlıyoruz.

Windows 7 64 Bit için şöyle bir yol mevcut;

EDIT [video]:

[video=youtube;70c1zqTn1aE]http://www.youtube.com/watch?v=70c1zqTn1aE[/video]

mert_1047

mert_1047

Üye
Bu arada firmware ile ilgili şöyle önemli bir durum var micro usb kapağını aç cihazın sonra sim yuvasını çıkar üzerinde ürün kodu olması lazım sim yuvasının 0 ile başlayan kod kendi ürün kodu firmwareini indirmen gerekiyor 30. lu sürüm indireceksin downgrade yapamazsın. Cihaz üzerinden güncellediysen önceki sürümden şuan downgrade yapamazsın(Versiyon düşemezsin). Atacağın yazılımın en güncel versiyon olması ve senin ürün koduna ait olması şart.

frankendream

Üye
bence hiç flashlamaya falan uğraşma. her şeyin sıfırlanmasını istiyorsan ayarlardan sıfırlaya gir hem cihazı temizle hem de fabrika ayarlarına al. şimdi flashlarken bi sorun yaratır falan gereksiz yere sıkıntı olur.

Edit: Güncellediğin mesajını şimdi fark ettim. Evet sıfırla ve sat N9 u. :D

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
bence hiç flashlamaya falan uğraşma. her şeyin sıfırlanmasını istiyorsan ayarlardan sıfırlaya gir hem cihazı temizle hem de fabrika ayarlarına al. şimdi flashlarken bi sorun yaratır falan gereksiz yere sıkıntı olur.

Edit: Güncellediğin mesajını şimdi fark ettim. Evet sıfırla ve sat N9 u. :D

N9 Para Etmiyor Android ICS'nin Beta'sını Bekliyorum Telefoncular Takasta En Fazla 700 TL verebileceklerini Söylüyorlar

Ayarlardan Cihazı Sıfırla Dedim 15 DK Sonra Cihaz İlk Günkü Gibi Oldu,Yorumlarınız İçin Teşekkürler Konu Kilit !

Hex4d0r

Hex4d0r

Üye
N9 Para Etmiyor Android ICS'nin Beta'sını Bekliyorum Telefoncular Takasta En Fazla 700 TL verebileceklerini Söylüyorlar

Ayarlardan Cihazı Sıfırla Dedim 15 DK Sonra Cihaz İlk Günkü Gibi Oldu,Yorumlarınız İçin Teşekkürler Konu Kilit !

Evet onun için cihazın değerini bilen insanlara sahibinden.com, gittigidiyor.com, sanalpazar.com gibi siteler üzerinden ulaştırmak lazım.

• Beğen
Tepkiler: frankendream
Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
Konuda yardımcı olana arkadaşlara teşekkürler.. sorun çözülmüştür ve konu kapatılmaya müsait :locked:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt