N97 USB sorunu , ne şarj alıyor nede pcden görüyor

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

i-rot

Üye
    Konu Sahibi
N97 USB sorunu , ne şarj alıyor nede pcden görüyor
merhabalar,
usb okuyuculu müzik çalarlardan birtanesiyle telefonumu sarj etmeye calıstım, once sarj oluyor yazdı gayet guzel. sonra sarj etmesı durdu.
simdi ne arabanın muzik caları calısıyor , ne telefon usb den sarj oluyor ne de bilgisayar görüyor.
telefoncuya goturdum kendi bilgisayarına taktı yeni donanım bulundu ibaresi cıktı. hatırlayabilidigimde nokia rom patcher di sanırım. ama ben kendi bilgisayarıma takıyorum hicbir tepki yok. nokia suite yukledim , phoenix yukledim,jaf yukledim hicbiri gormuyor.
bu arada eskidende temassızlık sorunu vardı ama artık hicbirsekilde gormuyor. CWF yuklu.

yorumlarınızı bekliyorum

Atacan-

Atacan-

Üye
pc de usb giriş yerini değiştirip dene istersen.

i-rot

Üye
    Konu Sahibi
herseyi denedim.4 farkli usb kablosu denedim. 5 farkli pc denedim ama sonuc ayni. Telefoncunun bilgisayarinda yeni donanim bulundu ibaresi hicbir sekilde cikmadi.
Cwf yuklu oldugundan olabilir mi acaba

Süleyman

Süleyman

Üye
yüklediğin cfw de hata olabilir. Orjinale dön bir daha dene .

i-rot

Üye
    Konu Sahibi
nasil ? Usb gormuyor. Flash nasil atayim
ayrica o sacmaligi yapmadan once gayet goruyordu

Süleyman

Süleyman

Üye
telefonu kapat ve usb yi tak.
Flash işlemlerini yap.
Flash atacaktır.

i-rot

Üye
    Konu Sahibi
dun aksam soyle birsey denedim. Cfw yuklerken yaptigim adimlari uyguladim. Acma dugmesine bas dediginde usb kablosunu bagladim ama telefonu gormedi. Normal cfw atarken ayni islemde olmustu. Merak ettigim telefoncuda nasil bir program var da onun pc gordu. Fikri olan ?

Süleyman

Süleyman

Üye
dun aksam soyle birsey denedim. Cfw yuklerken yaptigim adimlari uyguladim. Acma dugmesine bas dediginde usb kablosunu bagladim ama telefonu gormedi. Normal cfw atarken ayni islemde olmustu. Merak ettigim telefoncuda nasil bir program var da onun pc gordu. Fikri olan ?
sen kapalı bir vaziyette n97 ye nasıl flash atıyorsan öyle at flash atar. Ben bu sorunu 5800 da defalarca yaşadım.

i-rot

Üye
    Konu Sahibi
hocam şimdi eve geldim ve phoenix den jaf dan denedim flash atmayı. görmüyor telefonu.
merak ettiğim bu telefoncunun kullandığı kablo mu farklıydı acaba?
10 lira dediği için almamıştım . nasıl olsa evde blackberry den cıkma kablo var birde orjinal kablosu var diye.
şimdi başka çözüm yolları deniyorum. telefoncunun pc , telefonu nasıl gördü usb ye takınca ..
aklım almıyor beyler.

Süleyman

Süleyman

Üye
hocam şimdi eve geldim ve phoenix den jaf dan denedim flash atmayı. görmüyor telefonu.
merak ettiğim bu telefoncunun kullandığı kablo mu farklıydı acaba?
10 lira dediği için almamıştım . nasıl olsa evde blackberry den cıkma kablo var birde orjinal kablosu var diye.
şimdi başka çözüm yolları deniyorum. telefoncunun pc , telefonu nasıl gördü usb ye takınca ..
aklım almıyor beyler.
kablo ile alakası yok.
Her kablo aynı işlevi görür.
Ama kapalı flash atması lazım.
Bende bir kere yaşadım bu sorunu.
Yüklediğin CFW den usb dosyaları silinmiş.
Tel 5800 olsaydı elbet çözerdik bu sorunu
Fakat n97 hakkında flash bilgim yok
O yüzden daha fazla yardım edemeyeceğim.

i-rot

Üye
    Konu Sahibi
yinede çok sağol.
şu an internette ne kadar usb driver varsa indiriyorum. belki o pcdeki gibi görür diye.
bakalım neler olacak. gelişmelerden haberdar ederim

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
en güncel ovi suite programını indir.
Bilgisayarındada anakart driverlerini güncelle.
Olmadı pc ye format at. Herşeyi baştan yükle.

sm3

sm3

Üye
Slm arkadaşım bnde sninle aynı hatayı yaşıyorum n97'me bi tff dosyası gömdüm tel gitti açılmıyor usb'den bağlıyorum usb rom diye görüyor eğer telefonunu yapıp driverınıda bana bi pm atarsan cok sevinirim kolay gelsin :oke: jaf ile yazılım attım olmadıı phoneix'i şimdi deneyeceğim umarım olur

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt