n97 Final Cfw Muthiş Bir şekilde karsınızda

Sponsorlu Bağlantılar

bygokhan

bygokhan

Üye
    Konu Sahibi
n97 Final Cfw Muthiş Bir şekilde karsınızda
açıklamamı yapmalıyım:

özellikle bir kaç arkadaşıma teşekkür ederim ilgileri için. Şunu baştan söylemeliyim bu şimdiye dek n97 iyi en iyi şekilde kullanabileceğiniz bir cfw olmuştur.

downsoon arkadaşıma ayriyetten teşekkür yazdıklarını aynen editliyorum..

1-Açılışta işlemci hızı boş ram v.s. gösteren animasyonlu bir açılış var.
2-Romu tamamen ayıklayıp tek byte bile işe yaramayan birşey kalmamıştır.TEMİZDİR
3-TEMAYI tamamen düzenledim Büyük boyutlu görselleri silip renk kodları ile tamamladım ve böylece kasma ortadan kalkacak siyah olması nedeniyle şarjda uzun gidecektir. Animasyonlu geçişler N8'indir.
4-Mesajlaşmaya Sohbetleri ekledim. Messenger tarzı mesajlaşmak için.gülücüklü fontla birlikte
5-Ev ekanına kısayollar, sağ seçim tuşu değişimi,belle navi bar iconlarıyla birlikte eklenmiştir.
6-Ev ekranına kısayol olarak brighligh ı, accelswich'i ve btswich i ekleyip hoş bir şekil aldı.
7-Harita 3.6 güncellendir
8- ovi mağaza eski versiyon calışmazlığı giderildi
9-Sorunsuz kalibre tuş kilidi çekmeli olan eklendi.Ekran yatay dikey sorunu giderildi.
10-ilk açılıştaki gereksiz uygulama ve hizmetleri devre dışı bırakan yama uygulandı süper.
11-Dosya yöneticis gizli klasorleri ve diğer Ram,Rom,Kart,Hafıza gösterme yaması uygulandı.
12-Kamera kalitesi 5mp nin kullanabileceği en yüksek kalite ve zom fixi uygulandı.
13-Web browser hataları giderildi sayfadan atma vs.
14-Okadar temiz bir rom olduki dil olarak Türkçe dışında hiç bir dil yoktur. Msj okuyucu da öyle Aylinden başka okuyan yok hepsi silindi.
15-Eğer widgetciyi yada htc saati açarsanız bir seferde.sonraki Telefon kapatıp açtığınızda tekrar açmanıza gerek yok istediğiniz saat açılacak .
16-Telefonunuzun hızdan uçmasını istiyorsanız dahafazla yani. ev ekranında hiç birşey olmasın. açık uygulamaları kapatın farkı görün..

ve daha fazlası ama şu an aklıma gelmiyor kullandıkça göreceksiniz..

Son olarak bombamı patlatıyorum. Macromedia flash player'de bazı entegreler ve editlemeler yaptım bu benim için baya uğraştırıcı oldu. Bu fw de ÇOĞU SİTELERDEKİ FLASH İÇERİKLERİ AÇABİLECEKSİNİZ.3G hattınız varsa hemen a girin ve masaüstü bilgisayar seçeneğine tıklayın. istediğiniz videoyu açın.

Kurulan programlar
1:Joikospot Pro: İnternetinizi başka makinalarla wifi olarak paylaşmak için
2:PhoneTorch: El feneri, mors alfabesi ekran aydınlatma için.
3:X-Plore 1.58: 3sn kısıtlamalı orjinal sürüm
4:ROMPatcher Plus v3.1: Sertifika hatası veren programların kurulumu için gerekli program
5:Ramblow Pro: Ram yetersiz uyarısı aldığınızda bu programı çalıştırarak rami boşaltabilirsiniz
6:Replace hs with belle shell: eğer istenirse belle shell i indirip kurup kullanabilirsiniz meraklısına.
7:Ayarlar: Sanırım swype turkçe sürüm.sorunsuz çalışıyor.
8:CoolSMS+: bilgi seklinde msajlar göndermenizi sağlıyor yada url (servis)gönderebilirsiniz.
9:BlackList: Karaliste uygulaması
10:FreeUnrar: Rar dosyalarını açmak için
11:UninstallKing: Kurulu programları kaldırmak için alternatif
12:Widgetci: Türkçe vidgetleri sorunsuz çalışıyor.Saat için ideal
13:SMSAutoReply: Otomatik sms cevaplama
14:Smartmovie v4.15: Avi mp4 videoları altyazılı izlemek için güzel bi program.
15:Remote S60 Pro: Bilgisayarınızdan telefonunuzu yönetin.
16:PowerMP3: Mp3 player
17:SmartLight: Örneğin mp3 playerde müzik dinliyorken ısıkların kapanmaması için.
18:Internet Radyo:İnternet üzerinden radyo dinleme programı (normalde güncelleme ile gelen Nokia programı)
19:KillMe: İstemediğiniz hizmeti engelleyebilirsiniz GÖREV YÖNETİCİSİ gibi
20:TotalRecall:Bip sesi olmadan görüşmelerinizi kaydetmenizi sağlayan görüşme kaydedici. (Ben talep etmiştim eklendiği için tşk ler )
21:Menu Grid Switcher:Menü görünümünü 1*1 ile 5*4 veya 6*3 istediğiniz hale getirin, tavsiye
22:MemCheck v1.0:Ram ve hafızaların doluluk oranlarını gösteriyor.
23: DesktopNote: Masaüstü widget yaparak not almakta kullanıyorum. İşime yarıyor.
24: Duomi:2012 model çok özellikli Mp3 player
25:Cleaner: Temizleme programı artık dosyaları silebilirsiniz.
26:Organiser: Dini program ayarlarını yapın ve ezan okunmadan on dakika önce ezan okusun sizde abdest alabilirsiniz bu arada camiye de yetişebilirsiniz ben kullanıyorum.
27:AccuWeather: Gps üzerinden konumunuzu tespit ederek 5 günlük hava durumu bilgisi veriyor. Program geçen versiyonda masaüstündeydi ama şarjı çok yiyo gibi geldi bana. Bu sefer sadece program olarak var, gayet kullanışlı bi pro.Widget olarak da kullanabilirsiniz.
28:PhotoRama: Kamera uygulaması koca bir köyü resme sığdırabilirsiniz.

ŞİMDİ ARKADAŞLAR : X-plore dışında hiç bir program sız değildir.Register yada aktif et kısmına istediğinizi yazın ve tadını çıkarın. Bu arada organizer programında bütün haneleri doldurun.4 kısımvar yapamayanlar için tyo.

[video=youtube;fbo1vc4FL3I]http://www.youtube.com/watch?v=fbo1vc4FL3I[/video]

1.Cihazın şarj'ı dolu olmalıdır.(tavsiye)
2.Yükleme yaparken MMC ve Sim Kartınızı sökünüz.

3.Telefonu usb kablo ile bağlayıp 32gB hafızanızın içindeki sistem dosyalarınızı silin sys-system-private-resource

4. Öncelikle yüklemeyi JAF ile yapınız.

5.Bu yükleme esnasında bilinen yüklemeyi bir kenara bırakıp şu şekilde yapmanız faydanıza olacaktır.USB kabloyu cihaza takıp bataryayı söküp JAFı açıp dosyayı seçtikten sonra Flash Butonuna bastıktan hemen sonra bataryayı takmalısınız.

6.Yükleme bittikten sonra USB kabloyu söküp hiç bir şekilde telefonunuzu kurcalamayın sizden bir kaç defa yeniden başlatın uyarısı gelebilir bu durumda >Güç< düğmesine basarak cihazınızı yeniden başlatın.

7.Yükleme bitti uyarısı geldiğinde telefonunuzu yeniden başlatın.

Kod:
rarPass:bygokhan
İNDİRME LİNKLERİ

SON HALİ BUYRUN :

indirdikten sonra dosyanın sonundaki 2 yi silin​

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR, Hmdbsgl, memuzin ve 4 diğerleri

jetblacklife27

Üye
Kardeş ellerine sağlık fakat özelliklerini falan ekleseydin konuya daha iyi olabilirdi :good:

hlldll

hlldll

Üye
Aynen bekliyoruz .d

downsoon

Üye
İZLENİMLERİM:

1-Açılışta işlemci hızı boş ram v.s. gösteren animasyonlu bir açılış var.
2-Gördüğüm en hızlı rom diyebilirim. Bana gayet akıcı geldi
3-Siyah tema şarj için gayet iyi olmuş. Animasyonlu geçişler sayesinde de görsel olarak beğendim.
4-Mesajlaşmaya Sohbetler eklenmiş. Messenger tarzı mesajlaşmak için.
Diğer ince ayarları bilemiyorum :)

Kurulan programlar
1:Joikospot Pro: İnternetinizi başka makinalarla wifi olarak paylaşmak için
2:PhoneTorch: El feneri, mors alfabesi ekran aydınlatma için. Çok işime yaradı.
3:X-Plore 1.58: 3sn kısıtlamalı orjinal sürüm
4:ROMPatcher Plus v3.1: Sertifika hatası veren programların kurulumu için gerekli program
5:Ramblow Pro: Ram yetersiz uyarısı aldığınızda bu programı çalıştırarak rami boşaltabilirsiniz
6:Replace hs with belle shell:
7:Ayarlar: Sanırım swype ama bende çalışmadı
8:CoolSMS+: Kullanmadım
9:BlackList: Karaliste uygulaması
10:FreeUnrar: Rar dosyalarını açmak için
11:UninstallKing: Kurulu programları kaldırmak için alternatif
12:Widgetizer: Kullanmadım
13:SMSAutoReply: Otomatik sms cevaplama olmalı ama kullanmadım.
14:Smartmovie v4.15: Avi mp4 videoları altyazılı izlemek için güzel bi program.
15:Remote S60 Pro: Kullanmadım
16:PowerMP3: Mp3 player
17:SmartLight: Kullanmadım
18:Internet Radyo:İnternet üzerinden radyo dinleme programı (normalde güncelleme ile gelen Nokia programı)
19:KillMe: Kullanmadım
20:TotalRecall:Bip sesi olmadan görüşmelerinizi kaydetmenizi sağlayan görüşme kaydedici. (Ben talep etmiştim eklendiği için tşk ler :) )
21:Menu Grid Switcher:Menü görünümünü 1*1 ile 5*4 veya 6*3 istediğiniz hale getirin, tavsiye
22:MemCheck v1.0:Ram ve hafızaların doluluk oranlarını gösteriyor.
23: DesktopNote: Masaüstü widget yaparak not almakta kullanıyorum. İşime yarıyor.
24: Duomi: Mp3 player olmalı ama tam anlamadım.
25:Cleaner: Temizleme programı ama bunu da kullanamadım.
26:Organiser: Anlamadım ama zaten trial
27:AccuWeather: Gps üzerinden konumunuzu tespit ederek 5 günlük hava durumu bilgisi veriyor. Program geçen versiyonda masaüstündeydi ama şarjı çok yiyo gibi geldi bana. Bu sefer sadece program olarak var, gayet kullanışlı bi pro.
28:PhotoRama: Kamera uygulaması ama tam olarak kullanamadım.

Bu kadar program kasar diye endişe etmeyin gayet stabil ve hızlı çalışıyor. N97 İçin benim gördüğüm en güzel rom olmuş...

• Beğen
Tepkiler: aliakçay ve bygokhan
khesahn

khesahn

Üye
rar pas ne kardeşim

- - - Eklendi - - -

rar pas ne kardeşim
buldum kardeşim

- - - Eklendi - - -

emeğine sağlık şimdi yüklüyorum ayrıca teşekkürler artık kimse s60v5 ile ilgilenmiyor

hlldll

hlldll

Üye
N97 miniye olmaz değilmi?

arsenaygun

arsenaygun

Üye
alfasayısal klavyede sorun var sanırım görünmüyor ya da bende sorun sence hangisi dostum

bygokhan

bygokhan

Üye
    Konu Sahibi
dostum öncelikle bende bu sorun yok senin sorunun nedeni 32 gb de olan sys system private predich gibi sistem dosyalarını silmediğinden olabilir..

tekrar dediklerimi yap sil yani bunları sonra da hard format yada yeniden flashla.. kolay gelsin

arsenaygun

arsenaygun

Üye
dostum özel mesaj attom bir yardım edebilir misin

bygokhan

bygokhan

Üye
    Konu Sahibi
YARDIM YADA ONERİ BİLGİ İSTEYEN YADA SORUNU OLAN SORUS OLAN

windows live messenger :
[email protected] 'EKLEYİN.

arsenaygun

arsenaygun

Üye
teşekkürler dostum sorunu hallettim :)

ertosun

Üye
Ellerine ve emegine saglık. İki gündür kullanıyorum sorun yok. Yalnız benim sorunum c6 portlarıyla yapılan cfw lerde muzıkcalar ve zıl seslerı cok tız cıkıyor. Bu sorunu nasıl halledebılırım. cfw ye orjınal ses kodeklerını attım yıne aynı. Bırde ses problemı olmasa supper olacak...

q0nzalez

q0nzalez

Üye
ben indiremiyorm beyler sıkntı bendemi linktemi ?

bygokhan

bygokhan

Üye
    Konu Sahibi
Ellerine ve emegine saglık. İki gündür kullanıyorum sorun yok. Yalnız benim sorunum c6 portlarıyla yapılan cfw lerde muzıkcalar ve zıl seslerı cok tız cıkıyor. Bu sorunu nasıl halledebılırım. cfw ye orjınal ses kodeklerını attım yıne aynı. Bırde ses problemı olmasa supper olacak...

hacı bu sorun c6 portuyla alakalı birşey codeklerle düzelmez farkındaysan c6 c7 bunlarda da aynı ses cıkıyor

ertosun

Üye
hacı bu sorun c6 portuyla alakalı birşey codeklerle düzelmez farkındaysan c6 c7 bunlarda da aynı ses cıkıyor

5800 a c6 portlu cfw attık onda ses sorunu olmadı. n97 de niye bozuk çıkıyo anlamadım. neyse böyle kullanmaya devam edecez. ses haricinde süper

downsoon

Üye
Bende arama geldiğinde 3-4 saniye çalıp susuyor, bunun çözümü neydi. Görmüştüm ama bulamadım

bygokhan

bygokhan

Üye
    Konu Sahibi
Bende arama geldiğinde 3-4 saniye çalıp susuyor, bunun çözümü neydi. Görmüştüm ama bulamadım

saygı değer kardeşim : MENU>AYARLAR>TELEFON>SENSÖR AYARLARI>DOKUNMA KONTROLU>ARAMALARI SUSTURMA KUTUCUĞUN İŞARETİNİ KALDIR TAMAM DEYİP CIK.

AYNI ŞEKİLDE DÖNDÜRME KOTROLU > ARAMALARI SUSTURMA KUTUCUĞUNUDA DEVRE DIŞI BIRAK.

KOLAY GELSİN.

frkncn

Üye
öncelikle emeğinize sağlık fakat foursquare yükleyemiyorum 'yüklenemiyor' diye uyarı veriyor sanırım qt yüklenmiyor öneriniz var mı?

bygokhan

bygokhan

Üye
    Konu Sahibi
öncelikle emeğinize sağlık fakat foursquare yükleyemiyorum 'yüklenemiyor' diye uyarı veriyor sanırım qt yüklenmiyor öneriniz var mı?

içerisinde qt mobility var arkadaşım tümşekik.

sen foursquare yi qtsiz versiyonunu yüklemelisin

Üst Alt