N900 salt okunur hafiza hatasi yardim!...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

byscotto

Üye
    Konu Sahibi
N900 salt okunur hafiza hatasi yardim!...
Merhaba arkadaşlar n900 cihazimda kameradan çekilen fotolari kaydedemiyor, dosyalari taşiyamiyor, silemiyor veya yeni dosya kaydedemiyorum. Yani sadece görüntüleye biliyorum. Anlicaniz cihaz hafizasi salt okunur duruma geçmiş görünüyor. Uyari olarakta "hafizaya ulaşilamiyor, salt okunur hafiza" gibi uyarilar veriyor. Araştirma yaptim ama bir yöntem bulamadim. Yardimlarinizi bekliyorum arkadaşlar. Bu durumdan kurtulmam gerekiyor. Yoksa atacam cihazi.

Teşekkür ederim

osmanayman

osmanayman

Üye
Şu kodları dene:

1) Önce sistemi/telefonu yeniden başlat

2) x-terminali aç

3) "root" (rootsh paketi yüklü olmalı)

4) "umount /home/user/MyDocs"

5) "fsck -a /dev/mmcblk0p1"

6) Sistemi/telefonu yeniden başlat

Selametle...
:oke:

- - - Eklendi - - -

Sakın telefonu atma... :oke:

byscotto

Üye
    Konu Sahibi
dostum ilgilendiğin için teşekkür ederim
bu komutları denemiştim daha önce, yazımda hata yapmışım, boşluk bırakmam gereken yerleri yazmamışım. neyse.
şimdi komutları doğru uyguladım. bi kaç satır yazı çıktı sonrada cihazı yeniden başlattım. cihazda fotoğraf çekebiliyorum fakat hafızadan hiç bişey silemiyorum. varmıdır bi çaresi.?

osmanayman

osmanayman

Üye
Bu yöntemle bu tür şeylerin önüne geçebiliyorduk diye biliyordum... Daha önce başıma gelmişti benim de... Bu yöntem işe yaramıştı... Selametle... :oke:

byscotto

Üye
    Konu Sahibi
Merhaba osmanayman komutlari uyguladiktan sonra x-terminalde cikan yazilar asagidaki gibi

root
BusyBox v1.10.2 (Debian 3:1.10.2.legal-1osso30+0m5) built-in shell (ash)Enter 'help' for a list of built-in commands.
Nokia-N900:~# umount /home/user/MyDocs
Nokia-N900:~# fsck -a /dev/mmcblk0p1
fsck 1.41.3.maemo0 (12-Oct-2008)dosfsck 2.11, 12 Mar 2005, FAT32, LFN/Mac OS Contains a free cluster (6). Assuming EOF./cities Contains a free cluster (39). Assuming EOF./.sounds/ENIA Contains a free cluster (66787). Assuming EOF./.documents/User Guides Contains a free cluster (8). Assuming EOF.

Ne demek istedigini anlamiyorum. Ayni sorunlar en basta bahsettigim gibi devam ediyor. Yardimci olursaniz cok memnun kalacagim.

osmanayman

osmanayman

Üye
Çok üzgünüm hemşerim hiç bir bilgim yok... :bilmm

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt