n900 ntfs formatında kullanmak mümkünmü?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

orhaan68

Üye
    Konu Sahibi
n900 ntfs formatında kullanmak mümkünmü?
arkadaşlar merhaba, nokia n900'ün hafızasını ntfs formatında formatlamak mümkün mü?
normalde fat32 formatı ancak 4 gb üzerindeki dosyaları kaydedemiyor. ntfs olarak formatladığımda ise işletim sistemi telefon hafızasına ulaşamıyor.bunu çözümü varmı? bilen arkadaşlar varsa paylaşabilirlermi?
teşekkürler

gardiyanfr

Üye
bilen kimse yokmu?

kutukak

kutukak

Üye
Hayır kullanamazsın. Çünkü telefonun kendi hafızası 32 gb ve bu hafızayı n900 ün göreceği şekilde formatlanmıştır. Sen Mantıksal sürücüsünü değiştirirsen yani Ntfs yaparsan telefonun bırak diskini görmeyi içindeki kendi yazılımını bile açamaz... Zaten değiştirebilmen için diski biçimlendirmen lazım bu da demekki tüm telefonu ana dosyalarıyla birlikte silmektir!

Anlayamadım seni NTFS yapmak gibi bir düşünceye iten sebeb nedir?

SilentOne

SilentOne

Üye
telefon ntfs ile ayarlanmadıysa imkanı yok ntfs ile çalıştırman

orhaan68

Üye
    Konu Sahibi
Hayır kullanamazsın. Çünkü telefonun kendi hafızası 32 gb ve bu hafızayı n900 ün göreceği şekilde formatlanmıştır. Sen Mantıksal sürücüsünü değiştirirsen yani Ntfs yaparsan telefonun bırak diskini görmeyi içindeki kendi yazılımını bile açamaz... Zaten değiştirebilmen için diski biçimlendirmen lazım bu da demekki tüm telefonu ana dosyalarıyla birlikte silmektir!

Anlayamadım seni NTFS yapmak gibi bir düşünceye iten sebeb nedir?

bazan büyük boyutlu dosya taşımam gerekiyor (4 gb dan büyük tek dosya mkv, iso vb) ozaman yanımda ayrıca bir disk taşımak istemiyorum doğrudan telefonla taşımak istiyorum. tlfn hafızasına ntfs format attım. işletim sistemi çalışıyo ancak mydocs a ulaşamıyor. belki bir program ile işletim sistemi ntfs formatını tanır diye düşünmüştüm.

WebShareX

WebShareX

Üye
naptın sen yeğen yav?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt