N900 avea sim kart sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tr_karizma_54

Üye
    Konu Sahibi
N900 avea sim kart sorunu
Merhaba arkadaşlar sorunum şöyleki avea data hattını 3 gün kullandım yeni aldıgım n900 ümde bu arada yeni yeni forumu okuyup birşeyler yüklüyodum bugün telefonu kapatıp açtım sim kart kaydı yapılamadı dedi turkcell sim kart takınca şebeke var avea hattımı başka telefona takıyorum şebeke yine var ama deiğer türlü şebekem gitti yardımcı olursanız sevinirim hayırlı akşamlar

frtmrc

Üye
sorma ya bende yaşıyorum aynı sorunu. turkcell takıp denemedim ama dediğin gibi avea 2 sim kart denedim yok açılmıyo, korktum imei klonlandı sandım sorgulattım imei de temiz.napsak bilmiyorum:/

drexel

Üye
Arkadaşlar aynı problemi bende yaşıyorum. Hard format atıp pr 1.3 den önceki sürümleri de yükledim ama bir türlü sim kart kaydı yapılamadı uyarısı alıyorum. Telefonu ne güzel 3 hafta avea sim kartım ile kullandım. Bu salı günü gitti ve bir daha da gelmedi. Sizler bu duruma çözüm bulabildiniz mi?

drexel

Üye
Arkadaşlar sorunumu hallettim. Ben size benim sorunumun neden kaynaklandığı hakkında tahminimi söyleyeyim. Ben telefonu arkadaşıma amazondan aldırttım. Elime geçer geçmez telefonda hangi işletim sistemi olduğuna bakmadan nokia software updater kullanarak güncelleme yaptım. Telefon üç hafta sonunda birden "sim kart kaydı yapılamadı" hatası verdi. Ondan sonra 2-3 gün aynı hatayı verdi.

Sonra yine bu forumdan bir arkadaşın tavsiyelerinden yararlanarak telefona hard format atmaya karar verdim. Öncelikle vanilla emcc imajını(eskisini) ve daha sonra global versiyon pr1.1 ve pr1.2 imajlarını indirdim ve telefonu formatladım. Sorun yine düzelmedi. Nokianın sitesinde gördüğüm kadarıyla beş farklı imaj dosyası bulunuyordu. Ben global releaselerin yanında US ve Middle East & North Africa imajlarını da yüklemeye karar verdim. Telefon amazonda da US versiyon olarak geçiyordu. İlk olarak US versiyonu denedim ve telefonu pr1.2 ye flashlamamla beraber sorun düzeldi. Anladığım kadarıyla nokia software updater telefonu bulunan konuma göre güncelliyor. Sizin de telefonunuz hangi bölgeden alındıysa onun imajıyla flashlayın...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt