N9 almak mantıklı mı?

Sponsorlu Bağlantılar

elitetr

Üye
    Konu Sahibi
N9 almak mantıklı mı?
Merhabalar, şuan Lumia 920 kullanıyorum ancak işimin gereğinden dolayı yoğun internet kullanımı ile şarjı akşama yetiremiyorum. Haliyle normal işlevler için ikinci bir telefon düşünmekteyim. N9 en başından beri almak istediğim bir telefondu ancak ardından çıkan lumialar dan yana şansımı kullanmıştım. Her neyse kullanım amacım; normal tel işlevleri, web ve mail, müzik felan olacaktır. Kısaca oyun uygulama felan çok önemli değil ancak yinede bilmek ve öğrenmek istediğim birkaç şeyle beraber sizlerinde fikirlerini almak istiyorum.
- Aslında harmattan gayet makul ve güzel, ama yinede android gibi yüklemeler yapılabiliyor, böyle durumlarda eksik, çalışmayan yada sorunlu çalışan fonksiyonlar var mı? varsa neler?
- Oyun uygulama ne kadar önemsiz olursa olsun yinede platform için gerekli genel kullanıma yönelik ve multimedya amaçlı kullanım için gerekli programlar mevcut mu? (En azınan Symbian^3 teki kadar oyun olabileceğini tahmin ediyorum, o nedenle oyunu sormayacağım. Gerçi oyun önemli değil ama metroda falan zaman öldürecek kadar da olsun isterim)
- Destek olmadığını biliyorum ancak çok seyrek te olsa platforma uygulama geliyor mu (en azından gerekli olup ta bulunmayan uygulamaların gelme ihtimali var mı)
- Arka planda what'sapp, mail gibi uygulamalar açıkken şarj süresi ortalama ne kadar?
- Kulaklıkta müzik kalitesi nasıl?
- Fiyatını göz önünde bulundurursak, bu para verilir mi? yada 2. el daha mı makul bir seçenek olur?

Şimdiden cevaplayan arkadaşlara teşekkür ederim, yukarıda az çok kullanım amacımı anladığınızı düşünüyorum yinede eklemek istediğiniz veya size göre önemli olan + ve - gördüklerinizi tavsiyelerinizle birlikte bekliyorum

manialog

manialog

Üye
1. mesajlarda bazen gönderen numara karışıyor A kişisinin attığı mesaj B den gelmiş gibi olabiliyor mesela
2.-temel işlevleri yerine getirecek uygulama oyun mevcut forumda
3.resmi kanaldan gelmiyor ama 3-5 geliştirici kaldı onlar ne yaparsa o
4.1 gün rahat gider
5.dolby headphone var cihazda gayet güzel
6.2. telefon olarak alacaksan asha 501 hem daha ucuz hemde daha fazla güncelleme alırsın kullanımı da benzetmişler biraz.

scorpion11

scorpion11

Üye
Telefonu 1.5 aydır kullanıyorum.Gayet memnunum.Şarjı 1 günü rahat çıkarıyor yoğun kullanımda bile.Eksik olarak ise :

-telefonda ön kamera koymuşlar ama görüntülü arama yapamıyorsun.sadece google talk üzerinden onu da herkes kullanmadığı için ön kamerayı boşuna koymuşlar gibi birşey olmuş.

-Ofis uygulaması yok word,excel gibi dosyaları açabiliyorsunuz fakat düzenleme yapamıyorsunuz.

-birde sesi dışarı az veriyor.Başka bir odadan bile zil sesini zor duyuyorum.

bunların dışında eksik görmedim.Kamerası çok iyi,kulaklıkla müzik dinlerken dolby etkinleştirince daha bir güzel oluyor ses.Uygulama konusunda ise gerekli uygulamaların çoğu var.Oyunlar da yeteri kadar var.Çoklu işlem özelliği zaten harika.arka planda 48 tane uygulama çalıştıranlar var.:ehe Ha birde keşke telefon tek parça olmasaydı.Batarya yı istediğin zaman sökemiyorsun.:kotu: Alacaksan temiz 2.el alman iyi olur.

unutmadan arkadaşlar hala destek vermeyen varsa buraya girip desteğini verirse iyi olur.
umudum yok ama belki yaparlar.:coold:

Seglopsi

Seglopsi

Üye
1. mesajlarda bazen gönderen numara karışıyor A kişisinin attığı mesaj B den gelmiş gibi olabiliyor mesela
2.-temel işlevleri yerine getirecek uygulama oyun mevcut forumda
3.resmi kanaldan gelmiyor ama 3-5 geliştirici kaldı onlar ne yaparsa o
4.1 gün rahat gider
5.dolby headphone var cihazda gayet güzel
6.2. telefon olarak alacaksan asha 501 hem daha ucuz hemde daha fazla güncelleme alırsın kullanımı da benzetmişler biraz.

mesajlar icin powerpack 0.3.1'i deneyin. 1 haftadir karisan mesaj yok.

- - - Eklendi - - -

Telefonu 1.5 aydır kullanıyorum.Gayet memnunum.Şarjı 1 günü rahat çıkarıyor yoğun kullanımda bile.Eksik olarak ise :

-telefonda ön kamera koymuşlar ama görüntülü arama yapamıyorsun.sadece google talk üzerinden onu da herkes kullanmadığı için ön kamerayı boşuna koymuşlar gibi birşey olmuş.

-Ofis uygulaması yok word,excel gibi dosyaları açabiliyorsunuz fakat düzenleme yapamıyorsunuz.

-birde sesi dışarı az veriyor.Başka bir odadan bile zil sesini zor duyuyorum.

bunların dışında eksik görmedim.Kamerası çok iyi,kulaklıkla müzik dinlerken dolby etkinleştirince daha bir güzel oluyor ses.Uygulama konusunda ise gerekli uygulamaların çoğu var.Oyunlar da yeteri kadar var.Çoklu işlem özelliği zaten harika.arka planda 48 tane uygulama çalıştıranlar var.:ehe Ha birde keşke telefon tek parça olmasaydı.Batarya yı istediğin zaman sökemiyorsun.:kotu: Alacaksan temiz 2.el alman iyi olur.

unutmadan arkadaşlar hala destek vermeyen varsa buraya girip desteğini verirse iyi olur.
umudum yok ama belki yaparlar.:coold:

katiliyorum ve ekliyorum. on kamera yerine hafiza karti girisi felan koysalardi keske daha makbule gecerdi 16gb'lik modeller icin.

elitetr

Üye
    Konu Sahibi
Yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. dediğim gibi 2. tel olarak kullanacağımdan ön kamera çok problem etmiyorum. şarjıda gayet makul gözüküyor anlattıklarınıza göre. Zil sesinin az olması can sıkıcıymış gerçektende. ancak sd card demişken aklıma takıldı 16 gb lık düşünüyordum nasılsa atacağım en fazla 50-100 müzik olur kalanıda uygulama ve oyuna yeter diyordum ama size sormakta yine fayda var; 64lük gerçi bulması zordurda olaki 2sini de bulduğumda 64lükmü tercih etmeliyim? 16 lık yetmezmi? (Lumia 820 nin 8gb tı yetmiyordu açıkcası ama 16gb yeter gibime geliyor yinede kullanıcılar daha hakim bu konuya)

scorpion11

scorpion11

Üye
Yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. dediğim gibi 2. tel olarak kullanacağımdan ön kamera çok problem etmiyorum. şarjıda gayet makul gözüküyor anlattıklarınıza göre. Zil sesinin az olması can sıkıcıymış gerçektende. ancak sd card demişken aklıma takıldı 16 gb lık düşünüyordum nasılsa atacağım en fazla 50-100 müzik olur kalanıda uygulama ve oyuna yeter diyordum ama size sormakta yine fayda var; 64lük gerçi bulması zordurda olaki 2sini de bulduğumda 64lükmü tercih etmeliyim? 16 lık yetmezmi? (Lumia 820 nin 8gb tı yetmiyordu açıkcası ama 16gb yeter gibime geliyor yinede kullanıcılar daha hakim bu konuya)
Bence 16gb size yeter.Zaten 2. telefon olarak kullanacakmışsınız.

fnldstntn

Üye
Whatsup senin icin cok onemli ise sorun olbilir resmi uygulma olmadigi icin sorunlu biraz ve benzeri mesajlasma uygulamalari...

manialog

manialog

Üye
mesaj konusunda açtığınız konuyu takip ediyorum cesaret edemedim açıkçası çok kurcalayınca bişey olur diye. Yeni özelliği geçtim düzeltme yayınlasalar resmi elden de uğraşmasak. Başka telefonların kullanımı hoşuma gitse değiştircem ama meegoya alışınca diğerleri çok zor geliyor düğmeydi menüydü

pRime.

pRime.

Üye
mesaj karışma hatası stok kernel ve normal yazılımda yok sanırım çünkü ben öyle kullanıyorum ve şu ana kadar hiçbir hatayla karşılaşmadım.

scorpion11

scorpion11

Üye
mesaj karışma hatası stok kernel ve normal yazılımda yok sanırım çünkü ben öyle kullanıyorum ve şu ana kadar hiçbir hatayla karşılaşmadım.
aynen bende de mesaj karışma hatası yok.

Seglopsi

Seglopsi

Üye
mesaj konusunda açtığınız konuyu takip ediyorum cesaret edemedim açıkçası çok kurcalayınca bişey olur diye. Yeni özelliği geçtim düzeltme yayınlasalar resmi elden de uğraşmasak. Başka telefonların kullanımı hoşuma gitse değiştircem ama meegoya alışınca diğerleri çok zor geliyor düğmeydi menüydü

olmadi flash atarsin. ben halen kullaniyorum powerpack'dan dolayi bir sorunla karsilasmadim. hatta powerpack'i geri almak icin rootfs flash atman bile yeterli olur. tabiki uygulamalarin gider ama kisisel dosyalarin kalacaktir.

- - - Eklendi - - -

ben stok kernelde de mesaj karisma hatasi almistim.

pRime.

pRime.

Üye
her cihazda olan bir şey değil o zaman. Bir uygulama kurduğumuzda oluyordu sanırım qtweak olabilir.

Üst Alt