N9 alıcam ama sorularım var

Sponsorlu Bağlantılar

4un6si

4un6si

Üye
    Konu Sahibi
N9 alıcam ama sorularım var
Arkdaşlar N9 almayı az da olsa düşünüyordum ama şimdi N9 a android yüklenebildiğini ve sailfish yüklenebileceğini öğrendkten sonra N9 a ilgim artti ama şöyle de birşey var telefonun sistemi sanki biraz eskimiş tamam kullanımda bir takılma olmuyor ve çoklu görev sistemi çok başarılı ama internette o kadar araştırmama rağmen bir Modern Combat 4 ü çalıştırdığını göremedim(eğer varsa bilgilendirin lütfen)
şu anda sıfır n9 un 16 gb fiyatı 690 lira civarında (http://www.bizdeuygun.com/Nokia-N9_75475.html?ref=akakce&v=1.47.6#1)
ama şu anda fiyat performans kralı olarak söylenen general mobile discovery ise şu anda 600 lira civarında ve bu telefon rahat bir şekilde gta vice city ve modern combat 4 ü oynatabiliyor.
androidi çok sevmediğim için androidden uzak durmaya çalışıyorum ama discovery de ilgimi çekmiyor değil sizce ne yapayım yardım eder misiniz?
ayrıca n9 a modern combat 4 yükleyebilen var mı ?
:ayrıca cihazda görüntülü görüşme yokmuş doğru mu ? O.o

- - - Eklendi - - -

up up

Seglopsi

Seglopsi

Üye
soyle birsey var, n9'u android kurmak icin alacaksaniz almayin. n9'u oyun ve uygulama icin dusunuyorsaniz hic almayin. nitdroid projesi alpha surum bir proje. bircok ozellik calismiyor. sgx530 gpu ve 1ghz'lik cortex-a8 single core cekirdek ile fazla oyun oynayamazsiniz.

saifish'e de gelince fazla birsey beklemeyin. o da muhtemelen nitdroid gibi olacaktir. bircok ozellik calismayacaktir.

goruntulu gorusme sadece gtalk ile mumkun. ne sebeke, ne de skype uzerinden mumkun degil.

n9 arm tabanli bir cep bilgisayaridir. n9'dan ne istedigini bilmesi gerek alacak kisinin. kesinlikle oyun ve uygalama ariyorsaniz almayin cunku hayal kirikligindan oteye gidemeyecektir.

android'de oynadigim en iyi gorselli oyun hep soylerim most wanted. ufak kasmalar yasiyor, eskiden daha fazlaydi yeni surucuyle daha aza indi.

gm discovery sizin icin en iyi cihaz gibi gorunuyor. markadan yana sorun olur derseniz eger, motorola atrix gibi cihazlara yonelebilirsiniz. yok android kullanmayacagim derseniz de ios'a yonelmenizde fayda var.

pRime.

pRime.

Üye
android kurup mc4 oynamak için n9 almak.

- - - Eklendi - - -

gm discovery alın. 600 liraya androidi çok daha iyi çalıştırır, çok daha iyi oyun oynarsınız.

4un6si

4un6si

Üye
    Konu Sahibi
ilk öncellikle cevabınız için teşekkür ederim , şimdi sırasıyla cevaplarsam :
siz ne kadar fazla oyun oynayamazsınız desenizde şöyle bir video söz konusu :

ve ben böyle çok oyun meraklısı birisi değilim birkaç tane güzel oyun indiririm o bana yeter , paylaştığım videodaki oyunlar bana yeter de artar zaten

sailfish konusunda bence yanılıyorsunuz çünkü adamlar n9 a çıkarmayız diyince çıkarılamaz demiyorlar çünkü çıkarmaları etik olmaz çünkü sonuçta ayrıldıkları firmanın ürünü ama bütün gösterimlerini N950 de yaptılar bu yüzden sailfish in sorunsuz çalışacağına inanıyorum

ayrıca çoklu görev sisteminin çok iyi olması N9 u sevmemin nedenlerinden

ayrıca i ipod touch 5. nesil 32gb da aslında ilgimi çekiyor ama N9 ayrı birşey...

zaten telefonu şimdi almayı düşünmüyorum bi sailfish çıksın bakalım

- - - Eklendi - - -

mc4 dememin amacı çalıştırabiliyor mu manasında yani gücü yetiyor mu ?

cakirkeyffarki

Üye
bende almayı düşünüyorum.Oyun oynamıyorum fazla telefonda.n9'u beğendim

Seglopsi

Seglopsi

Üye
sailfish'i el altindan verirler mi bilemem ama bence vermeyecekler.

n9'a sailfish verilmesi demek jolla cihazinin satilmamasi demek.

gelistiriciler tabiki port edeceklerdir ama kendi kullandiklari n9/50 gibi birsey beklemek yanlis olacak. neticede bu insanlar n9'u yarattilar herseyini biliyorlar. nokia sifreli donanimlarini sunmadigi icin nitdroid bile tam port edilmiyor. tek umidim meego altyapisi oldugundan driverlar eger calisirsa o sekilde kullanilacagidir. eger calismazsa ayni nitdroid gibi gps, kameralar, mikrofonlar ve ahize gibi donanimlar calismayacaktir.

4un6si

4un6si

Üye
    Konu Sahibi
haklısınız ama şu anda n950 ile çalışıyor sistem bence bir yolu bulunup tam olarak aktarılır ayrıca sizce nitdroid alpha 6 çıkar mı ?

Seglopsi

Seglopsi

Üye
5-6 ay once cikacak dedi gelistiricisi ama halen goremedik malesef.

pRime.

pRime.

Üye
Arkdaşlar N9 almayı az da olsa düşünüyordum ama şimdi N9 a android yüklenebildiğini ve sailfish yüklenebileceğini öğrendkten sonra N9 a ilgim artti
sailfish n9'a uzun bir süre gelmeyecek. jolla cihazı çıkacak, satıp satmadığına bakılacak, ondan sonra da belki bir ihtimal imajlar ortaya çıkar.

ama şu anda fiyat performans kralı olarak söylenen general mobile discovery ise şu anda 600 lira civarında ve bu telefon rahat bir şekilde gta vice city ve modern combat 4 ü oynatabiliyor.
androidi çok sevmediğim için androidden uzak durmaya çalışıyorum ama discovery de ilgimi çekmiyor değil sizce ne yapayım yardım eder misiniz?
discovery alınabilecek en iyi ucuz android cihazı. ötesi yok. şöyle bir durum var bu cihaz ucuz ve güçlü olduğu için hızla popülerleşecektir ve pek çok rom ve kişiselleştirme imkanı sunulacaktır aynı zamanda android işletim sistemi buna mümkün mertebe izin veriyor. artı n9 alınca modern combat'ı meego'ya değil androide kuracaksın yani beğenmediğin androidi yine kullanacaksın

ayrıca n9 a modern combat 4 yükleyebilen var mı ?
:ayrıca cihazda görüntülü görüşme yokmuş doğru mu ? O.o
bildiğim kadarıyla yok ama mümkün. ancak oyun performansı çok düşük olacaktır.
3g ile görüntülü görüşme yok. daha doğrusu güncelleme ile gelecekti ama nokia meego projesini sonlandırdı. şu anda sadece google talk ile görüntülü görüşme yapılabiliyor.

haklısınız ama şu anda n950 ile çalışıyor sistem bence bir yolu bulunup tam olarak aktarılır ayrıca sizce nitdroid alpha 6 çıkar mı ?
nitdroid'i portlayan kişi bu işten biraz soğudu anladığım kadarıyla çünkü yeterli bağışı almadığını düşünüyor bu iş için bu da çalışmasının hızını ciddi anlamda etkiliyor. şu anda sadece alpha 5 sürümü için yeni driverlar yayınlanıyor. alpha 6'dan haber yok.

4un6si

4un6si

Üye
    Konu Sahibi
çok güzel bi açıklama olmuş ama n9 da oyun hariç herşeyi meego ile yapıcam diye planlıyorum oyunu mecburen androidle ve sizde de n9 var modern combat 4 ü dener misiniz ? veya bi videosu varsa atabilir misiniz ,benim merak ettiğim performansı nasıl olacak diye bakmak da

- - - Eklendi - - -

pRime.

pRime.

Üye
çok güzel bi açıklama olmuş ama n9 da oyun hariç herşeyi meego ile yapıcam diye planlıyorum oyunu mecburen androidle ve sizde de n9 var modern combat 4 ü dener misiniz ? veya bi videosu varsa atabilir misiniz ,benim merak ettiğim performansı nasıl olacak diye bakmak da

- - - Eklendi - - -

nitdroidde bazı oyunlar direk kurulmuyor onlar için biraz daha zahmet etmek gerekiyor. modern combat teorik olarak çalışabilir ancak performans real racing gibi düşük olacaktır. ayrıca daha önce de söylediğim üzere yeni driverlar yayınlamakta. proje hızını baya düşürdü ama bitirmedi. sanırım yanlış anlatmışım ben de bitirdi dememiştim.

4un6si

4un6si

Üye
    Konu Sahibi
yo yo fotoyu öylesine koydum ben anlamıştım :D