N8'de Kamera Sorunu

 • 1 Ekim 2012
 • 914 Okunma
 • 6 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. n8 belle'de fotoğraf ya da video çekmek için kamerayı ne zaman açsam siyah bir ekran geliyor. Sağ üstteki fotoğraf/video geçişinde kullanılan tuşa 5-6 defa basıp bir fotoğraf moduna bir video moduna geçiş yaptıktan sonra anca görüntü geliyor. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim acaba?
   


  Yazan: Faray13
 2. Kamera tuşuna ilk bastığında, lensin kapakları açılıyor mu?
   
 3. Evet kamerayı ilk açarken lens açılıyor hatta şöyle bir kulağımı yanaştırınca lens açılırken sesini dahi duyabiliyorum. Yukarıda yazdığım gibi 5-6 kez geçiş yapınca kamera kendine geliyor ondan sonra bir sıkıntı yok hem fotoğraf hem de video çekebiliyorum fakat kameradan çıkıp tekrar girince yeniden aynı sorun oluşuyor.
   
 4. Bu konu hakkında bilgisi olan, yardım edecek kimse yok mu
   
 5. yatay konumda açmayı denedin mi hiç
   
 6. Yatay konumda da aynı sorunla karşılaşıyorum malesef. Sorunun yazılımsal olduğunu varsayarak önce soft sonra da hard format attım ama yine sonuç aynı kamerayı açınca yeniden siyah bir ekran geliyor
   
 7. N8 model telefonunuzda eğer siz de benim gibi siyah kamera ekranı sorunu yaşıyorsanız, tavsiyem eğer garantiniz halen devam ediyorsa, telefonunuzu hiç beklemeden direkt servise yollamanızdır. Ben telefonu hemen KVK'ya gönderdim ve sekiz gün sonra geri geldi. Raporda hatalı parça yenisiyle değiştirilmiştir yazıyordu. Bu da demek oluyor ki sorun yazılımsal değil aksine donanımsal. Demek istediğim benim gibi boş yere telefonunuza formatlar atıp sorunu çözmeye çalışmayın. Verin servise yapsınlar. Ve şuan kamera normal bir şekilde çalışıyor hiç bir sorun yok.
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
17/02/2019 - 16:28