N8 ve Wave 2 \ OYUNLAR! \ SON

Sponsorlu Bağlantılar

Uruloki

Uruloki

Üye
ama şu da var dlna yı çoğu firma desteklemeiyor yani desteklemiyor derken koymuyor cihalara ama hdmı artık standart olmuş ve ayrıca nokia ya baktığnıza tüm bağlantılar standart mesela 3.5 mm kulaklık girişi microusb girişi gibi yani çoğu firmadan önce bu nokiada vardı keşke tüm firmalar hep bir bağlantı yapsa daha iyi olur en azaından aksesuar bulunması çok kolay olur

mavrick

mavrick

Üye
ama şu da var dlna yı çoğu firma desteklemeiyor yani desteklemiyor derken koymuyor cihalara ama hdmı artık standart olmuş ve ayrıca nokia ya baktığnıza tüm bağlantılar standart mesela 3.5 mm kulaklık girişi microusb girişi gibi yani çoğu firmadan önce bu nokiada vardı keşke tüm firmalar hep bir bağlantı yapsa daha iyi olur en azaından aksesuar bulunması çok kolay olur

olurmu dostum n95te dlna vardir ,nokiada kullandi ama suan surekli kullanan iki firma var samsung ve sony cunku adamlar bu tekn yaraticilari ve suan kullanan firma 100 den fazla,turkiye her urun gelmiyor diye dlna yaygin degil zannedilmesin

fati144

fati144

Üye
sozumu geri aliyorum az degil biraz ayrintili bakinca ,dvd,bluray ,ps3 ,routerlar,pc,foto albumleri,yazici ,tablet ,tv,ses sistemleri,hard diskler,media oynaticilar,kameralar ben b<br />
fati o dlna yuzunden degil bagladigin aletin desteginden kaynaklanir ben iki tane biri magazada biri evde dlna ile baglanip dolby dts film izledim buna nne dicen,telefonum acmiyor bende tvde deniyorum,fati afedersin ama hdmi kim dlnanin yaninda,yukarda saydigim cihazlar icinde kacinda hdmi var?? &lt;br /&gt;<br />
arkadaşım kullandığım aracı modem 300 mbps, laptop un wifi'si wirilles 802.11n, biliyorsunuz telefonda 802.11n bağlantılarıda düzgün yaptım çok hantal görüntü geç geliyor ve donuk donuk. biryerde yanlış varsa söylersen memnun olurum. hdmi oyle değil zıpzıp herşey hazır. youtube n8 hdmi yazıp aratın ne kadar rahat ve düzgün.

----------Eklendi @ 00:22:02 ---------- Yazıldı @ 00:07:10 ----------

bence n8 artıları eksileri ve wavenin artıları eksileri şunlar

işlemci,ram
+wave
-n8

ekran çözünürlüğü ve kalitesi
+wave
-n8

sistem yapısı
+wave
-n8

internet browser
+wave
-n8

kamera (fotoğraf)
+n8
-wave

kamera (video)
+n8 (küçük bir uygulama ile 30fps oluyor)
-wave

bağlantılar
+n8
-wave

kamera flaşı
+n8
-wave

uygulama yelpazesi
+n8
-wave

kimse kızmasın bunlar benim düşüncelerim

mavrick

mavrick

Üye
sozumu geri aliyorum az degil biraz ayrintili bakinca ,dvd,bluray ,ps3 ,routerlar,pc,foto albumleri,yazici ,tablet ,tv,ses sistemleri,hard diskler,media oynaticilar,kameralar ben b<br />
fati o dlna yuzunden degil bagladigin aletin desteginden kaynaklanir ben iki tane biri magazada biri evde dlna ile baglanip dolby dts film izledim buna nne dicen,telefonum acmiyor bende tvde deniyorum,fati afedersin ama hdmi kim dlnanin yaninda,yukarda saydigim cihazlar icinde kacinda hdmi var?? &lt;br /&gt;<br />
arkadaşım kullandığım aracı modem 300 mbps, laptop un wifi'si wirilles 802.11n, biliyorsunuz telefonda 802.11n bağlantılarıda düzgün yaptım çok hantal görüntü geç geliyor ve donuk donuk. biryerde yanlış varsa söylersen memnun olurum. hdmi oyle değil zıpzıp herşey hazır. youtube n8 hdmi yazıp aratın ne kadar rahat ve düzgün.

işlemci,ram
+wave
-n8

+wave
-n8

sistem yapısı
+wave
-n8

internet browser
+wave
-n8

kamera (fotoğraf)
+n8
-wave

kamera (video)
-wave

bağlantılar
+n8
-wave

kamera flaşı
+n8
-wave

uygulama yelpazesi
+n8
-wave

buyur adam catir catir hd oynatiyor dlna ile,arkadasim dlna yeri geldiginde usb otg yeri geldiginde hdmi kablosudur yakinda konu acicam bunla ilgili ,bu arada dlna 20 Mbps ve daha fazla e streaming yapar(ben 15 denedim) MPEG4 1920x1080p

eaagent

eaagent

Üye
    Konu Sahibi
buyur adam catir catir hd oynatiyor dlna ile,arkadasim dlna yeri geldiginde usb otg yeri geldiginde hdmi kablosudur yakinda konu acicam bunla ilgili ,bu arada dlna 20 Mbps ve daha fazla e streaming yapar(ben 15 denedim) MPEG4 1920x1080p

Adam haklı beyler DLNA devrim niteliğinde bir özelliktir siz şartlara göre değerlendiriorsunz fakat şartlar yerine son teknoloji olarak bakıldğınıda DLNA HDMI dan çok daha iyi bir seviyededir. Adamlar zaten bizim şartlara göre üretmio sonuçta.
Ayrıca SİSTEM ve DONANIM eklendi!

fati144

fati144

Üye

Adam haklı beyler DLNA devrim niteliğinde bir özelliktir siz şartlara göre değerlendiriorsunz fakat şartlar yerine son teknoloji olarak bakıldğınıda DLNA HDMI dan çok daha iyi bir seviyededir. Adamlar zaten bizim şartlara göre üretmio sonuçta.
Ayrıca SİSTEM ve DONANIM eklendi!
iyide DLNA yazılımla her wifili akıllı telefona yapılabilecek bişey,herhangi bir extra donanıma ihtiyaç olmadığını düşünüyorum,aynı wifi hotspot (mobil ap) gibi. ama tabi her ikiside olsa hdmi ve dlna tabi daha iyi olurdu.

dengesis

dengesis

Üye
iyide DLNA software güncellemesiyle gelebilecek bişey her wifili akıllı telefona. bence her ikiside olsa iyi daha iyi olurdu.

----------Eklendi @ 22:44:42 ---------- Yazıldı @ 22:41:07 ----------

iyide DLNA yazılımla her wifili akıllı telefona yapılabilecek bişey,herhangi bir extra donanıma ihtiyaç olmadığını düşünüyorum,aynı wifi hotspot (mobil ap) gibi. ama tabi her ikiside olsa hdmi ve dlna tabi daha iyi olurdu.

DLNA donanım ile alakalı. Wifi alıcısının DLNA desteğinin olması lazım. Yazılım ile olabilecek bir durum değil.

schnellmajestic

schnellmajestic

Üye

işlemci,ram
+wave
-n8

+wave
-n8

sistem yapısı
+wave
-n8

internet browser
+wave
-n8

kamera (fotoğraf)
+n8
-wave

kamera (video)
-wave

bağlantılar
+n8
-wave

kamera flaşı
+n8
-wave

uygulama yelpazesi
+n8
-wave

ne diyor bu ya :ehe

bu arada samsung fanboy falan değilim bir zamanlar nokia 6600 kullanmışlığımız dahi oldu
video olarak wave daha iyi oldunu adam kılı kırk yapmış sen ne diy eüstün körü anlatıyorsun
fotoğraf da ekisiği yok hemen hemen aynı ama hayvan gibide 30 fps var fabrika çıkışlı
hem bizim tikky gençlerimiz programla mı uğraşıcak :D verir parayı 30 fps lik alır
*kamera flaşıda gereksiz bir açıklama kalmış ama olurya boş tenekeye vurma misalı

dalga veya iğneleme yapmıyorum uslubum budur arkadaşlar saygılar...:bigstar:

eaagent

eaagent

Üye
    Konu Sahibi
DLNA donanım ile alakalı. Wifi alıcısının DLNA desteğinin olması lazım. Yazılım ile olabilecek bir durum değil.

evet her Wifi alıcısında yok bende biliyorum eklenti ile olacak birşey değil

fati144

fati144

Üye
ne diyor bu ya :ehe

bu arada samsung fanboy falan değilim bir zamanlar nokia 6600 kullanmışlığımız dahi oldu
video olarak wave daha iyi oldunu adam kılı kırk yapmış sen ne diy eüstün körü anlatıyorsun
fotoğraf da ekisiği yok hemen hemen aynı ama hayvan gibide 30 fps var fabrika çıkışlı
hem bizim tikky gençlerimiz programla mı uğraşıcak :D verir parayı 30 fps lik alır
*kamera flaşıda gereksiz bir açıklama kalmış ama olurya boş tenekeye vurma misalı

dalga veya iğneleme yapmıyorum uslubum budur arkadaşlar saygılar...:bigstar:
yaaa ben bi türlü çözemiyorum bazı arkadaşları, n8 le ve wave ile aynı ortamda aynı ışık koşullarında video çektim ve bariz bi şekilde n8 daha iyi, neden anlamak istemiyorsunuz bunu? kendi ekranında bakmayın herhangi bir led veya Lcd monitörde bakın tavsiyem. yani bence siz biraz at gözlüğüyle bakıyor olabilirsiniz olaylara!!!! kusura bakmayın uslubum bu.:oke:

----------Eklendi @ 23:36:59 ---------- Yazıldı @ 23:30:23 ----------

kesinlikle yazılımla olabilecek bişey olduğu kanaatindeyim,aynen wifi hotspot gibi!!!

pcwolf

pcwolf

Üye
Dlnayi arkadaş Türkiye şartlarına göre söylemişti o yüzden hdmi ona göre daha çok kullanılıyor bence.

dengesis

dengesis

Üye
yaaa ben bi türlü çözemiyorum bazı arkadaşları, n8 le ve wave ile aynı ortamda aynı ışık koşullarında video çektim ve bariz bi şekilde n8 daha iyi, neden anlamak istemiyorsunuz bunu? kendi ekranında bakmayın herhangi bir led veya Lcd monitörde bakın tavsiyem. yani bence siz biraz at gözlüğüyle bakıyor olabilirsiniz olaylara!!!! kusura bakmayın uslubum bu.:oke:

----------Eklendi @ 23:36:59 ---------- Yazıldı @ 23:30:23 ----------

kesinlikle yazılımla olabilecek bişey olduğu kanaatindeyim,aynen wifi hotspot gibi!!!

Windows 7'de virtual wifi özelliği var aynen dediğin gibi hotspot mantığı var ancak donanımsal ve yazılımsal olarak farklılıklar var burası bunları açıklamanın yeri değil. Aynı şekilde DLNA için wifi chipinin bu özelliği desteklemesi gerekiyor. Burada anlaşalım. Hotspot olarak ancak ve ancak telefonu sadece kablosuz bağlantı paylaşımı ve erişimi olarak kullanabilirsin. DLNA'da olduğu gibi veri aktarımı yapamazsın. Bu durum tamamen mimari ile ilgili. He derler ki biz N8'e chipseti koyduk ama yazılımsal olarak eklemedik o zaman ayrı mesele.

fati144

fati144

Üye
Windows 7'de virtual wifi özelliği var aynen dediğin gibi hotspot mantığı var ancak donanımsal ve yazılımsal olarak farklılıklar var burası bunları açıklamanın yeri değil. Aynı şekilde DLNA için wifi chipinin bu özelliği desteklemesi gerekiyor. Burada anlaşalım. Hotspot olarak ancak ve ancak telefonu sadece kablosuz bağlantı paylaşımı ve erişimi olarak kullanabilirsin. DLNA'da olduğu gibi veri aktarımı yapamazsın. Bu durum tamamen mimari ile ilgili. He derler ki biz N8'e chipseti koyduk ama yazılımsal olarak eklemedik o zaman ayrı mesele.
<br />
<br />

bu konuda çok bi bilgim yok teknik açıdan sizin dediğiniz gibide olabilir, kesinlikle ben haklıyım demiyorum.tabi daha ayrıntılı bakmak gerek gerekli yerlere.

mavrick

mavrick

Üye
<br />
<br />

bu konuda çok bi bilgim yok teknik açıdan sizin dediğiniz gibide olabilir, kesinlikle ben haklıyım demiyorum.tabi daha ayrıntılı bakmak gerek gerekli yerlere.

dostum neden olmaz yazılımla cunku o kadar bitratei hiçbir yazılım aktaramaz yani hd film izlemek istesen yada müzik dinlemek istesenolmaz ,dlna ,wifi gibi sertifika programı yani adamlar diyorki biizmde anlaşmayan firma kullanamaz

eaagent

eaagent

Üye
    Konu Sahibi

Arkadaşım ne kanaatinden bahsediosun bu öyle tahminle kanaatle olacak iş değil kesin birşey yani dlna donanımla alakalı :nono:
Pcwolf dedğim gibi şartlara göre bakmayın teknoloji olarak bakarsak DLNA daha iyi tabi hangisinin daha fazla kullanıldığı çokta umrumda değil hangisinin daha iyi olduğuna bakarım . :evet:

• Beğen
Tepkiler: fati144
mavrick

mavrick

Üye
arkadaşlar kağıt üstünde hdmi dlna dan daha fazla bitrate verir bağlandığı cihaza yüksek gigabit oranlarından bahsediyoruz(fakat kim içimizde gigabit düzeyinde bilgi akatarırki:)gerçekçi olmak lazım) ama bu hdmi yi daha iyi yapmaz kullanım alanı önemli, bunu denemek lazım,fakat altını çizmemmiz gerekn bir şey var hdmi destekleyen cihazında donanımı çok önemli,dlna avantajları hdmi e göre çoktur ,hdmi sadece bağlandığı cihaza veri aktarırken dlna hem bağlandıgı cihaza hem bağladığı cihaza hemde hem de çoklu olarak birkaç cihza birden veri aktarır ben bit rate sınırını bilmiyorum ama 15 mbit 1080p filmi mükemmel oynatıyor,daha çok deneyen varsa yazsın bilgilenelim:)dlna daha önce dediğim gibi yeri geldiğinde de bir ''on the go'' olur nasılmı mesela destekleyen laptopunuza ,sata diskinize,foto framenize,mp4 playera( şuan tabletleride destekliyor,daha fazlası sitesinde yazıyor) bağlanabilir,usb on the go dan daha hızlı veri aktarır,kimine göre bu hızda dlna yı otgden daha iyi yapmaz,ama beni ilgilendiren dlna tek başına iki teknoloji desteklemesi,telefona mouse bağlamak klavye bağlamak iki programla olacak şeyler,ama dlna iki proyla olmaz,işte yere göğe sığdıramadığımız dlna böyle birşey hayırlı olsun

daha fazla bilgi için burdan inceleyin

pcwolf

pcwolf

Üye
eaagent
Ben zaten şartlara bakmıyorum dlna gerçekten güzel özellik, hele birden çok cihaza bağlandığını bilince daha sevdim keratayı:ehe
Çoğu kişi alırken kendi kullanım şartına göre cihazı aldığı için o şekilde bi kullanım şartı lafı çıkıyor. Adam der ben evde kablodan bağlarım şunu bunu yaparım hem usbye bağlarım hem tvye, keyfimi öyle görürüm der. Öteki de ben kabloyla felan uğraşmam cihazı destekleyen herşeye bağlar kullanırım der öyle alır. İkisi de çok iyi özellikler, dlna bence geride kalıyo hdmi daha yaygın bulunuyodur yani.

eaagent

eaagent

Üye
    Konu Sahibi
tabi hacı ne dion içerdeki pc den salondaki tvye telefonum sayesinde kablosuz film oynatıom ya gören aref sanıo beni :D
ya tabi dlna yı kullanamıcaklar için hdmı daha caziptir ama emin ol dlna yı kullanabilecek şartlara sahipsen hdmı n yüzüne bakmazsn.
ve dlna ya yaygnlıgına göre geri diyemezsin teknoloji olarak karşılaştırabiliriz sadece teknoloji olarakta Dlna daha önde zaten. :evet:

eaagent

eaagent

Üye
    Konu Sahibi
OYUNLAR bölümü eklenmiş ve İnceleme BİTMİŞTİR :)

mavrick

mavrick

Üye
OYUNLAR bölümü eklenmiş ve İnceleme BİTMİŞTİR :)

eaagant sagolasın test için sana brşey dicem bu hummingbird ile bir şeyi yanlış görmüşüm 1080p değil 1440p yi desteklicek kapasiteye sahip bizim işlemci ,çünkü hdmi 1.3 arayüzünü desteklemek demek son sınır 1440p demek,ama olsun hdmimiz yok diye 1440p oynatamıcaz diye birşey yok dlnamız bunu halleder zaten:ehe

Üst Alt