N8 suya düştü yardim.

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yavuz246

Üye
    Konu Sahibi
N8 suya düştü yardim.
arkadaşlar merhaba ;

telefonum dün suya düştü. Bataryasi vidali olduğu için hemen çikartamadim. Yarim saat sonra falan bataryayi sökebildim.
Daha sonra bir kavanoz pirincin içine koydum.
Akşamdan öğlene kadar pirincin içinde güneşin altinda beklettim.
Az önce çikarttim açmaya çaliştim. Ekranda nokia yazdi yandaki şarz & flash ledi yandi söndü 5 kere daha sonra 3 kere hizli hizli titreyip kapandi. Bir daha zorlamadim.
Ne yapmam lazim sizce çalişir mi.
Bu gün pazar olduğu için bi yere götüremiyorum...

_RYUK_

_RYUK_

Üye
yazılımi tekrar yukle

15097

15097

Üye
Pirincin içinde daha çok beklet.Bu arada geçmiş olsun.

• Beğen
Tepkiler: yavuz246
Esendağlı

Esendağlı

Üye
Geçmiş olsun,bence bataryayı takıp cihazı çalıştırmak için acele etme,ben yaptım telefonumdan(n78)oldum.bir günden önce pirinç den çıkartma bence

- - - Eklendi - - -

yazılımi tekrar yukle
Arkadaşım içinde nem varken pili takıp yazılım mı atsın,eski yazılımı ıslandı diye düşünüyorsun galiba:)

• Beğen
Tepkiler: yavuz246 ve Nextman
ANIL

ANIL

Admin
Titriyor ise çalışabilir. Dead flash denemelisin. Tabi tamamen kuruduğuna emin olduktan sonra yapmalısın.

• Beğen
serdar_gs

serdar_gs

Üye
Bataryayı söküp çıkarman biraz uzun sürmüş yarım saat çok uzun bir süre malesef. Biraz daha pirinç içinde dursun fakat ben düzeleceğini sanmıyorum oksitlenme olmuştur. Bende 1280 düşürmüştüm yarım saat sürmüştü telefonu al çıkar vs telefon kafayı buldu :)

crazy_oruc

crazy_oruc

Üye
geçmiş olsun.

• Beğen
hizan

hizan

Üye
arkadaşlar merhaba ;

telefonum dün suya düştü. Bataryasi vidali olduğu için hemen çikartamadim. Yarim saat sonra falan bataryayi sökebildim.
Daha sonra bir kavanoz pirincin içine koydum.
Akşamdan öğlene kadar pirincin içinde güneşin altinda beklettim.
Az önce çikarttim açmaya çaliştim. Ekranda nokia yazdi yandaki şarz & flash ledi yandi söndü 5 kere daha sonra 3 kere hizli hizli titreyip kapandi. Bir daha zorlamadim.
Ne yapmam lazim sizce çalişir mi.
Bu gün pazar olduğu için bi yere götüremiyorum...

arkadaşım bir arkadaşın telefonu da suya düşmüştü ben kendim prinç in içine koydum 3 günbeklettikten sonra çıkartıp açtığımda sanki hiç bir şey olmmaış gibi çalıştı.

yaklaşık 6 ay oldu tık demedi daha.

sende öyle yap tekrar pririnç'e koy ve 3 gün beklet.

• Beğen
great14

great14

Üye
Pirinç yöntemiyle kurtarabilirsin cihazı ama yarım saatte bataryayı sökmen kötü olmuş. Benim çok önceki telefonum da suya düşmüştü (Nokia C3) ilk başta hiç çalıştıramamıştım daha sonra bataryayı vb söküp pirincin içine attım ve o sıra tatile çıkmıştık döndüğümüzde (1hafta sonra) telefon aklıma geldi bataryayı taktım hiçbirşey olmamış gibi çalıştı. Sen yine de umudunu yitirme pirinçte beklet telefonunu 2 3 gün yine de.

• Beğen

yavuz246

Üye
    Konu Sahibi
Bakalım dediğiniz gibi tekrar prinç kavanozun içine koydum ağzınıda kapattım.
1-2 gün daha dursun .
ayrıca usb den pc'ye de takmıştım ilk denediğimde hiç bir hareket olmadı.
şunuda belirtiyim ; bir ucu usb olan ve şarj girişine takılan kablodan deneyince ilk başta bahsettiğim olay oldu.
ama direk prizden şarza taktığımda hiç bir etki olmadı. bilgilerinize.
acaba sadece batarya ölmüş olabilirmi?
bide içindekiler silinmişmidir acaba? :ağlarım:

great14

great14

Üye
Bakalım dediğiniz gibi tekrar prinç kavanozun içine koydum ağzınıda kapattım.
1-2 gün daha dursun .
ayrıca usb den pc'ye de takmıştım ilk denediğimde hiç bir hareket olmadı.
şunuda belirtiyim ; bir ucu usb olan ve şarj girişine takılan kablodan deneyince ilk başta bahsettiğim olay oldu.
ama direk prizden şarza taktığımda hiç bir etki olmadı. bilgilerinize.
acaba sadece batarya ölmüş olabilirmi?
bide içindekiler silinmişmidir acaba? :ağlarım:

Öncelikle batarya olayı kısa devre yapmaması içindir. Sen bataryayı ne kadar erken sökersen kısa devreyi o kadar engelleme şansına sahipsin tabiki şans işi ama yarım saatte sökmen sana dezavantaj olmuş ama yine de telefonun açılıp kapanmış bu da birşey sen şimdi telefonunu sadece pirinçli kavanozun içinde beklet güneşe çıkartma beklet bi 2 gün 3 gün. Bu arada telefonun dahili belleğindeki dosyalar telefonun açılıp açılmamasına bağlı ama açılırsa gitmez ki cihazının açılacağını düşünüyorum. Yine forumda araştırma yaparsan elektrik süpürgesiyle çektirerek buhar yapacağını söylüyordu ama bilmiyorum ne kadar yararlı olur ​hiç denemedim

- - - Eklendi - - -

Öncelikle batarya olayı kısa devreye karşı alınan bi önlem sen bunda geç kalmışsın ama telefonun açılmış ki kısa devre olmadığını gösterir sen 2 3 gün beklet kavanozda açılacağını düşünüyorum.

• Beğen

yavuz246

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar herkese teşekkür ederim telefonum'u bugün açtım çalıştı. Hiç bir problemi yok hatta şu anda 3.5g'den bağlandım. Bütün fonksiyonlarını denedim çalışıyor. Çok mutluyum. Yeniden sahip oldum sanki:) :) :) :) :)

crazy_oruc

crazy_oruc

Üye
Arkadaşlar herkese teşekkür ederim telefonum'u bugün açtım çalıştı. Hiç bir problemi yok hatta şu anda 3.5g'den bağlandım. Bütün fonksiyonlarını denedim çalışıyor. Çok mutluyum. Yeniden sahip oldum sanki:) :) :) :) :)

hayırlı olsun kardeşim :)

• Beğen
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt