N8 Flash Problemi Yardım Lütfen

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
mgg44

mgg44

Üye
    Konu Sahibi
N8 Flash Problemi Yardım Lütfen
Merhaba Arkadaşlar

N8 Telefonuma Bırakın Hackli Fw yi Orjinal Fw Atamıyorum Ne phoenix Nede Jaf Telefonu Tanıyor Jaf ta Not Found Hatası Alıyorum

Phoenix te ise

The flashing failed. Do you like to retry the flashing?

HRESULT 0x84210027 (-2078212057)

Firmware: Firmware updating failed. Error 0x8401F151 - Flash: Failed to initialize boot rom connection. Check USB connections! If possible do not use USB1.1 ports or any USB hubs.

Hatası Alıyorum Farklı Usb Denedim olmadı Bilgisayara Format Attım Olmadı Güncel Programları Yükledim Olmadı Olmadı Olmadı Lütfen Yardım Edin Hiç Fw Atamıyorum Daha Önceki Telefonum X6 idi sorunsuz Bir şekilde Fw Atabiliyordum En Sonunda Kırcam N8 i deli Oldum 2 gece yatmadım yardım Bekliyorum Nasıl Flash Atabilirm Telefonun Ayarlarından Usb Bağlantı Tercihlerini de değiştirdim kaç defa Sonuç Aynı....

----------Eklendi @ 11:37:18 ---------- Yazıldı @ 11:16:10 ----------

Lütfen Acil Yardımınıza İhtiyacım Var Telefon Kapanınca Usbden Neden Tanımıyor Anlamıyorum gitti önceden böle değildi....

serkanet

Üye
bilgisayarında pc suite yüklü ise service layer.exe bu hizmeti durdur eğer durmuş ise başlat öyle jaf yada phoenix i aç

mgg44

mgg44

Üye
    Konu Sahibi
pc suite yok sadece ovi suite var ondada service layer hizmeti yok .( pc suite yüklemem mi gerekiyor acaba_?

mgg44

mgg44

Üye
    Konu Sahibi
kimse yokmu yardım edebilcek cvp bekliyorum lütfen yardım edin_?

----------Eklendi @ 23:30:51 ---------- Yazıldı @ 23:12:22 ----------

Telefon Açıkken Phoenix e giriyorum Flash atmaya gelince telefon resetleniyor scaning image files yazısı yazıyor daha sonra telefon açılmaya çalışırken de flashmode hatası veriyor usb üzerinde tanıyamıyor telefonu anlamadım

----------Eklendi @ 23:55:22 ---------- Yazıldı @ 23:30:51 ----------

Service Layer.exe Aktif Olsada olmasada problem aynı değişmiyor.......offffffffffff:off::off::off::off::vur:vur:vur:vur:vur

----------Eklendi 26.06.2011 @ 00:01:37 ---------- Yazıldı 25.06.2011 @ 23:55:22 ----------

Başlangıçta Telefonu Açık bir şekilde Bağlıyorum Bilgisayara Usb Modu Ovi Suite Olarak Phoenix e giriyorum Telefonu Tanıyor daha Sonra ise Flashing üzerinden Frimware Updateye gelip refurbish yazısına tıklıyorum telefon kapanıyo otomatik olarak sonra bir kaç defa usb sesi gteliyor bilgisayardan daha sonra

Flashing started
Creating product data items list
Product data items list created
Backup not required
Flashing phone
Initializing
Verifying communication to device...
Scanning image files...
ERROR: Failed to set phone to flashmode
Starting to recover the phone
Recoverying phone
Initializing
Scanning image files...
Unable to set the phone to flash mode. Unable to flash.
All operations completed
Product flashing aborted

Yazısı Çıkıyor Hiçbirşey Anlamadım

uribaju

uribaju

Üye
ayarlari yanlis yapmissin gibi gozukuyor dead flash mi atiyorsun?

mgg44

mgg44

Üye
    Konu Sahibi
Yok Normal Atıyorum Flashı..

----------Eklendi @ 00:18:15 ---------- Yazıldı @ 00:17:24 ----------

Telefona Hard Formatta Atıım Bilgisayara da format attım Olmuyor Daha Önceki X6 Ma Çok Flash Atıyordum Yanlız Bunda Olmuyor Nedense_?

mgg44

mgg44

Üye
    Konu Sahibi
Önerisi Olan Yokmu_?

onder31

Üye
Bendede aynı sorun olmuştu. Ama Yaptım en sonunda. Nasılmı?

İlk önce Bilgisayarında hiç bir PC sutie ve Ovi ile ilgili program kalmasın.Varsa Your Uninstaller! gibi güçlü bi programla hepsini kaldır. Sonra Phoenix programını kur ve ardından Nokia Type:Ca-179 usb kablo sürücüsünü internetten arattır ve yükle ve tekrar Software Yüklemeyi denen. Ben öyle yaptım oldu.

mgg44

mgg44

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkürler Denicem Olmazsa Tekrar Bildiririm

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt