Yardım N8 Aynı Kalite Fotolar Farklı Programlarla Farklı Boyutta!

Sponsorlu Bağlantılar

kcr

Üye
    Konu Sahibi
N8 Aynı Kalite Fotolar Farklı Programlarla Farklı Boyutta!
N8'in kendi yazılımı ile 12mp 3000x4000 ve diğer ayarların tümü otomatik olarak fotoyu çekiyorum; 3mb tutuyor. Başka bir programla aynı ayarlarla çekiyorum; 8 mb'ı geçiyor. Orjinal yazılım sıkıştırmada marifetli de mi böyle yoksa daha az yer kaplasın diye kaliteden bir miktar taviz mi veriliyor?

Kayahan14

Kayahan14

Üye
Çözünürlük farkı oluyor 360x640 ile 1440x2560 arasında fark var hangi program o dediğin

asigsasi

asigsasi

Üye
telefonun kamerasın dan daha kaliteli hiçbir program çekim yapamaz hangi program mış o ?

MaxipmaN

Üye
3 mb az gibi geldi bana

asigsasi

asigsasi

Üye
Kalite farkını bilemem ama hariçten kullandığım program camerapro.

bende orjinal kamera kadar ancak çekiyor

o program n8 için özel çıkıyor belki ondandır

celilcemre

celilcemre

Üye
doğrudur n8 kamerapro ot ile yazilan normal çekim yapıyor normal yazılımla olanı 10mb ı geçiyor. Bir prodaha var oda yùksek kalite foto çekiyor. N95 8gb normalde 1mb altında foto çeker. Programla 2 kathna kadar cıkıyor. Canon 16 mpx 6 milyarlık fotograf makinesi 10mb boyutta foto çekiyor. N8 n95 8gb python uyulaması ile sıkıştırma yapıyorum. 10 mb 2 mb oluyor. 2 mb 700 kb oluyor. Resmin boyutu ne kadar yüksek ise sıkıştırma o kadar yuksek oluyor. Sebebini tam bilmiyorum. En az sıkısthrma n95 8gb telde oluyor 700 kb resim 400 kb oluyor

Üst Alt