N73 ram sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

xErKaNx

Üye
    Konu Sahibi
N73 ram sorunu
Arkadaslar bu n73 telefonun ramı nasıl yükseltilir. Bunu basarabilen varmı. Teli kapatıp acınca ram ortalama 16-17mb en fazla 18 oluyor. Bir program acinca 10-11 mb civarinda kalıyor. Bu rakamlar arka planda calisan program olmadıgı halde boyle dusuk oluyor. Mesela operamini 4.2 browseri kullanirken yada 200-300kb lık oyunları acarken ram 2-3 mb ye iniyor. Bazen opera minideyken hafıza dolu diyebiliyor. Yeni format attim ama sonuc ayni. Acaba bir program falan varmı? Bu memory up vs bir ise yaramıyor. Hafıza kart bellegini ram gibi kullanmaya yarayan program varmıdır. Telefoncuya ram yukselten bir parca falan takılıyormu diye sordum yok dedi. Telin kendi hafızası 40 mb ama ram berbat. Telefon hafızasına yuklu programda yok, arka planda calısan programda yok telefon hackli. Her turlu oneri ve bilgiye acıgım. Lutfen bilen varsa yardim edin. Mesela skyfire browseri hic kullanamiyorum desem mubalaga etmis olmam.

--------------- Ekleme ---------------

Aranizda fikri olan yokmu

--------------- Ekleme ---------------

???

kacaksevgilim

kacaksevgilim

Üye
Şu konuda ram optimasyonu ile ilgili birşeyler bulabilirsin:

http://www.maxicep.com/s60-3rd-sistem-araclari/jbak-taskman-v1-00-signed-217112.html

Ama ne ilave Ram, ne de telefon hafızasını Ram olarak kullanmak ne yazık ki mümkün değil. N73 Ram konusunda çok yetersiz malesef...

Çok yetersiz sözüne katılmıyorum.6680 kullananlar boş ramı 5 mb civarıdır.N73 biraz daha insaflı.Burda olsun başka forumlarda olsun V4.0735 versiyonu bana göre en çok boş ram olan versiyondur açılışta 22.7 mb gibi bir rakam gösteriyordu.(mevcut telefonumda taskspy ile ölçülen değer).Ama gerek uygulamalar gerekse yüklenen temalar sonucunda telefonu doldurunca ortalama 19 mb açılış rakamı şuan için.Cynical arkadaşımızın verdiği konuyu takip edersen bir nebzede olsa soruna çare bulabilirsin

xErKaNx

Üye
    Konu Sahibi
Bilgiler icin tesekkur ederim arkadaslar

dragon_ksk

dragon_ksk

Üye
yazık sana kardeş kolay glsn

zaferkst

Üye
arkadaşlaaaaaaaaaaaaaaaaaaaarrrrrrrrrrrrrrrrrr N73 MEMORY UP PRO u deneyin bir dua yeterli tşkler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt