N73 Açılış - Kapanış Animasyonu + Telefon İlk Açılışındaki Mavi Nokia Yazısı Değiştirme

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
kralkan_67

kralkan_67

Üye
    Konu Sahibi
N73 Açılış - Kapanış Animasyonu + Telefon İlk Açılışındaki Mavi Nokia Yazısı Değiştirme
Dün akşam açılış kapanış animasyonu ve telefon ilk açılışındaki mavi nokia yazısı değiştirme programlarını inceliyordum.Her konuda şöyle bi ibare söz konusu n73 te çalışmaz.Dün akşam itibari ile bu söz artık geçerli değildir.Çünkü bizzat kendi N73'ümde denedim ve başarılı oldum.Bunu üç konuyu bir araya getirerek yaptım.

Telefonumdaki çalışması şu şekilde:

telefonu ilk açtığınızdaki mavi nokia yazısı normal sonradan bizim eklediğimiz geliyor sebebini yazılımda mevcut olduğu söylüyorlar.sonra pin kodu ekranı geliyor pini girdikten bi kaç saniye sonrada anımasyon ve ses çıkyor ve telefon açılıyor kapatırkende ses eski ses beep diyip animasyon çıkıyor ve telefon kapanıyor.Benim telefonda bu şekilde çalışıyor.

Telefonum Yazılımı v4.0839.42.2.1 nokia N73 (02) Music Edition

Ben proramların telefonumda bir ZARARINI görmedim.ZARAR gören olursa MESULİYET KABUL ETMEM...

N73 AÇILIŞ KAPANIŞ + İLK AÇILIŞTAKİ MAVİ NOKİA YAZISI DEĞİŞTİRMEK

1.bölümü windows 7 açılış kapanış animasyonu
2.bölümü OS9 Açılış Animasyonunu Değiştirme
3.bölümüde Os9.1 (Pre-FP1, FP1) Açılış Ekranı Değiştirme Yöntem diye google aratırsanız bulabilirsiniz.İsteyenler buşekilde yapabilir.Ben programları bu sıra yükledim.

Domain rompatcher da 3.bölümden bulabilirsiniz

Bu yöntemi uygulayabilmek için sistem dosyalarına erişimi açmanız gerekmektedir.
Animasyon Yapımı 3 Bölümden Oluşmaktadır

1.BÖLÜM

1-install VistaX01_StartUpChanger-Brazil.sis

2-install VistaX01_Shutdown_Animation-Brazil.sis

3-switch off and switch on (not reboot)(Bu seçek rompatcherdan yapılıyor)

2.BÖLÜM

Yapılması Gerekenler:
"Z:\resource\apps" klasörü içerisinde bulunan kendi yaptığımı yazıyorum "startup.mbm", "startup.mif" ve "startup.r01...startupr18 " kadar olan dosyaları "C:\resource\apps" klasörüne kopyalayın. Daha sonra kopyaladığınız "startup.r01...startupr18" dosyalarını hex editörle düzenleyeceğiz. X-plore ile dosya üzerinde iken "3" tuşuna basarak aşağıda resimde görülen yeri "Z" olan kısmı "C" olarak değiştireceğiz ve kaydedeceğiz.

Daha sonra bu mesaj altına ekleyeceğim "startup.mbm" dosyalarını "C:\resource\apps" içerisine kopyalayarak açılış animasyonunu değiştirebiliriz.
Değişiklikleri görmek için cihazınızı kapatın ve tekrar açın. (Yeniden başlatınca animasyon çıkmıyor)
3.BÖLÜM

Görüntüler Kendi N73'me Aittir. Açılıştaki mavi Nokia yazısını sizde değiştirmek istiyorsanız aşağıdaki talimatları uygulayın:

Ekteki RomPatcherDomainServer.rar dosyasıdan cihazınıza uygun olan rompatcherdomainserver uygulamasını cihazınıza kurun (FP1 yada Pre-FP1)

*Telefonunuz preFP1 ise ( 3250, N73, N80 vb.) ROMPatcher_domainsrv_preFP1.sis programını kurun

*Telefonunuz FP1 ise ( N95, vb. ) ROMPatcher_domainsrv_FP1.sis programını kurun

Ekteki Patches_z2c.Rar Dosyasındaki c2z4bin_ARM.rmp, c2z4bin_THUMB.rmp Dosyalarını !:\patches\ içine kopyalayın

Ekteki SplashScreen 240x320 yada SplashScreen 352x416 olan rar dosyalarından cihazınız ekranına uygun olanı indirip içindeki:
SplashScreen.exe yi C\sys\bin dizinine
SplashScreen.mif olanı C\Resource\apps dizinine kopyalayın

Her İhtimale Karşı Sorun Çıkmaması için:

* C:\sys\bin\ dizininde RPAutostart.exe dosyası var ise adını 0RPAutostart.exe yapın. C:\sys\bin\ dizininde 0RPAutostart.exe dosyası var ise sorun yok.

** Ekteki sys_domain server.rar içindeki C_sys_hash_domainsrv.exe dosyasını C:\sys\hash\domainsrv.exe olarak kopyalayın.

*** Ekteki sys_domain server.rar içindeki sys_bin_domainsrv.exe dosyasını C:\sys\bin\domainsrv.exe olarak kopyalayın.

**** Daha önceden !\Patches içine 2 adet rmp dosyası kopyalamıştık. Şimdi Rompatcher uygulamasını çalıştırıp bunları uygula diyoruz. Kırmızı renk ve çarpı işareti olan cihazınıza uygun değil, yeşil renk ve tik işareti çıkan cihazınıza uygun olan yama oluyor

***** Yeşil renk ve tik işareti çıkanı rompatcher'da oto'ya alın.

****** Telefonu kapatıp açın ve yeni açılış ekranınız hayırlı olsun.

Not: Yukarıdak Resimlerden Sonuncu resmi Mause a Sağ tıklayıp Farklı Kaydet Diyerek Kaydedip, Cihazınıza Uygun ekran boyutuna Getirdikten Sonra Mifmaker isimli Python Uygulaması ile svg ye çevirin. İsmini dump0001.svg şeklinde değiştirdikten sonra yine mifmaker uygulaması ile svg den mif e çevirebilirsiniz. Mif e çevirdiğiniz dosyaya SplashScreen.mif ismini verip C\Resource\apps dizinine kopyalayıp kullanabilirsinz

ALINTI...!!!

BEN BU SIRAYLA YAPTIM OLDU.YAMALARI EN SON DOMAİNROMPATCHERDAN AKTİF EDİP AUTO ALIN İŞLEM TAMAM.

BU DOSYA DOMAİNROMPATCHERDA KIRMIZI OLARAK GÖZÜKEBİLİR BENDE DURUYOR SİLMEDİM ONUDA AUTO YAPTIM >> c2z4bin_ARM.rmp <<

Birde c2z.rmp var bunu kendi telefonunuza uygun yapmalısınız.Bunun için gerekli dosyayıda ekledim arşive ordan bakarsınız nasıl yapıldığına

konuda bahsedilen programların linki:

ladrex84

ladrex84

Üye
kullandığın programların isimlerini ve sırasıyla nasıl yaptığını yazsaydın biz de bir denerdik...

mstf_l

mstf_l

Üye
dosyaları 4sahared boxca hotfile gibi sitelere upload edip linki buraya yapıstırabilirsin

kralkan_67

kralkan_67

Üye
    Konu Sahibi
nerden bulduğumu yazsam link versem

mstf_l

mstf_l

Üye
ver o da olur kardes

kralkan_67

kralkan_67

Üye
    Konu Sahibi
ilk paylaşım olduğu için acemilik çekiyorum kusura bakamayın artık

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt