Müslümanın Atesitle Dost Yani Arkadaş Olması Dinen Günahmıdır

Sponsorlu Bağlantılar

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
    Konu Sahibi
Müslümanın Atesitle Dost Yani Arkadaş Olması Dinen Günahmıdır
meraba arkadaşlar acil bir cevap bekliyorum sizlerden 2 tane ateist arkadaşım var sizce bu dinen günahmıdır sizce yada arkadaşlık yapıyorum diye sizce dinden çıkarmıyım bende arkadaş olduğum için

furyzer0

furyzer0

Üye
Kesin bir şey diyemem ama bildiğim kadarıyla bir sıkıntı olmaz ama başkalarına da sor

Sent from Mtalk using Lumia950[emoji769]

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Kendini onlara benzetmediğin sürece sorun olmayacaktır yani dini anlamda onlar gibi yaşayıp onlar gibi davranırsan o zaman sonuç iyi olmayacaktır :)
Ben değişmem dinimi yaşarım gerekenleri yaparım ama onlar benim arkadaşım olarak kalsın diyebilirsen ve yaşantında o şekilde olursa bir günahı olacağını zannetmiyorum.

AHMED...

AHMED...

Üye
190 i ara sor kardeşim biz ne desek olmaz fetva verecek durumda değiliz

AHMED...

AHMED...

Üye
ya çıkıp terkedermisin yorumunuda al git lütfen :)
Arkadaşın kafasına takılmış işi ciddiye almış bir soru sormuş biz günah olur destekte olmaz günah olmaz destekte olmaz sonuçta bu bi vebal olur en iyisi işi ehline sorması sende geyik muhabbeti yapma adamın asabini bozma gereksizlere git mesajını al ve terket burayı :)
Belli ki sende konuyu geyik muhabbeti ne açmışsın sanırım ben terk ediyorum kusura bakma geyikle işim olmaz :)

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Kişi dostunun dininin üzeredir . Diye hadis var bu yüzden Dualarda salih kişilerle beni dost kıl diye alimler dua ederler .

• Beğen
Tepkiler: gokturk_28 ve AHMED...
one_useR_0007

one_useR_0007

Üye
Kişi Sevdiği ile beraberdir[emoji615]

#Xperia E5303 Send

Bülent872

Bülent872

Üye
Maide Sûresi 51.Ayet Ey iman edenler! Yahudileri ve hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden kim onları dost edinirse, şüphesiz o onlardan olur. Şüphesiz Allah, zalim kavmi doğru yola iletmez.

İslamcı veyahutta dinci bir kişiliğim yoktur sadece her konuda Kurâna danışmak gerektiğini düşünürüm, siyasi ideolojim de buna müsait değildir.
Ellbette uzun zamanlar istemedende olsa bu müessesenin içinde bende bulundum ve şunu diyebilirim ki tek ayetten kesin ve asli bir hüküm çıkarmak bize düşmez.İşin erbabı olan birisine gitmen daha rahat olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Esendağlı

forever_zest

Üye
Ayet yazıyor ama birde şöyle mantık yürütelim ateist arkadaşını kendi dinimizin güzelliklerini anlatarak belki müslüman biri yapacak arkadaşını nasıl yayacağız ozaman dinimizi uzak durarak olmaz

• Beğen
Tepkiler: furyzer0
Bülent872

Bülent872

Üye
Ayet yazıyor ama birde şöyle mantık yürütelim ateist arkadaşını kendi dinimizin güzelliklerini anlatarak belki müslüman biri yapacak arkadaşını nasıl yayacağız ozaman dinimizi uzak durarak olmaz
Hiç kafan çalışmıyor.Her konuştuğunla dost olmazsın.

forever_zest

Üye
Bence senin kafan basmıyor adam belki arkadşını müslüman yapacak adamın dostu zaten sizin gibi beyinsizler sayesinde dinimizi yayamıyoruz

Bülent872

Bülent872

Üye
Müslüman olduğumu kim söyledi ulan duâ et forumdayız.

Üst Alt