Müsait Kelimesi Anlamı Ve ...

Sponsorlu Bağlantılar

jotem173

jotem173

Üye
    Konu Sahibi
Müsait Kelimesi Anlamı Ve ...

Tdk nın bu davranışı çok sayıda tepki aldı.

Enes

Enes

Üye
:hmmm

Gulu Gulu

Gulu Gulu

Kapalı Hesap
müsait misin desem kıza tomatı suratıma yerim

SpyChef

SpyChef

Üye
Bu durumda facebook skype da kinanmali sohbet menusunde musait anlamı geçiyor

• Beğen
Tepkiler: jotem173
muhsin15

muhsin15

Üye
müsait misin? bulunduğun ortam görüşmeye uygunmu? anlamında kullanılır diye biliyorum flört mlört nerden çıktı

EroL

EroL

Emekli Yönetici
Ahhh benim güzel ülkem :) TDK'nın burada art niyet oluşturduğunu düşünmüyorum açıkçası. Kadına şiddet konusunda hassasiyet oluşturduğumuz bir dönemden geçtiğimiz için göze battı. Bir ay önce kimsenin umurunda değildi.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Eğer kadınlara uydurulan bu sıfatlara karşı toplumsal bir tepki geliştireceksek, öncelikle bu kelimeleri günlük hayatımızda kullanmayı önce kendimiz bırakmalı, ardından kullananlara karşı tepki oluşturmalıyız. Nihayetinde bunlar argo kelimeler ve hayatımızın parçası. Böyle oldukça TDK bunları yazar, yazmak zorunda.

Müsait kelimesinden TDK'ya karşı başlatılan tepkiyi çok yüzeysel buluyorum. Madem ki bu konuda bu kadar hassasız, öncelikle önümüzden geçen bayanların arkasından kafamızı çevirmeyi bırakmalıyız. Her cümlenin sonuna eklediğimiz o "..." dan vazgeçmeliyiz. Kendimiz bunları bıraktıktan sonra başkalarının da bunları yapmalarını engellemeliyiz. Hani "Zalime karşı susan dilsiz şeytandır" ya, işte dilsiz şeytan olmamalıyız.

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: minoo, OttomaN TigeR, -Empat- ve 1 kişi daha
haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
çok eskiden torunumla sevişiyorum diye cümle kuruldugunda düşündüğümüz şey aklımıza gelmezdi
kelimelerin altı oyulup manası değişti

Üst Alt