Muğla'daki karga tam 3 dil konuşuyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi


Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde 57 yaşındaki Sevim Uzun'a beş yıl önce hediye edilen Afrika Kargası üç dilde konuşması yaptığı taklitler ve insanlara yakınlığıyla şaşırtıyor. “Besle kargayı oysun gözünü” atasözüne inat sahibinin ağzından yemeğini yiyen her gün düzenli yıkanan Ceylan adlı karga yemek ve duştan sonra “Gak” değil “Ohh” diyor.Bodrum'un Akyarlar Köyü'nde yaşayan emekli kuaför evli iki çocuk ve iki torun sahibi Sevim Uzun'a Fransa'daki akrabalarının 5 yıl önce getirdiği 7 yaşındaki Afrika Kargası köyün ve tatil sitesi sakinlerinin sevgilisi oldu. Fransızca ve İngilizce sözcükler söyleyebilen Ceylan bu arada Türkçe de öğrendi. Aile fertlerinin isimlerini de söyleyebilen ıslık çalıp korna kapı gıcırtısı gibi sesleri taklit etme yeteneğine sahip karga Ceylan ilgi odağı oldu.

Sahibinin ağzından yemek yiyip duş aldıktan sonra çıkardığı “Ohh” sesleriyle görenleri şaşkına çeviren siyah sarı ve beyaz renkli karganın 200'ün üzerinde kelimeyi söyleyebildiği belirtildi.

Tatilcilerin evine konuşan kargasını görmeye geldiğini ve birçok kişinin hatıra fotoğrafı ve görüntü çektirdiğini belirten Uzun şunları söyledi:“Yeğenim Fransa'dan 5 bin YTL'ye aldığı kargayı kuşları çok sevdiğim için bana doğum günü hediyesi olarak getirmişti. Bu hayatımın en büyük sürprizi ve benim can yoldaşım oldu. Onu 50 bin YTL verseler de vermem. Günlük yaşantımda sohbet edip konuşabildiğim en iyi dostum Ceylan. Kargam özel yetenekleri ile özellikle çocukların sevgilisi haline geldi. Fransızca İngilizce Türkçe çok sayıda kelimeyi söylüyor. Zil sesi taklidi yapınca hep aldanıp kapıya koşuyorum. ‘Hoşgeldiniz yok musunuz’ sözlerini çok sık kullanıyor” diye konuştu.
 
kacaksevgilim

kacaksevgilim

Üye
Valla benden daha zeki bu kuş ha :ehe 3 dil biliyor
 
Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Özel derse de geliyor muymuş?
 
Feel It

Feel It

Üye
Tam casus
 
Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
O paraya en kralından papağan alırım be ne yapacağım kargayı :ehe
 
Dawn

Dawn

Emekli Yönetici
hahah :D:D::D
 
Esendağlı

Esendağlı

Üye
50 binlaraya vermem diyormuş,varmı artıran?:)
 
Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
3 Dil lisanı var hey maşallah:ehe
 
X-LifeHard

X-LifeHard

Üye
O nası bir karga:ehe
Bunla ne dertleşiriz ya:ehe
 
TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
:ehe Küfür müfür eder başka dilde papaz oluruz sonra :ehe
 
abdulk4dir

abdulk4dir

Üye
besle kargayı sana 3 dil öğretsin :ehe
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt