mp3 siteleri kapatılıyo inşallah forumlara sıçrama

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

onur_poy

Üye
    Konu Sahibi
mp3 siteleri kapatılıyo inşallah forumlara sıçrama
Mahkeme kararı verdi Türk Telekom kapattı:

MÜ-YAP, 22 Temmuz 2005 tarihinde 25 sitenin erişiminin durdurulması için yasal yollara başvurdu. Bu sitelerden 13'ü kendilerine ya da bağlı bulundukları internet servis sağlayıcı firmaya yapılan tebligat sonucunda sitelerindeki MP3 dosyalarını kaldırmayı kabul ettiler. Tebligatın ulaşmadığı ya da bu karara aldırış etmeyen diğer siteler hakkında mahkeme erişiminin durdurulması kararını verdi. Karar Türk Telekom AŞ'ye iletildi ve Telekom'un Bilişim Dairesi Başkanlığı tarafından hakkında mahkeme kararı bulunan sitelerin erişimi durduruldu. Erişimi durdurulan 15 sitenin arasında her gün yüzbinlerce ziyaretçiyi ağırlayan popüler siteler de bulunuyor.

Mahkeme kararı ile Türkiye'de ilk kez:

Bugüne kadar işporta tezgahlarında korsan CD satanlara karşı polisi harekete geçiren, bu CD'leri çoğaltan ve dağıtan yerler hakkında yasal işlemleri başlatan MÜ-YAP, bugüne kadar internet üzerinden MP3 dağıtan siteleri sadece uyarmakla yetiniyordu. Ancak gelinen son noktada MÜ-YAP'ın avukatları yasal yollara başvurdu ve mahkeme çok kısa bir sürede yasadışı dağıtım yaptıkları tespitiyle sözkonusu sitelere erişimin durdurulması kararına vardı.

Sadece Türkçe MP3 mü yasak?

İnternette Türkçe MP3 dağıtımı yapan sitelerin yanı sıra çok daha fazla sayıda yabancı MP3 indirilebilen siteler var. Eğer mahkeme kararı ile Türk Telekom bu sitelere de erişimi durdursa söz konusu sitelerin sayısı binlere ulaşabilir. Bu konu ile ilgili olarak Oskay üyeleri arasında yabancı repertuarı temsil eden firmaların haklarını ihlal eden her siteye karşı zaman içerisinde benzeri işlemlere başvuracaklarını söyledi.

İnşallah ForuMlara SıÇraMaZ!
:off: :nono: :box: :angry: :noo:

Caine

Caine

Üye
heralde forumlara şu an için sıçraması zor gibi görünüyor ama avrupa ve gelişmiş ülkelerde bu siteler çok daha yaygın ya, ben bu ülkeyi ve yönetenleri, idari mercileri, insanlarını anlamadım gitti yaw :vur:

midnight

midnight

Üye
15 forum sitesi ceza almış duyduğuma göre..ama olay şu kaldırılmasını istedikleri mp3'leri admine bildiriyorlar eğer admin bu mp3'leri kaldırmazsa,site bir süreliğine kapatılıyor..yani fazla bir risk yok..

msw

msw

Üye
Protesto ederiz kapatamazlar

iOS Developer

iOS Developer

Üye
ya nasıl olsa paylaşım programları var korkmayın bişi olmaz..

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Paylaşım programlarında virüsler cirit atıyor resmen... :off:

iOS Developer

iOS Developer

Üye
onu bilmiyordum kullanmadığım için...

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Benim için dert değil :ehe:

Ares var Ares :D

FrontmaN

FrontmaN

Üye
bizim ülkeye belli olmaz olur mu olur..... :angry:

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
En kolay virüs ve spy mp3'ten bulaşıyor ve en çok paylaşım programlarındaki mp3 lerde bunlar var.. :(

onur_poy

Üye
    Konu Sahibi
ares var da ares hem yeni müzikler kolay kolay bulunmuyo hem de çok yavaş indiriyo bazen 1-2 gün sürdüğü oluyo

iOS Developer

iOS Developer

Üye
baq van ares varmış dediklerine gore zararsız mp3 indirebiliriz...

FrontmaN

FrontmaN

Üye
Artık beleş mp3 dinleyemecez mi :(

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Ama Ares'ten önce bu siteler lâzım oluyordu bana :(

SANCAR

SANCAR

Üye
ares iyidir yaw ama bazen adamı hasta ediyo yni 0,05le çekiyo bazen :off:

FrontmaN

FrontmaN

Üye
artık cd alan arkadaşlar rapidden upload ediverir :)

Kin_ittifak

Kin_ittifak

Üye
12 gün kapatıyolar.gecenlerde bi site sagonun full albümü kymustu kaldır deik kaldırmadı kaldr dedik kaldırmadı..bende gittim sagonun sitesindeki admine söledim..kaldrtto ve siteye12 gün ceza yedi..

S1FR3K1R1C1

Üye
arkadaşlar bu siteler kapanırsa işimiz zor gibi :( amağ bi çaresi bulunur merak etmeyin yaws :huhu: :haha:

mayday_

Üye
valla bi yolunu bulurlar yine bu tarz siteleri açaralar biz türk milletiiyiz çare tükenmez :)

S1FR3K1R1C1

Üye
Originally posted by mayday_@Sep 9 2005, 08:17 AM
valla bi yolunu bulurlar yine bu tarz siteleri açaralar biz türk milletiiyiz çare tükenmez :)
[post=160079]Quoted post[/post]​
haklısın kardeşim biz türk milletiyiz :D çare bulunur örnek olarak aşağıdaki resim'e bakın :D :kop: :kop: :haha:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt