Mozilla Firefox 4 | Son Sürüm İndir

 • 5 Mayıs 2011
 • 3045 Okunma
 • 0 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.


 1. Kişiselleştirilebilir özellikleri ve eklenti desteğiyle yıllardır en çok tercih edilen 2. tarayıcı ünvanını koruyan Mozilla Firefox, bir süredir beta olarak kullanıcılarla paylaştığı 4.0 sürümünü yayınladı.

  Firefox (Popüler İnternet Tarayıcısı) 4 radikal bir tasarım değişikliğiyle kullanıcılarla buluştu. Dolayısıyla eski kullanıcılar için bir alışma dönemi gerekiyor. Arayüzü yine kişiselleştirilebiliyor ama eskisinden daha minimalist bir tasarıma sahip. Firefox tabii ki performans anlamında önemli yeniliklerle karşımıza çıkıyor. Yeni JavaScript motoru JägerMonkey daha hızlı grafik işleme süresi dolayısıyla daha hızlı bir başlangıç yapıyor. Yapılan performans testleri Firefox'un bir önceki sürümünden 3 kat daha hızlı olduğunu ortaya koyuyor. Modern bir web tarayıcısı olarak karşımıza çıkan Firefox 4 WebM, HTML5 ve CSS3 desteği sunuyor. Direct2D ve Direct3D desteği grafiklerin daha hızlı yüklenmesini sağlayan başka bir faktör olarak karşımıza çıkıyor.Düzenlenebilir Sekmeler


  Firefox 4'te sekmeler sürükle-bırak yöntemiyle taşınarak daha aktif ve hızlı bir çalışma ortamı yaratılabiliyor. Sekmeler uygulama sekmelerine dönüştürelerek sadece ikonları görünen daha az yer kaplayan hale de dönüşebiliyor.

  Gruplanabilir Sekmeler

  Firefox 4 ile sekmeleri belli gruplara ayırarak çalışabilirsiniz. Böylece sekmeler arasında kaybolmadan yaptığınız işe göre ayırabilirsiniz.
  Firefox Sync ile Senkronizasyon

  Daha önceki sürümde bir eklenti olarak karşımıza çıkan Firefox Sync, bu kez tarayıcı içine entegre edildi. Geçmiş, sekmeler, yer imleri, parolalar mobil cihazlar dahil olmak üzere sahip olduğunuz tüm cihazlar için senkronize edilebiliyor.
  Firefox Butonu

  Sol üstte bulunan turuncu renkli Firefox butonu tarayıcı ayarlarıyla ilgili menüleri bir araya topluyor. Yer imleri, geçmiş, eklentiler, seçenekler menülerine artık bu alandan erişeceksiniz.
  Geliştirilmiş Güvenlik

  İnternette daha güvenli ve iz bırakmadan gezmek için koruma uygulamaları güçlendirildi. Kötü niyetli yazılımların tarayıcı üzerinden kullanıcıları etkilemesi bu sayede giderek zorlaşıyor.
  Çökme Koruması

  Firefox kullanıcıları çökme problemleriyle karşılaşmışlardır. Bu problemle ilgili şikayetler artınca yeni sürümle beraber bu sorundan kullanıcıları koruyan yeni bir özellik daha hayatımıza girdi. Bundan sonra Adobe Flash, Apple Quicktime veya Microsoft Silverlight uygulamalarında meydana gelen çökmelerden tarayıcınız etkilenmeyecek ve işlemler yarıda kalmayacak.
  3D Web

  Web ortamında oyun ve görsel tasarımlarda modern yaklaşımların önünü açmak için WebGL desteği 3. boyutu tarayıcıya taşıyor.

   


  Yazan: Furkan1103
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
19/11/2018 - 20:23