Motorola Resmen Google'ın Cebinde

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
SHS

SHS

Üye
    Konu Sahibi
Motorola Resmen Google'ın Cebinde
Google'ın 6 ay önce yaptığı, 12.5 milyar dolarlık Motorola Mobility'yi satın alma teklifine ABD Adalet Bakanlığı'ndan ve Avrupa Komisyonu'ndan onay çıktı.

Birçok Android işletim sistemli telefon üreten firma ile Apple'ın birçok kez patent davaları yüzünden mahkemede karşı karşıya geldiği ve bu durumun da Google'ın canını sıktığı biliniyordu. Google, bu soruna şanına yakışacak türde bir çözümle son vermek üzere gibi görünüyor.

İlk kez geçtiğimiz yıl gündeme gelen satın alma girişimi, ABD Adalet Bakanlığı ve Avrupa Komisyonu'nun da onayından geçti. Böylelikle Google'ın Motorola Mobilty'i satın almasının önündeki büyük bir engel kalmamış oldu.

Android işletim sistemi sayesinde akıllı telefon pazarında büyük söz sahibi olan Google, Motorola Mobility'nin de sahip olduğu 14.600 onaylanmış, 6.700 onay bekleyen patenti bu satın alma işlemi ile Google'ın eline geçmiş oldu ve patent savaşları sürecinde Apple'a karşı elini de bir hayli güçlendirmiş oldu.

Şirketlerin yetkili kurumlar tarafından 6 ay boyunca gözlemlenmesi sonucunda satın alma işlemlerinin onaylanması bekleniyordu. ABD ve Avrupa Birliği'nden umduğu olumlu yanıtı alan Google'ın Çin, Tayvan ve İsrail'den de onay alması bekleniyor. Google'ın Motorola Mobility ile patentler dışında ne gibi planlarının olduğu ise şimdilik gizemini koruyor.

Alıntı.

• Beğen
Tepkiler: Amaru Shady

tempestshine

tempestshine

Üye
:hmmm

Amaru Shady

Amaru Shady

Üye
Ne diyelim, hayırlı olsun.
Adam akıllı tasarımı olan telefonlar bekliyorum..

• Beğen
Tepkiler: SHS
Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
hayırlı olsun. Google teknolojinin her bölümünde etkin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...