Moto Z Root Yapma | Recovery Yükleme | Bootloader Kilidi Kaldırma

Sponsorlu Bağlantılar

• 30 Ocak 2017
  • 2484 Okunma
  • 8 Cevap

1. 30 Ocak 2017 #1
    Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar. Bu makalemde siz değerli maxicep forum takipçileri için Moto Z root yapma Moto Z recovery yükleme işlemlerinin nasıl yapılacağını anlatacağım. Bu konuda bulunan işlemler sonucunda cihazınıza moto z twrp recovery yüklenecek ve cihazınız root yetkisine sahip olacaktır. Belirtmek isterim ki bu konuda bulunan root işlemleri sonucunda cihazınızda meydana gelebilecek herhangi bir hatadan ben veya maxicep yönetimi sorumlu değildir.

< Resmi açmak için tıklayın >

• Öncelikle işlemlere başlamadan önce mutlaka cihazınızda bulunan bütün bilgilerin ve dosyaların bir yedeğini alın.
    • Ardından cihazınızın bootloader kilidini açın. Eğer açık değil ise BURAYA tıklayarak Moto Z bootloader kilidi kaldırabilirsiniz.
    • Ayarlar geliştirici seçenekleri menüsüne gelin ve usb hata ayıklama ayarını aktif hale getirin.
    • Eğer geliştirici seçenekleri menüsü açık değil ise ayarlar/telefon hakkında kısmına gelin ve derleme numarasının üzerine 6-7 kere üst üste tıklayın.
    • Ardından BURAYA tıklayın ve moto z için gerekli olan root programını bilgisayarınıza indirerek kurun.
    • Moto Z driver dosyalarının yüklü olduğuna emin olun ( yüklü değil ise indirdiğiniz root programını çalıştırın ve üstten driver kısmına gelerek driver kurulumu yapın )
    • Cihazınızı usb kablosu yardımı ile bilgisayara bağlayın ve indirmiş olduğunuz moto z root programını çalıştırın.

< Resmi açmak için tıklayın >

• Öncelikle BURAYA tıklayın ve moto z twrp recovery imaj dosyasını bilgisayarınıza indirin. Ardından root programını çalıştırarak root/recovery kısmına gelin ve browse butonuna basarak indirmiş olduğunuz twrp recover imaj dosyasını seçin ve flash butonuna basın.
    • Cihazınız otomatik olarak recovery menüsünü açacaktır ( açılmazsa root uygulamasını açın ve phone info bölümünden altta yer alan recovery butonuna bir kere basın )
    • BURAYA tıklayın ve supersu dosyasını bilgisayarınıza indirin ( bir tane kopyasını da telefonunuzun içine atın direkt olarak ). Ardından root programını çalıştırıp üstten root/recovery kısmına gelin ve root menüsünden browse tuşuna bastıktan sonra indirmiş olduğunuz supersu dosyasını seçin ve root butonuna basın.
    • Recovery menüsü açılacak ve otomatik kurulum yapacaktır. Eğer otomatik kurulum yapmazsa recovery menüsü açıldığı zaman INSTALL kısmına girin ve cihazınza atmış olduğunuz supersu dosyasını seçerek yükleyin.
    • Yüklemenin ardından cihazınızı yeniden başlatın ve supersu uygulamasının yüklenip yüklenmediğini kontrol edin.
    • Eğer supersu uygulaması yüklenmemiş ise root işlemlerini en baştan adım adım tekrar yapın.

Yazan: Buğra

Sponsorlu Bağlantılar
  2. 16 Mayıs 2019 #3

pascha1

pascha1
    Merhaba benim recorvery koduna geçmiyor telefon komut yok diyor el ile recorvery e geçindece yükleme yapamıyor bootloader kilidini kaldırdım ondada telefon açılırken uyarı veriyor ne yapmam lazım

Mobil cihaz ile gönderdi
  3. 17 Mayıs 2019 #3

Buğra

Buğra
    bl kilidi açık ise fastboot modunda iken recovery yüklemeye çalıştığınız zaman cmd ekranında ne gibi bir hata alıyorsunuz ?

pascha1 bunu beğendi.
  4. 23 Mayıs 2019 #4

pascha1

pascha1
    Flash recorvery ye basınca telefonu kapatıyor recorvery modunu acımıyor komut yok diyor el ile yani kapatma ve ses açma ile geçiriyorum orada yükleme ekranı cıkımıyor veya instrall diye cıkmıyor

Mobil cihaz ile gönderdi
  5. 23 Mayıs 2019 #5

Buğra

Buğra
    sol altta yer alan bootloader kısmından önce bootloader kilidinin açılması gerekebilir. Her cihazda bootloader kilidi bulunabiliyor. Kilit açıldıktan sonra diğer komutlar işler hale gelecektir.

6. 23 Mayıs 2019 #6

pascha1

pascha1
    Kiliti açtım bootloader acık

Mobil cihaz ile gönderdi
  7. 23 Mayıs 2019 #7

Buğra

Buğra
    Öncelikle bu konudan adb driver yükleyin bilgisayara. Android ADB Driver Yükleme
    Sonra BURAYA tıklayarak moto z twrp indirin ve adb klasörü içine atın ( c içine kurulur genelde ) sonra adb klasörü içinde cmd ekranını açın ( shift + sağ tık ile o klasör içinde cmd açabilirsiniz )

telefonu ses kısma + güç tuşlarına basılı tutarak fastboot moduna alın kablo ile bağlayın bilgisayara.

cmd ekranına
    Kod:
    fastboot flash recovery recovery.img
    kodunu yazın ve enter tuşuna basın ekranda ok yazıp kurulum hemen biter. ses açma + güç butonlarına basılı tutarak twrp recovery girin.

sonra buraya tıklayıp magisk 19.1 dosyasını telefonun içine atarak twrp açıp yükle kısmınan magisk yükleyip root atabiilrsiniz.

8. 23 Mayıs 2019 #8

pascha1

pascha1
    Tamam deniyim haber veririm çok teşekkürler ilginiz için

Mobil cihaz ile gönderdi
    Buğra bunu beğendi.
  9. 23 Mayıs 2019 #9

Buğra

Buğra
    Recovery dosyasini twrp adini
    recovery.img yapmayı unutmayın kodu o isme göre yazdım çünkü

Mobil cihaz ile gönderdi