Moto X Root Yapma | Recovery Yükleme | Bootloader Kilidi Kaldırma

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Moto X Root Yapma | Recovery Yükleme | Bootloader Kilidi Kaldırma
Merhaba maxicep forum takipçileri. Bu makalemde sizler için Moto X root yapma işleminin nasıl olacağını adım adım anlatacağım. Bu konuda yer alan root işlemleri sonucunda cihazınız hem root yetkisine sahip olacak hemde cihazınıza twrp recovery menüsü yüklenecektir. Bu yazıda bulunan işlemler sonucunda moto x cihazınızda meydana gelebilecek herhangi bir hatadan ben veya maxicep yönetimi sorumlu değildir.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Moto X root yapma işlemlerine başlamadan önce mutlaka Moto X cihazınızda bulunan dosyaların yedeğini alın.
  • Cihazınızın pilinin en az %50 seviyesinde olmasına mutlaka dikkat edin.
  • Eğer cihazınızın bootloader kilidi açık değil ise BURAYA tıklayın ve önce kilidi kaldırın.
  • Moto X driver dosyalarının bilgisayarınızda yüklü olduğuna emin olun.
  • Ayarlar / geliştirici seçenekleri menüsüne girin ve usb hata ayıklama seçeneğini aktif hale getirin.
  • tıklayın ve supersu dosyasını indirerek direkt zip halinde cihazınızın içine atın.
  • Önce tıklayın ve fastboot klasörünü indirerek bilgisayarınıza bir yere çıkartın.
  • tıklayın ve Moto X twrp recovery dosyasını indirerek fastboot klasörünün içine atın. ( ismini twp.img olacak şekilde ayarlayın )
  • USB kablosu ile telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın.
  • İndirmiş olduğunuz fastboot klasörünü açın ve adb veya fastboot komut ekranını çalıştırın ( siyah cmd ekranı )
  • Karşınıza gelen cmd ekranına adb reboot bootloader kodunu yazın ve enter tuşuna basın.
  • Daha sonra fastboot boot twrp.img kodunu yazın ve enter tuşuna basın.
  • Ardından recovery menüsünü açın ve INSTALL kısmına gelerek indirmiş olduğunuz supersu dosyasını seçin ve yükleyin.
  • Yüklemenin ardından cihazınızın yeniden başlatın ve root check vb tarzında uygulamalar yükleyerek root yetkisi olup olmadığını kontrol edin.

Ekli dosyalar