Moto E 2015 Root Yapma | Recovery Yükleme | Bootloader Kilidi Kaldırma

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Moto E 2015 Root Yapma | Recovery Yükleme | Bootloader Kilidi Kaldırma
Bu yazımda siz değerli maxicep forum takipçileri için Moto E 2015 root yapma işleminin nasıl yapılacağını anlatacağım. Bu konuda yer alan işlemler sonucunda cihazınızda meydana gelebilecek herhangi bir yazılımsal veya donanımsal hatadan ben veya maxicep yönetimi sorumlu değildir. Bu yazıda bulunan işlemler sonucunda cihazınıza recovery menüsü yüklenecek ve root yetkisi gelecektir.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Moto E 2015 root yapma işlemlerine başlamadan önce mutlaka cihazınızda bulunan dosyaların yedeğini alın.
  • Eğer bootloader kilidi açık değil ise BURAYA tıklayın ve bootloader kilidini açın.
  • Cihazınızın ayarlar menüsünden geliştirici seçeneklerine girin ve usb hata ayıklama ayarını aktif hale getirin.
  • Telefonunuzun pilinin en az %50 seviyesinde olmasına mutlaka dikkat edin.
  • tıklayın ve supersu dosyasını indirerek direkt zip halinde telefonunuzun hafızasına atın.
  • tıklayın ve fastboot dosyasını bilgisayarınıza indirerek bir klasöre çıkartın.
  • Ardından tıklayın ve TWRP recovery dosyasını indirin ve dosya adını twrp.img olacak şekilde ayarladıktan sonra fastboot klasörünün içine atın.
  • Cihazınızı usb kablosu yardımı ile bilgisayarınıza bağlayın.
  • Daha sonra indirmiş olduğunuz fastboot klasörünü açın ve boş bir yere SHİFT + Farenin sağ tuşuna basın ve komut penceresini açın.
  • Karşınıza gelen siyah cmd ekranında fastboot boot recovery.img kodunu yazın ve enter tuşuna basın.
  • Daha sonra cihazınızı recovery modunda çalıştırın ve TWRP recovery açıldıktan sonra INSTALL kısmından indirmiş olduğunuz supersu dosyasını bularak kurun.
  • Yüklemenin ardından cihazınızı yeniden başlatın ve menüde supersu uygulamasının olup olmadığına bakın.
  • Eğer supersu uygulaması yüklenmemiş ise root işlemlerini en baştan adım adım dikkatli bir şekilde tekrar yapın.

Ekli dosyalar

Son düzenleme: