Monte'de HD (400x240) Video İzleyebilmek İçin (?)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
sonlevent36

sonlevent36

Üye
    Konu Sahibi
Monte'de HD (400x240) Video İzleyebilmek İçin (?)
Arkadaşlar amacım başlıkta belirttiğim gibi montede hd film izleyebilmek için. Araştırmalarıma göre bunu sadece patch ile başarabiliyoruz ama o şekilde de telefon çok yavaşlıyor.

Sistem ayarlarına girerek yada TKFileExplorer tarzı bir programla sistem dosyalarına girerek 400x240 çözünürlükte videolar için "Desteklenmeyen Çözünürlük" uyarısını kaldıramaz mıyız? (Ben TKFileExplorer ile bir türlü telefona bağlanamadım becersem ben yapacağım.)

Örneğin desteklenmeyen java uygulamalar için sitede şöyle bir açıklama var, benzerini bu konu içinde yapılabilirse benim için çok iyi olacak.

DESTEKLENMEYEN DOSYA TÜRÜ HATASI

Bunun Nedeni Telefonunuzun Dışardan Dosya Yüklemeye İzin Vermemesidir. Şöyle Çözebilirsiniz;
Arama Tusuna Basıp *#6984125*# Yazıyoruz
Yenı Bir Menu Açılacak
4'e Basıyoruz 4 Internals
*#9072641*# Bu Kodu Giriyoruz Boylelİkle İstediğiniz Şekilde Ayarlama Yapabılmek İçin Yetki Alıyoruz
Sonra 6'ya Basıyoruz (6 Storage Settings)
Sonra 2'ye Basıyoruz (2 Update Media Database)
Sonra 3'e Basıyorz (3 Update Java DB)
Sonra 10'a Basıyoruz (10 Create Ax Dat File)
Şimdi hepsinden Çıkıyoruz. Sonra Hangi Klasöre Yüklediyseniz Oyunları Veya Uygulamaları Üzerine Girip Tıklayın Artık Rahatlıkla Kurabilirsiniz.. Eğer Gene Olmadıysa Yukarıdaki JadMaker Kısmını Okuyunuz..

TheCower

TheCower

Üye
Başlıktaki hd çözünürlüğü 720p dir. Ve çalıştırmaması normaldir.

sonlevent36

sonlevent36

Üye
    Konu Sahibi
Başlıktaki hd çözünürlüğü 720p dir. Ve çalıştırmaması normaldir.

HD ifadesi geniş bir karamdır, cihazdan cihaza yada monitörden monitöre değişir. İfade edilmek istenen ekranda bulunan piksel sayısı ile videodaki piksel sayısının aynı olması yada olabildiğince yakın olmasıdır.

Monte için 400x240 çözünürlükteki video hd sayılmaktadır.
Ama mesela 1280x720 (başka bir ifadeyle 720p) çözünürlükte bir video 15,6 inc'lik bir notebook için hd sayılmaktadır.

TheCower

TheCower

Üye
Şahsen ben yüksek kaliteli bi video ile hd arasında pek bi fark göremedim. Takılma kasma olmuyo ikisinde de. Ama tabiki de kalite farkı var elbette. Senin dediğin de doğru. Hafıza kartının classı yetmeyebilir diye düşünüyorum. Bir de o problem yapabilir.

sonlevent36

sonlevent36

Üye
    Konu Sahibi
HD = High Definition = Yüksek Çözünürlük = Yüksek Kaliteli Video

Aslında 320x240 videoyı Monte'de izlerken "Ekrana Sığdır" ayarını yaparsan 400x240'tan çok farkı olmuyor ancak ben genelde altyazılı film izlediğim için bu şekilde yaptığımda altyazı okunmuyor. Patch kurduktan sonra bu şekilde film izlemeye başlamıştım artık dizüstü bilgisayarımda film izlemek hiç çekici gelmiyor, sonuçta telefon daha küçük yattığın yerden istediğin şekilde izleyebiliyorsun ve en önemlisi telefon bilgisayar gibi ısınmıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...