Mobil internet Sikayet - Btk

 • 29 Eylül 2012
 • 1030 Okunma
 • 4 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. 2 dakikanizi ayirip uye olduktan sonra cep operatorlerinin uyguladigi adil kullanim hakkindan sonra hizi dusen internetin adsl gibi hizinin yukari cekilmesi konusunda yazilar yazalim sikayet bolumune.Operatorlerin bizi saf yerine koymasina musaade etmeyelim hiz en azindan hic olmazsa 512 kbit olmali ki verdigimiz paranin hakki yerlerde kalmasin haydi maxicep ailesi gosterin butunlugunuzu..


  https://tuketici.btk.gov.tr/giris/

  - - - Eklendi - - -

  oncelikle iyi gunler diliyorum bilindigi gibi gectigimiz gunlerde adsl icin adil kullanimdan sonraki hiz dusumunu 3 mbit e çıkarilmistir bu konu üzerinden gidildiginde mobil operatorlerinde uyguladigi adil kullanimdan sonraki hiz dusumleri günümüze göre hiçte adil degil .Teknoloji caginda hd yayinlar ve videolardan bahsedersek durumumuz içler acısı olur . Tek istegimiz 96 kb e dusurulen mobil internet hızında iyilestirme yapılmasi suan 3g baglanti hizi vaad edilen 7.2 mbit bizim istedigimiz adil kullanimdan sonraki hiz en az 512 kbit olmali buda 10/1 e denk gelir. Lutfen bizlere bu konuda yardimci olunuz.


  ben bu sekilde yazdim herkes paylasirsa daha iyi olur ilham alma bakimindan :-)
   


  Yazan: feyyazevci
 2. Bencede yazalim
   
 3. ben ne diorum bunlar ne diyor bana gönderilen cevap


  Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından 02.07.2012 tarih ve 2012/DK-07/302 sayılı Kurul Kararı ile yapılan son tarife onayı ile İnternet Servis Sağlayıcıların (İSS) kendi kullanıcılarına sunmak için Türk Telekom’dan aldıkları DSL altyapı hizmeti tarifelerindeki “Adil Kullanım Noktası” (AKN) uygulamasında iyileştirme yapılmıştır.
  Mevcut uygulamaya göre AKN uygulaması olan “DSL internet” paketlerinde kullanıcıların veri indirme miktarının AKN’yi aşması halinde hız 1 Mbit/sn’ye düşürülmekte iken, yapılan düzenleme ile AKN sonrası hızın düşürüleceği seviye 3 Mbit/sn’ye çıkarılmıştır. Böylelikle AKN’yi aşan DSL internet kullanıcılarının internet hızları mevcut duruma göre 3 katına yükseltilmiştir.
  Adil Kullanım Noktası (AKN) uygulaması, bazı limitsiz ve kotalı DSL tarife paketlerinde indirilen veri miktarının belirli bir değeri aşması durumunda erişim hızının ay sonuna kadar düşürülmesini kapsamaktadır. (Ör. 8 Mbit/sn’ye kadar limitsiz pakette 50 GB’lık kapasite kullanımının tamamlanması durumunda ay sonuna kadar erişim hızının 3 Mbit/sn’ye düşürülmesi gibi.) Söz konusu uygulama, günümüzde adil erişim politikası (fair access policy) gibi başka adlar altında başta Amerika ve Avrupa ülkeleri olmak üzere, birçok dünya ülkesinde uygulanmaktadır.
  İSS’ler tarafından kullanıcılara AKN’li paketlerin yanı sıra AKN uygulaması olmayan (bağlantı hızının indirilen veri miktarına bağlı olmadan sürekli sabit kaldığı) DSL paketleri de sunulmaktadır. Ancak, AKN’li paketlerin tarifeleri –karşılaşılan maliyetlere paralel olarak- daha düşük belirlendiği için AKN’li paketler yaygın talep görmektedir.
  Türk Telekom’un İSS’lere yönelik DSL altyapı hizmeti tarifeleri Kurumumuzun onayına tabi iken İSS’lerin son kullanıcılara uyguladıkları tarifeler (DSL, fiber internet, kablo internet vb.) Kurumumuzun onayına tabi olmayıp İSS’ler tarafından ilgili mevzuata aykırı olmayacak şekilde belirlenmektedir.


  Bilgilerinizi rica ederim.

  BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE İLETİŞİM KURUMU
  Tüketici ile İlişkiler Müdürlüğü
  01/10/2012 11:50:14
   
 4. Arkadaşlar bizde mail atalim mobil internet i de dùzenlerşin
   
 5. Atalim
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
23/01/2019 - 18:32