Milliler hız kesmiyor

Sponsorlu Bağlantılar

Baskentliia

Baskentliia

Üye
    Konu Sahibi
Milliler hız kesmiyor2013 Avrupa Basketbol Şampiyonası'na katılacak A Milli Takım, hazırlıklarını sürdürdü.İtalya'daki çalışmaların ardından dün İstanbul'a dönen milliler, ilk antrenmanını sabah saatlerinde Abdi İpekçi Spor Salonu'nda gerçekleştirdi.
Milliler, başantrenör Bogdan Tanjevic yönetiminde yapılan ve ilk 20 dakikası basın mensuplarına açık olan idmana koşu çalışmasıyla başladı. İlk bir saatlik bölümde kondisyon ve dayanıklılık çalışan A Milli Takım oyuncularının daha sonra uzunlar ve kısalar olarak iki gruba ayrılarak, fundemental ve şut çalışmaları yaptığı bildirildi.
Antrenmana izinli olan Ömer Onan ve Hidayet Türkoğlu ile henüz kadroya dahil olmayan Ersan İlyasova ile Ömer Aşık katılmadı.
Takımın son durumuyla ilgili bilgi veren Basketbol Federasyonu (TBF) Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Harun Erdenay, Ömer Onan ve Hidayet Türkoğlu'nun izinli olduğu için sabah gerçekleştirilen idmanda yer almadığını belirterek, "Ersan İlyasova yarın geliyor. Ömer Aşık da 3 Ağustos'ta takıma katılacak" diye konuştu.
NBA'de geçen sezon doping yaptığı gerekçesiyle 20 maç ceza alan Hidayet'in durumuna değinen Erdenay, "Hidayet'in durumu FIBA nezdinde gelecek hafta belli olur. Ancak sıkıntı olacağını düşünmüyorum" ifadelerini kullandı.
A Milli Takım, şampiyona hazırlıklarını akşam gerçekleştireceği antrenmanla sürdürecek.
 


Üst Alt