"Milli takıma talibim!"

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
    Konu Sahibi


Turkcell Süper Lig ekiplerinden Kasımpaşa'nın başında bulunan tecrübeli teknik adam Yılmaz Vural, Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'in görevi bırakacağı açıklamasının, bir güven tazeleme girişimi olabileceğini, Terim'in devam etmemesi durumunda kendisinin bu görevi üstlenebileceğini söyledi.


Radyospor'da yayınlanan programa katılarak açıklamalarda bulunan Yılmaz Vural, Fatih Terim'in henüz resmi olarak istifa etmediğine değinerek, şu ifadeleri kullandı:

''Televizyondan bir konuşma yaptı. Bu bir istifa olarak da kabul edilebilir. Fatih Terim istifasını vererek Futbol Federasyonu'ndan bir güvenoyu almak istemiş de olabilir. Federasyon, bu televizyon konuşmasını istifa olarak kabul etti. Ancak yazılı bir istifa yok. Terim, federasyonun bu tavrına karşılık istifa etmeyebilir ve bu istifa da resmiyete dönmeyebilir.''

Fatih Terim'in devam etmesinden yana olduğunu aktaran Vural, gelecek Avrupa Şampiyonası finallerine milli takımı yine Terim'in hazırlaması gerektiğini kaydederek, ''Avrupa Şampiyonası'nda 3. olan bir ekibin, Dünya Kupası finallerine katılamaması bir istikrarsızlıktır, ancak her şeyin sonu değildir. Türkiye, sadece bugün büyük bir turnuvaya katılma hakkını kaybetmiyor. Daha önce de aynı şeyler oldu. Bu günden sonra Fatih Terim'in nerede hatalar yaptığına dair oturup düşünmesi gerekiyor'' ifadelerini kullandı.

''YILMAZ VURAL OLARAK MİLLİ TAKIMA TALİBİM''
Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'in ayrılmasıyla, Türkiye'nin büyük bir kaosa gireceğini ileri süren Vural, şimdiden yeni teknik direktörün yerli mi, yoksa yabancı mı olması gerektiğinin tartışıldığını söylerken, kendisinin de bu göreve talip olduğunu açıkladı.

Bu görevi üstlenecek yerli teknik adamların bulunduğuna değinen Vural, sözlerini şöyle sürdürdü:
''En azından ben varım mesela. 25 yıldır bu ligde çalışıyorum. Eğitimim var. Yabancı dilim var. Bize verilen imkanlarla neler yaptığımız belli. Milli takıma çok futbolcu yetiştirdik. Ben kendimi aday görüyorum, ama bir tane gazetede adımız geçmiyor. Demek ki işin uzmanlık boyutuna bakılmıyor. O yüzden biz de 'Tavşan dağa küsmüş, dağın haberi yok' misali, Türkiye'de futbolu yönetenlere içimizden içimizden kırılıyoruz. Yeteri kadar deneyim isteniyorsa tecrübeliyim. Avrupa'yı biliyorum. Daha düne kadar bu ülkede pro lisans sahibi olan sadece bendim. Bu ülkeyi benden daha iyi tanıyan biri olabilir mi? İki tane akademi bitirmişliğim var. Yabancı istiyorlarsa, ben aynı zamanda Alman vatandaşıyım.''

Büyük kulüp veya milli takım teknik direktörlüğü için bir kişinin arkasında cemiyet veya cemaat desteğinin olmasının şart olduğunu savunan Yılmaz Vural, kendisinin böyle bir desteğe sahip olmadığını belirtirken, Şenes Erzik'in Futbol Federasyonu Başkanı olduğu dönemde kendisine Sepp Piontek'in yardımcılığının önerildiğini, ancak yabancı teknik adama karşı olması nedeniyle bu öneriyi geri çevirdiği dile getirdi.
 

Breakinq

Üye
bnce yerli olmalı
 
'Davut

'Davut

Üye
en sevdiğim 3 td'den biri yılmaz vural yani bana geçse fena olmaz...
 
X-LifeHard

X-LifeHard

Üye
Kendine güveniyorsa yaparım diyosa geçsin.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt