Mikrofon Stereo Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

volki21

Üye
    Konu Sahibi
Mikrofon Stereo Sorunu
Arkadaşlar kafayı yemek üzereyim geçen gün bir mikrofon aldım
(dişimden tırnağımdan biriktirip harçlıklarımı verip aldım öğrenciim)
Ama bir türlü kayıt alamadım Mixcraft programını kullanıyorum ancak mic stereo seçili iken ses vermiyor
Ses çıkışını felan algılıyor ancak dinlemeye gelince ses gelmiyor Left channeli seçtiğimde sesi alıyor kayıt ediyor sesde geliyor ama cok az algılıyor yani çok bağırmamda bile zor duyuyorum sesi
Lütfen sesden anlayan arkadaşlar vardır bana burdan özelden farketmez ulaşssın cok duacı olurum.

- - - Eklendi - - -

Aslında anlatmak istediğim aynen şöyle

Sorunum şu:

2 gün öncesinde kendime dinamik bir mikrofon aldım markası tanınmış bir marka değil sanırım. "BardL K 100 Professional Dynamic microphone." Araştırdığım çoğu konularda Dinamik mikrofonların ek olarak enerji beslemesi istemediğini okumuştum.Bu nedenle herhangi bir mixer vs almam gerekmediğini düşündüm...Çünkü anladığıma göre dinamik mikrofonlar bir jak yardımıyla normal olarak Pc ye bağlanılabiliyormuş ...
Elektronikçi şuna benzer bir jak verdi bana

Bilgisayarımın Mic girişine bu jak ile giriş yaptım.Fakat ses alamadım.Dinamik mikrofonlarda bilgisayardan direkt olarak ses alamıyormuşuz meğersem.Bir kayıt programı vasıtası ile (Mixcraft vs.) Ses alınabiliyormuş.
Mixcraft programını daha önceden kullanıyordum dandik bir pc mikrofonu gayet iyi çalışıyordu.Fakat Dinamik mikrofonumun sesi kayıt programında çok az geliyor bilgisayarın ses ayarlarında bir problem olduğunu düşünmüyorum pc mikrofonuyla ses gayet düzgün geliyordu fakat dinamik mikrofon ile ses duyulmayacak kadar az geliyor bunun için bir çözüm varmıdır acaba?

Ses kartım onboard (harici ses kartı değil)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt