Microsoft'un yeni oyun konsolu Project Scarlett duyuruldu

Sponsorlu Bağlantılar

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Microsoft'un yeni oyun konsolu Project Scarlett duyuruldu
Microsoft yeni oyun konsolunu E3 2019 etkinliğinde resmi olarak duyurdu. Project Scarlett ismine sahip yeni oyun konsolunun donanım özellikleri paylaşıldı.

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Microsoft yeni Project Scarlett oyun konsolunda AMD'nin Zen 2 ve Radeon RDNA mimarisinden oluşan işlemci yer alacak. Microsoft yeni oyun konsolunun Xbox One X'e göre dört kat daha güçlü olacağını açıkladı. Microsoft ayrıca yeni konsolda hızlı GDDR6 RAM kullanacak ve daha önce görmediğimiz çözünürlük ve kare hızlarını vaat ediyor.

Project Scarlett oyun konsolu 8K çözünürlük, 120fps'ye varan kare hızları ve ray-tracing desteği sunuyor. Yeni konsolda SSD'ye yer verecek olan Microsoft yeni bir nesil yarattıklarını ve SSD'yi sanal RAM olarak kullanacaklarını aktardı.

Microsoft'un yeni oyun konsolu Project Scarlett'in 2020 Sonbahar aylarında satışa sunulması bekleniyor.

serdar@@@

serdar@@@

Üye
8k , 120 fps nedir be. Bakalım Sony neler yapacak

SM-C7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MAERKEK

MAERKEK

Moderator

Bunu bugün al rahat 20 sene yeter . 8k çözünürlük var demişler . Biz daha full hd tvlere tam geçemedik . 4k yı veren tek kanalımız var . Çok karlı bir yatırım olur

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye

8K çok çok büyük ihtimal upscale desteği
şuanki konsollar 4K çıkış verebiliyor ama çoğu 1080p 30fps oyun anca işleyebiliyor.

120fps ise bana sorarsanız geriye uyumluluk kapsamı altında eski oyunların bazıları için geçerli olucaktır

Tanıtım olduğu için birlikte söylüyorlar 8K 120fps içinde 4 tane üst seviye ekran kartı olan pcler için bile baya zorlayıcı
400-500 dolarlık konsolun bunu verebilmesi hayal

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi

Sony de donanım tarafında pek farklı açıklamalar yapmadı. Aynı şekilde 8K desteği, 4K da 120fps, sekiz çekirdekli AMD Ryzen işlemci, SSD ve ray-tracing destekli ekran kartı yer alacak.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve serdar@@@
serdar@@@

serdar@@@

Üye
Bunu bugün al rahat 20 sene yeter . 8k çözünürlük var demişler . Biz daha fu ll hd tvlere tam geçemedik . 4k yı veren tek kanalımız var . Çok karlı bir yatırım olur

Böyle bir konsol cikarabileceklermi bilemiyorum ama dediğiniz gibi uzun yıllar kafa rahat bir şekilde konsol kullanilabilir. Daha 4k yi birak fullhd tv ye yeni geçmiş biriyim , artık konsolun ömrünün sonuna doğru 4k ya anca geçerim bende :D

8K çok çok büyük ihtimal upscale desteği
şuanki konsollar 4K çıkış verebiliyor ama çoğu 1080p 30fps oyun anca işleyebiliyor.

120fps ise bana sorarsanız geriye uyumluluk kapsamı altında eski oyunların bazıları için geçerli olucaktır

Tanıtım olduğu için birlikte söylüyorlar 8K 120fps içinde 4 tane üst seviye ekran kartı olan pcler için bile baya zorlayıcı
400-500 dolarlık konsolun bunu verebilmesi hayal

Konsol sonuçta, bencede upscale yapacaktır. Yoksa saf bir konsol 8k 120 fps verebilecek bir konsol fiyatını düşünemiyorum bile. Suan ki rtx kartlardan sli yapsan belki anca 8k 120 fps verir. Donanim bilgim pek iyi degil pekde bisey demek istemiyorum simdi.

• Beğen
serdar@@@

serdar@@@

Üye
Sony de donanım tarafında pek farklı açıklamalar yapmadı. Aynı şekilde 8K desteği, 4K da 120fps, sekiz çekirdekli AMD Ryzen işlemci, SSD ve ray-tracing destekli ekran kartı yer alacak.

Özellikle şu loading ekrani olayini baya ölçüde düşürmüş sony , özel bir ssd ile gelecekmiş galiba yeni konsol. Bakalim yeni jenerasyonda neler bekliyor bizi.

• Beğen
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Ray Trace destekli Radeon kartlar bu sene sonuna doğru çıkar o zaman
konsollar için bir şeyler yapıyorlarsa kendileri için de yapıyorlardır

AMD nin apularına daha güçlu gpu koyması lazım
istese RX 470 gücünde gpuları Apulara koyabilir neden bunu yapmıyor hala anla
Özellikle şu loading ekrani olayini baya ölçüde düşürmüş sony , özel bir ssd ile gelecekmiş galiba yeni konsol. Bakalim yeni jenerasyonda neler bekliyor bizi.

en kötü ssd bile saniyede 300-400mb okuyup yazabiliyor
onların özel dediğine bakmayın büyük ihtimal nvme den bahsediyorlar
2-3gb yazma okuma yapabilen bir ssd düzgün olarak optimize edilmiş bir oyunda 10-15 kat daha hızlı yükleme yapar
2.5" hddler max 120mb okuyabiliyor

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve serdar@@@

Üst Alt