Haber Microsoft'un Lumia modelleri son çeyrekte de hayal kırıklığı yarattı

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Microsoft'un Lumia modelleri son çeyrekte de hayal kırıklığı yarattı
Microsoft, 2016 son çeyrekte 1 milyondan az Lumia akıllı telefon sattı

Akıllı telefon pazarında geçtiğimiz sene de oldukça çetin mücadeleler yaşandı ve Çinli firmaların yükselişi önlenemezken, Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung yine zirvede yerini aldı. İkinci sırada ise iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri ile dikkat çeken Apple yer alırken, Çinli Huawei ise satış rakamları ile global pazarın en büyük üçüncü üreticisi olmayı başardı.

Android'in önlenemez yükselişi devam ederken, iOS ise en büyük pazar payına sahip ikinci mobil işletim sistemi olarak dikkat çekiyor.

Microsoft, teknoloji dünyasının en önemli isimlerinden birisi ve firma, daha önce akıllı telefonlar için Windows Phone adı ile mobil işletim sistemi geliştirirken, son olarak ise Windows 10 Mobile'ı pazara sunmuştu.

Windows işletim sistemini kuvvetlendirmek için donanım pazarına da yönelen firma, Nokia'nın cihazlar ve servisler bölümünü satın almış ve Lumia akıllı telefonları kendi ismi altında pazara sunmaya başlamıştı.

Microsoft için akıllı telefon pazarında işler hiç de beklenildiği gibi gitmezken, gelen bilgilere göre firma son çeyrekte 1 milyondan az akıllı telefon sattı. Bu rakam geçtiğimiz sene aynı döneme göre %81 oranında düşüşe işaret ediyor. 2015 son çeyrekte firma 4.5 milyon Lumia satmıştı.

Zirve ile karşılaştırma yapacak olursak eğer, Samsung'un aynı çeyrekte sattığı akıllı telefon sayısı ise 90 milyon olarak gerçekleşti. Ancak şunu da belirtelim, en az 10 milyon satması beklenen Galaxy Note7'nin verdiği zarar da oldukça yüksek.

Microsoft, iddialara göre bir süredir Surface modelleri üzerinde çalışıyor ve çok yakında bu cihazlar pazara sunulabilir.
Microsoft'un Lumia modelleri son çeyrekte de hayal kırıklığı yarattı

emin dayı

emin dayı

Üye
böyle giderse Microsoft'un Lumia modellerini elden tamamen çıkarmak için bütün modellerini 50 dolardan satışa çıkarağı benziyor:)

• Beğen
Tepkiler: Buğra
seco_can_can

seco_can_can

Üye
kendi fikrim şu android özgür ve heryerini kurcalıyorsun custom rom var özgür yazılım ios ta bile Jailbreak var yapamazsan bile kolay kullanımı ve adı var insanlar bu iki platformu el üstünde tutuyor windows bence telefondan uzak dursun kötü demiyorum ama ticari anlamda zarar

• Beğen
Tepkiler: ___kaptan___
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Şasırdıkmı Tabiyki Hayır

• Beğen
Tepkiler: seco_can_can
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Nokia android pazarına döndükten sonra microsoft dükkanı kapatsın artık :ehe

• Beğen
Tepkiler: ___kaptan___
Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Microsoft Lumialar iyi telefon ama eski lumia kullanıcılarına win10 vereceğiz deyipte win10 vermeyince kaybettiler. Şahsen 950/950 xl ve Hp Elite X3 gibi cihazlara bakınca donanım yönünden haksızlık ediyoruz. Sorun işletim sistemi ve mağaza gelişiminden kaynaklı duruyor...
Zorunlu Edit : Windows 8.0 dan windows 10 a kadar developer / insider sürümlerini bir şekilde kullanmış bir kullanıcıyım.
Windows 8.0 / Amber , Windows 8.1 / Black / Cyan / Denim , Windows 10 Rs1 ve yakın zamanda da Rs2
Zorunlu Edit 2 : Güncelleme konusunda hakkını vermek lazım. Lumia 930/1520 gibi 4-5 senelik amiral telefonlara bile halen güncelleme geliyor. Aynı sene çıkan androidli telefonların çoğu en fazla 1 majör güncelleme aldı almadı.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Esendağlı ve Buğra

MaxipmaN

Üye
Microsoft Lumialar iyi telefon ama eski lumia kullanıcılarına win10 vereceğiz deyipte win10 vermeyince kaybettiler. Şahsen 950/950 xl ve Hp Elite X3 gibi cihazlara bakınca donanım yönünden haksızlık ediyoruz. Sorun işletim sistemi ve mağaza gelişiminden kaynaklı duruyor...
Zorunlu Edit : Windows 8.0 dan windows 10 a kadar developer / insider sürümlerini bir şekilde kullanmış bir kullanıcıyım.
Windows 8.0 / Amber , Windows 8.1 / Black / Cyan / Denim , Windows 10 Rs1 ve yakın zamanda da Rs2
Zorunlu Edit 2 : Güncelleme konusunda hakkını vermek lazım. Lumia 930/1520 gibi 4-5 senelik amiral telefonlara bile halen güncelleme geliyor. Aynı sene çıkan androidli telefonların çoğu en fazla 1 majör güncelleme aldı almadı.
930un çıkalı 3yıl olmuş 5 değil :D

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
  • Beğen
Tepkiler: Esendağlı

Üst Alt