Haber Microsoft: Windows 10 Mobile yakında 64-bit desteğine sahip olacak

Sponsorlu Bağlantılar

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Microsoft: Windows 10 Mobile yakında 64-bit desteğine sahip olacak
Microsoft tarafından Windows 10 Mobile işletim sisteminin 64-bit desteğine sahip olacağı onaylandı.

64-bit desteğine sahip olan Windows 10 Mobile cihazlar 4GB ve üzeri RAM kapasitesine sahip olabilecek. 64-bit hızlı işlem gücü ile uygulamalar çok daha hızlı ve verimli çalışacak. Windows 10 Mobile cihazlar tarafında Snapdragon 808, 810 ve 820 işlemcileri 64-bit desteğine sahip.

Microsoft açıklaması:
Cutler stopped managing the entire NT project in 1996, but continued to lead the kernel development until 2006. In March 2005, he completed one of his “most gratifying pieces of work” at Microsoft when, partnering with AMD, he helped develop the AMD64 architecture (64-bit extensions to the 32-bit x86 architecture) and led the effort to ship the first two x64 64-bit Windows systems (workstation and server). At the time, some questioned why Microsoft developed a 64-bit system; today most computers are 64-bit systems and even our phones will soon have a 64-bit operating system.

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR, Rock Ve Roll ve BLasTeaR

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Geç Kaldılar Baya

furyzer0

furyzer0

Üye
Bilgisi olan var mı bende l950 var bu telefon snapdragon808 işlemcisi var 64 bit windows 10 gelince bu telefonlara da 64 bit gelir mi?

mTalk'tan gönderildi

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Lumia 1520 'nin işlemcisi neydi acaba :ehe
sd 800 muş yahu. Bunda da devre dışı kalacağız yani.
Bilgisi olan var mı bende l950 var bu telefon snapdragon808 işlemcisi var 64 bit windows 10 gelince bu telefonlara da 64 bit gelir mi?

mTalk'tan gönderildi
Listeye göre senin cihaz destekliyor. 64 bit gelince yüklersin ama 4 gb ram var mıdır o cihazda

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi

mTalk'tan gönderildi

Donanım destekliyorsa gerisi Microsoft'a kalmış. Şimdiden net bir şey söylemek mümkün değil. Umarım kısıtlama olmaz.

furyzer0

furyzer0

Üye
Umarım x2x serisi gibi olmaz akıbetimiz neticede onlar baya eski cihazlardı

Sent from mtalk using lumia 950

OnurYurdakul

OnurYurdakul

Üye
başımıza taş yağacak varya

Aybars1979

Aybars1979

Üye
Umarım x2x serisi gibi olmaz akıbetimiz neticede onlar baya eski cihazlardı

Geliyor,geliyorum,geldim diyinceye kadar merak etmeyin sizin cihazda en az bizim ki kadar eski olur.

• Beğen
Tepkiler: Xsodia
papakudioflu

papakudioflu

Admin
yalnız işlemcileri desteklese de 32-bit işletim sistemine sahip cihazların güncelleme ile 64-bit mimarisine geçmesi kesin değil. O konuda bazı sıkıntılar olabilir. Ama yine de 64-bit işlemciye sahip modellere 64-bit rom flashlanabilir diye tahmin ediyorum.

furyzer0

furyzer0

Üye
Bence şimdiki eski telefonların kendini başka cihaz gösterip redstone almadı gibi güncellemeyi vermeseler de yaparız diye düşünüyorum. Ama 32 bitten 64 bite geçmek o kadar kolay olmayabilir

• Beğen
Tepkiler: Xsodia