Microsoft Office 2013 Türkçe Yama nasıl yüklenir?

Sponsorlu Bağlantılar

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
    Konu Sahibi
Microsoft Office 2013 Türkçe Yama nasıl yüklenir?
Bilgisayarınızda Microsoft Office 2013 paketini kullanıyorsanız ve bunu nasıl Türkçe yapacağınızı merak ediyorsanız, Microsoft Office 2013 Türkçe Yama hakkında detaylı bir şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz.

Microsoft Office, Office programlarının varsayılan dilini belirlemek için Windows işletim sisteminde varsayılan giriş dilini kullanır. Office programlarında varsayılan dili değiştirmek için Windows işletim sisteminin varsayılan giriş dilini ve ardından Office için varsayılan düzenleme dilini değiştirmeniz gerekir. Örneğin Windows işletim sisteminin varsayılan giriş dili Japonca ise tüm Office programlarının varsayılan dili Japonca olur. Ancak Microsoft Office'te varsayılan düzenleme, görüntüleme, Yardım ve Ekran İpucu dilini Fransızca veya İngilizce gibi bir dile ayarlayabilirsiniz.

Varsayılan giriş dilini ayarlama

Windows 8’de (Office 2007, 2010, ve 2013 için geçerlidir)

Düğmeler çubuğunda, Denetim Masası için Uygulamalar‘ı arayın.

Saat, Dil, Bölge öğesi altındaki Giriş yöntemlerini değiştir’i tıklatın.

Yeni bir dil eklemek için Dil ekle'yi tıklatın.

Veya zaten yüklemiş olduğunuz bir dil için Seçenekler’i ve ardından Giriş yöntemi ekle’yi tıklatın.

Office'te varsayılan düzenleme dilini ayarlama konusundaki yönergeleri uygulayarak Microsoft Office'teki varsayılan dille ilgili dile özel seçenekleri açın.

Windows 7’de (Office 2007, 2010, ve 2013 için geçerlidir)

Başlat 'ı ve ardından Denetim Masası'nı tıklatın.

Daha sonra Saat, Dil ve Bölge'nin altında Bölge ve Dil seçeneğinin altındaki Klavyeleri veya diğer giriş yöntemlerini değiştir seçeneğini tıklatın.

Bölge ve Dil iletişim kutusunda, Klavyeler ve Diller sekmesinde Klavyeyi değiştir seçeneğini tıklatın.

Metin Hizmetleri ve Giriş Dilleri iletişim kutusunda, Varsayılan giriş dili'nin altında varsayılan dil olarak kullanmak istediğiniz dili tıklatıp Office'te varsayılan düzenleme dilini ayarlama konusuna gidin.

Varsayılan giriş dili olarak kullanmak istediğiniz dil listede yoksa, 5 - 8 arası adımları tamamlayın.

Yüklü hizmetler altında Ekle seçeneğini tıklatın.

Varsayılan giriş dili olarak kullanmak istediğiniz dili ve ardından Klavye'yi tıklatın.

Kullanmak istediğiniz klavyenin veya IME onay kutusunu seçin ve Tamam'ı tıklatın. Dil, Varsayılan giriş dili listesine eklenir.

Klavye düzeninin önizlemesini görüntülemek için Önizleme'yi tıklatın.

Daha sonra Varsayılan giriş dili bölümünün altında, varsayılan dil olarak kullanmak istediğiniz dili tıklatın.

Office'te varsayılan düzenleme dilini ayarlama konusundaki yönergeleri uygulayarak Microsoft Office'teki varsayılan dille ilgili dile özel seçenekleri açın.

Windows Vista’da (Office 2007 ve 2010 için geçerlidir)

Başlat 'ı ve ardından Denetim Masası'nı tıklatın.

Saat, Dil ve Bölge seçeneğinin altında Klavyeleri veya diğer giriş yöntemlerini değiştir'i tıklatın.

NOT Klasik Görünümde, Bölge ve Dil Seçenekleri'ni çift tıklatın ve Klavyeler ve Diller sekmesini tıklatın.

Bölge ve Dil iletişim kutusunda Klavyeler ve Diller sekmesinde Klavyeleri değiştir seçeneğini tıklatın.

Metin Hizmetleri ve Giriş Dilleri iletişim kutusunda, Varsayılan giriş dili'nin altında varsayılan dil olarak kullanmak istediğiniz dili tıklatıp Office'te varsayılan düzenleme dilini ayarlama konusuna gidin.

Varsayılan giriş dili olarak kullanmak istediğiniz dil listede yoksa, 5 ile 8 arasındaki adımları tamamlayın.

NOT Seçtiğiniz varsayılan dil, diğer şirketlerin programları dahil olmak üzere bilgisayarınızdaki programlardan bu ayarı kullananların tümüne uygulanır.

Varsayılan giriş dili olarak kullanmak istediğiniz dili ve ardından Klavye'yi tıklatın.

Kullanmak istediğiniz klavyenin veya IME onay kutusunu seçin ve Tamam'ı tıklatın. Dil, Varsayılan giriş dili listesine eklenir.

Klavye düzeninin önizlemesini görüntülemek için Önizleme'yi tıklatın.

Daha sonra Varsayılan giriş dili bölümünün altında, varsayılan dil olarak kullanmak istediğiniz dili tıklatın.

Windows XP’de (Office 2007 ve 2010 için geçerlidir)

Başlat'ı tıklatın, Ayarlar'ın üzerine gelin ve ardından Denetim Masası'nı tıklatın.

Tarih, Saat, Dil ve Bölgesel Seçenekler öğesini ve ardından Bölge ve Dil Seçenekleri'ni tıklatın.

NOT Klasik Görünüm'de Bölge ve Dil Seçenekleri'ni çift tıklatın.

Bölge ve Dil Seçenekleri iletişim kutusunda Diller sekmesini ve ardından Metin hizmetleri ve giriş dilleri bölümünün altında Ayrıntılar'ı tıklatın.

Metin Hizmetleri ve Giriş Dilleri iletişim kutusunda, Varsayılan giriş dili'nin altında varsayılan dil olarak kullanmak istediğiniz dili tıklatın.

Varsayılan giriş dili olarak kullanmak istediğiniz dil listede yoksa, 5 ile 7 arasındaki adımları tamamlayın.

NOT Seçtiğiniz varsayılan dil, diğer şirketlerin programları dahil olmak üzere bilgisayarınızdaki programlardan bu ayarı kullananların tümüne uygulanır.

Giriş Dili Ekle iletişim kutusunda Giriş dili listesinden istediğiniz dili ve ardından Tamam'ı tıklatın.

Daha sonra Varsayılan giriş dili'nin altında, varsayılan dil olarak kullanmak istediğiniz dili tıklatın.

Office'te varsayılan düzenleme dilini ayarlama

Word gibi bir Microsoft Office programını açın.

Dosya > Seçenekler > Dil'i tıklatın.

Office Dil Tercihlerini Ayarlama iletişim kutusunda, Düzenleme Dillerini Seçin öğesinin altında, kullanmak istediğiniz düzenleme dilini seçin, varsayılan dil olmasını istediğiniz dilin adını tıklatın, Varsayılan olarak ayarla seçeneğini tıklatın.

Varsayılan düzenleme dilini değiştirdikten sonra, değişikliğin geçerli olması için tüm programlarınızı kapatmanız ve ardından tekrar açmanız gerekir.

NOTLAR

Herhangi bir nedenle, varsayılan görüntünüz veya Yardım dili kullanılamıyorsa, Microsoft Office kullanılabilen listeden sıradaki dili kullanır.

İstediğiniz dil listede yoksa, Başka Düzenleme Dilleri Ekle seçeneğini tıklatarak daha fazla dil hizmeti eklemeniz gerekir.

Üst Alt