Haber Microsoft Nokia Farkı?

Sponsorlu Bağlantılar

renac.cep

renac.cep

Üye
    Konu Sahibi
Microsoft Nokia Farkı?
Lumia 535 ile başlayan Microsfot'lu telefonlardan sonra bir konuyu öğrenmek istiyorum. Şu an 620 sahibiyim bugün 925 ile 830 arasında seçim yapamadığım için almadım.
Satıcı bana "Nokia olan Lumia alma 2 yıl sonra güncelleme, destek v.s. alamazsın, bekle Microsoft Lumia al" dedi. Böyle bir durum var mı?

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic

kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
Öyle bir durum yok.Şöyle bir durum var.Nasıl wp10 da her telefon her özelliği alamayacaksa 2 yıl sonraki gelen güncellemede şuan kullandığımız 920 ler bile tam özellikleri alamayacak ama güncellemeyi alacaktır.Sadece 2-3 yıl sonraki güncellemenin %20-30 gibi birşey alacak bilmem anlatabildim mi?

GianniInfantino

GianniInfantino

Üye
Nokia adıyla çıkmış olan ilk nesil lumiaların işlemcileri eski kaldığı için bazı özellikleri eksik alabilirler ileride. Bütün Wİndows Phone 8 telefonlar sonuna kadar destek alacak. En azından belirtilen bu

renac.cep

renac.cep

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkürler anladım bilgisayarlardaki gibi düşünmek lazım.

symbianbelle

symbianbelle

Üye
Yanlış hatırlamıyorsam 36 ay güncelleme desteği veriyor Microsoft. Bu nedenle yeni cihaz alman ilerisi için daha iyi olacaktır. Yeni işlemci yeni gpu ram gibi etkenler önemli tercihini buna göre yapmanda fayda var

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N
teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Yanlış hatırlamıyorsam 36 ay güncelleme desteği veriyor Microsoft. Bu nedenle yeni cihaz alman ilerisi için daha iyi olacaktır. Yeni işlemci yeni gpu ram gibi etkenler önemli tercihini buna göre yapmanda fayda var
Vay be! 36 helal olsun mc ye gerçekten takdir ettim bu sefer.

renac.cep

renac.cep

Üye
    Konu Sahibi

Benim niyetim de öyle L535 başlangıç için güzel özelliklere sahip ve benim beklentilerimi Pure View haricinde karşılıyor aslında ama Nokia Lumia 925 veya 830 eşdeğeri Microsoft Lumia da ne zaman çıkar bilinmez.

skynet

Üye
Benim niyetim de öyle L535 başlangıç için güzel özelliklere sahip ve benim beklentilerimi Pure View haricinde karşılıyor aslında ama Nokia Lumia 925 veya 830 eşdeğeri Microsoft Lumia da ne zaman çıkar bilinmez.
Yalnız 535 480p video kayıt yapıyor bilginiz olsun

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Vay be! 36 helal olsun mc ye gerçekten takdir ettim bu sefer.

:) Google cephesinde bir tek Nexus serisi o kadar destek alabiliyor. Bizde ayrımsız hepsi alıyor yazılım desteğini.
Microsoft'un tek artısı gelen güncellemeyi optimize edip Lumialara vermesi. Biraz geç veriyor ama öyle yada böyle veriyor.

• Beğen
Tepkiler: lazye, mzcoools, saynesim ve 1 kişi daha
orian

orian

Üye
Lamia 925 bence tasarım açısından En güzel lumia. Fakat 830 daha yeni. Tasarım açısından da 930'la birlikte diğer lumialardan bir kaç adım önde bence. Ama belki de kullandığım içindir 925 hepsinden güzel geliyor :)

papakudioflu

papakudioflu

Admin
O değil de konuya bakar mısınız? Satıcı iki sene sonra güncelleme almaz diye yeni nesil lumialara yönlendiriyor. Vay be Microsoft bazı şeyleri gerçekten değiştirmiş. İki sene destek alalım gerisi Allah kerim, kerimin kuyusu derin:ehe

• Beğen
Tepkiler: lazye, YasirTaHazal, byibo ve 3 diğerleri
orian

orian

Üye
Şimdi buradan şunu çıkardım;
1 telefoncu lumianın güncelleme alacağı tarihi biliyor
2 telefoncu lumiaların artık Ms adıyla çıkacağını biliyor. Bu Türkiye'deki telefoncular için alışılmış birşey değil. Genelde bizim millet Rami yuksekse telefon iyidir mantığıyla hareket ettiği için en büyük telefon satıcıları (Teknosa vs) bile Lumialar hakkında "sıfır" bilgi sahibi. Ben telefoncuyu kutluyorum :D

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi, pirenuri, wpfurkan ve 5 diğerleri
renac.cep

renac.cep

Üye
    Konu Sahibi
2 telefoncu lumiaların artık Ms adıyla çıkacağını biliyor. Bu Türkiye'deki telefoncular için alışılmış birşey değil. Genelde bizim millet Rami yuksekse telefon iyidir mantığıyla hareket ettiği için en büyük telefon satıcıları (Teknosa vs) bile Lumialar hakkında "sıfır" bilgi sahibi. Ben telefoncuyu kutluyorum :D

Bu akıllı telefona geçerken beni windows phone a yönlendiren Bimeks görevlisiydi. Gıyabında teşekkürlerimi sunuyorum. :)

ON9

ON9

Üye
A
arkadaş belki yurtdışında yaşıyordur ;) Biz de daha o bilinç seviyesi yok. Etrafımdan bilirim. Çak Samsungu gitsin seviyesinde teknolojik bilgi seviyesi

orian

orian

Üye
Şimdi alacak adamın ve satacak adamın psikolojisi rahat samsung satma konusunda. Zira ağırlıklı samsung var çevrede. Diğer markalarda tüketicinin zayıf noktasını yakaladı ve LG G2 ve G3 ile, HTC M7 ile Sony Z1 ile yani yüksek özellikli donanımlarla (4k video, 2-3 gb ram vs) yüksek satış rakamları yakaladı. Nokia yani Microsoft ise herkesin birşeyleri bildiğini varsayıyor gibi. Az donanımın sisteme yeteceği
Şimdi alacak adamın ve satacak adamın psikolojisi rahat samsung satma konusunda. Zira ağırlıklı samsung var çevrede. Diğer markalarda tüketicinin zayıf noktasını yakaladı ve LG G2 ve G3 ile, HTC M7 ile Sony Z1 ile yani yüksek özellikli donanımlarla (4k video, 2-3 gb ram vs) yüksek satış rakamları yakaladı. Nokia yani Microsoft ise herkesin birşeyleri bildiğini varsayıyor gibi. Az donanımın bu sisteme yeteceğini dünyanın tüm insanları bilemez. Üst segment şık bir lumia (açıkçası göz boyamak amaçlı) satışları arttırırdı bence. Satış politikası biraz tuhaf.

renac.cep

renac.cep

Üye
    Konu Sahibi
Ufukta ML 640-645 gözüktü, muhtemelen 740-940 falan takip eder. Önce bir görelim ama kısmetse Microsoft olanından alacağım :)

Üst Alt