Microsoft Edge’de Bildirimler Nasıl Engellenir?


TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
    Konu Sahibi
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

İnternet kullanımı günümüzde hiç kimsenin istemediği ve tarayıcının yeni bir penceresinden davetsiz bir konuk olarak beliren pop-up reklamlar ve otomatik oynatılan videolar yüzünden giderek daha çok etkileniyor. İnternet sitelerinin büyük bir kısmı, işleri daha da kötü hâle getirmek için bildirim almak isteyip istemediğinizi sorarak size iyi davranmaya çalışır.
Bildirim istekleri ilk başlarda bildirimlerin üzerinde daha çok kontrol sahibi olduğunuzu hissettirebilir ama aslında çok büyük bir sıkıntı içerisine girebilirsiniz. Neyse ki bu bildirimlerden sonsuza kadar kurtulmak mümkün.
Bu yazıda, daha önceden izin verdiğiniz bildirim isteklerini nasıl iptal edeceğinizi açıklıyoruz. Bildirimlerden sonsuza kadar kurtulmak için yazıyı okumaya devam ediniz.

Microsoft Edge’de Bildirimler Nasıl Engellenir?
  • Chromium tabanlı Edge’de bildirimleri iptal etmek için öncelikle sağ üst köşedeki üç noktaya tıklayın.
  • Burada “Ayarlar” yazısına tıklayın.
  • En aşağıda “Gelişmiş Ayarlar”ı göreceksiniz, tıklayın ve aşağı inin. Biraz aşağı inince “Bildirimler” bölümünü göreceksiniz. “Yönet” butonuna tıklayın.
  • Google Chrome’da olduğu gibi, burada da bildirim isteğini onayladığınız siteleri görüntüleyebilir, engelleyebilir veyahut sadece bildirim onayını geri çekebilirsiniz.
 

Ekli dosyalar

MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt