Microsoft Edge için AdBlock Plus Eklentisi Yakında Geliyor


BRKTNL

BRKTNL

Üye
    Konu Sahibi
Microsoft’un yeni tarayıcısı Microsoft Edge için yakında eklenti desteği geliyor. Yakın zamanda yayınlanacak Microsoft Edge eklentilerinden biri de Adblock Plus olacak.Microsoft, geçtiğimiz Mayıs ayında düzenlenen Build Geliştirici Konferansı’nda Windows 10 işletim sistemi için geliştirdiği yeni tarayıcısı Microsoft Edge’in İnternet Explorer’ın yerini alacağını açıklamıştı. Temmuz ayından itibaren yayınlanmaya başlayan Windows 10 güncellemesi ile birlikte Microsoft Edge tarayıcı da kullanıma sunulmuştu.

Windows 10 Mobile 10.0.10586.29 Güncellemesi Lumia 950 ve 950 XL için Resmi Güncelleme Olarak Yayınlandı

Microsoft, Edge tarayıcının özelliklerinden bahsederken yeni tarayıcının eklenti desteğine de sahip olacağını belirtmişti. Henüz aktif edilmeyen Microsoft Edge Eklenti desteğinin yakında yayınlanacak yeni bir güncelleme ile aktif edilmesi bekleniyor. Öte yandan bazı yapımcılar Microsoft Edge için eklentilerini hazırlamaya başladı bile. Dün Microsoft’un sayfasında ortaya çıkan Pinterest ve Reddit eklentilerinden sonra bugün de Adblock resmi sayfasında Adblock Plus eklentisinin yakında Microsoft Edge için kullanıma sunulacağı duyuruldu.

Adblock Plus eklentisinden kısaca bahsetmeyin gerekirse bir çeşit reklam engelleyici olduğunu söylememiz yeterlidir. Özellikle mobil cihazlarda internet kullanımı sırasında bazı reklamlar ciddi anlamda can sıkıcı olabiliyor. İşte bu noktada Adblock Plus devreye giriyor. Reklamların gösterimini engellemek yerine yüklenmesini önleyerek veri tasarrufu yapılmasını da sağlıyor. Kullanıcılar isterlerse diledikleri site ya da sayfada reklamların görüntülenmesine izin verebiliyor.

Microsoft Edge tarayıcıdaki eklenti desteğinde en çok merak edilen konu ise bu özelliğin mobil cihazlarda da desteklenip desteklenmeyeceği. Bu konuda henüz net bir açıklama yok malesef. Fakat Microsoft’un UWP (Evrensel Uygulama Platformu) uygulamaların masaüstü ve mobil cihazlarda aynı Arayüz ve özelliklerde çalışması prensibi üzerine kurulu. Bu da eklenti desteğinin mobil cihazlar için de gelme ihtimali bulunduğunu gösteriyor.
Microsoft Edge için AdBlock Plus Eklentisi Yakında Geliyor - MaxiCep
 

Benzer Konular

Efe Yakup Karahanlı
Cevap
13
Görüntüleme
216
ANIL
gonyalı
Cevap
13
Görüntüleme
255
gonyalı
TheNightMare.
Cevap
0
Görüntüleme
99
TheNightMare.
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt