Michlen Xrc Mud Bisiklet Lastiği Inceleme

Sponsorlu Bağlantılar

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
Michlen Xrc Mud Bisiklet Lastiği Inceleme
Bak bu konuyu okursan sinirlerin bozulacak araba sahibi demedi deme .

Size yaklaşık 900 km ' dir kullanmakta olduğum . Michlen Xrc mud lastiği anlatacağım .
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Öncelikle bu lastik katlanmış halde paket içinde geliyor . (Resmi vardı bulursam ekleyeyim)

Bu lastikte çift kompenent kullanılmış . Bu kısmı detaylandırırsam lastik yanağı normal lastik kauçuğuna iskeleti konularak yapılmış . Lastiğin iskeleti sadece yanak kısmında yer alıyor yani resimde de bu durum açık bir şekilde gözüküyor .

Lastiğin asıl olayı ise yere basan kauçuk kısmında yanaktan farklı olarak gri renkte olan bu kısım kendini uzaktan çok belli ediyor . Hoş bir görüntüsü oluyor bence .

Gelelim şimdi asıl mevzuya yolda nasıl ?

Genelde asfaltta kullandığımı nadiren toprak araziye girdiğimi belirteyim .

Asfalta yapışıyor , bir oluyor sanki .
Yüksek hızlara çıkmanızı da engelliyor tabi.
Yokuş aşağı inerken 40-50 ile viraja sert bir şekilde yatarak(sağa ve sola eğim vererek) girseniz bile asla korkutmuyor . En ufak kayma hissi olmuyor . Bu şekil giderken frene basarsanız düzde giderken basmışsınız gibi oluyor . (Ön frene basıp düşüp gelmeyin bana)

Hafif kumlu çakıllı arazide o ufak taşları dişlerinde bulunan küçük boşluklar sayesinde yüzünüze atıyor . Şimdi yerimi buldum, bana güvenebilirsin hissini bu zeminde de vermeye devam ediyor .

Frenlemesi ise asfalt kuru zeminde gayet yeterli v-fren kollarını aşırı sıkmadıkça kayma yapmıyor . Çok güzel bir biçimde lineer bir şekilde yavaşlatıyor bu sayede frene basmak bir zevk haline geliyor .

Geçen yokuş aşağı yeşil lambaya doğru gidiyordum , buldum yokuş aşağı affetmedim . Yüklendim pedala o da ne ? (35-40 arası hızım var ) Lamba kenarında sağa dönmeye çalışan araç birden durdu . 10-15 m var aramızda . Frenlere abandım aracın arkasında durdum.

Islak zeminde bayadır kullanmadım. (Güncelllerim yağmurda sürersem)

Yaklaşık 900 km' dir kullanıyorum demiştim . Şubat 2019 da aldım .
Yıl başından itibaren starava kaydında 836 km yol yaptım.
Bu km içinde lastik dişlerinde sertleşme olmamış , ilk günkü tazeliğini koruyor.
Lastik dişlerinin kaydırmayla çok çabuk eridiğini belirteyim . Yanağının alt kısmından hafif ip ip atmalar oldu .

Artıları:
Çok iyi yol tutuşu
Frenleme mesafesinin az olması (Rubena rapide göre çok azaldı)
Uzun ömürlü olması (Resimlerde 836 km ye rağmen diş ebatını görüyorsunuz , üstelik ilk günkü gibi yumuşaklar)
Beyaz renkte michlen yazısı logosu yolda giderken çok güzel gözüküyor .

Eksileri:
Harbiden yoruyor . 35 km hızdan sonrası gitmiyor.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Dizzy42

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Fotolar Cici OIldu Sanırım :hmmm

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
Tamam Şimdi Oldu :tebessüm: Kaç Gayme Lastik?

Peşin 80 lira çifti 160 lira . Önceden seneden seneye lastik eskitirdim . 60 liraya çift alıyordum bir işe yaramıyordu . Ben aldığımda çok güzel bir indirimi vardı . 130 liraya almıştım çiftini . Verdiğin paraya değiyor .

• Beğen
Tepkiler: Dizzy42 ve DarkredBlue61
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye

Peşin 80 lira çifti 160 lira . Önceden seneden seneye lastik eskitirdim . 60 liraya çift alıyordum bir işe yaramıyordu . Ben aldığımda çok güzel bir indirimi vardı . 130 liraya almıştım çiftini . Verdiğin paraya değiyor .
Pahalımyış Biraz Sanki :D Hayırlı Olsun

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
Pahalımyış Biraz Sanki :D Hayırlı Olsun
Teşekkür ederim . 836 km den fazla yol yaptım bu lastiklerle ilk günkü kondisyona çok yakınlar . Kaliteye para verilir abi . 2500 km yol yaparsam bu lastikle çok ucuza gelir.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Teşekkür ederim . 836 km den fazla yol yaptım bu lastiklerle ilk günkü kondisyona çok yakınlar . Kaliteye para verilir abi . 2500 km yol yaparsam bu lastikle çok ucuza gelir.
Sende Mezaramı Getirecen Boşver :D

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
Sende Mezaramı Getirecen Boşver :D
Bisiklet sürmenin bazı püf noktaları var . Uzun yola gideceksen sabit kadans(pedal çevirme devri , arabanın motor devri gibi) , sabit vites , sabit hız gideceksin .
Acıkmadan yiyecek , susamadan suyunu içeceksin .
Diz sağlığın için o iki kollu vites sistemini kullanacaksın .
Yola adapte olacaksın araçlar ne yapmak istiyor bileceksin .
7 senedir bisiklet biniyorum . 3 senedir bisiklet forumdan öğrendiklerimle bilinçli bir şekilde biniyorum .

Mezara gitmek kolay . Ne demiş rahmetli kim derdi kırmızı ışıkta geçilmez diye .

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Bisiklet sürmenin bazı püf noktaları var . Uzun yola gideceksen sabit kadans(pedal çevirme devri , arabanın motor devri gibi) , sabit vites , sabit hız gideceksin .
Acıkmadan yiyecek , susamadan suyunu içeceksin .
Diz sağlığın için o iki kollu vites sistemini kullanacaksın .
Yola adapte olacaksın araçlar ne yapmak istiyor bileceksin .
7 senedir bisiklet biniyorum . 3 senedir bisiklet forumdan öğrendiklerimle bilinçli bir şekilde biniyorum .

Mezara gitmek kolay . Ne demiş rahmetli kim derdi kırmızı ışıkta geçilmez diye .
Bi Tane aksiyon kamerası alıp şu pisiklet gruplarına katılabilirsin aslında.toplantı yapıyorlar video çekersin

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi

Üst Alt