Meteoroloji'den 14 İle Kuvvetli Yağış Uyarısı

 • 20 Temmuz 2014
 • 262 Okunma
 • 1 Cevap

 1. Meteoroloji Genel Müdürlüğü yurdun kuzey kesimleri ile Akdeniz bölgesinde görülecek sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak şeklindeki yağışlar olacağını belirtip İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Yalova, Düzce, Zonguldak, Bartın, Sinop, Trabzon, Rize ve Osmaniye ile Hatay ve Artvin'in kıyı kesimlerinde kuvvetli olacağını bildirerek uyarıda bulundu.

  14 İLE YAĞIŞ UYARISI

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye'nin kuzey kesimleri ile Akdeniz Bölgesi'nde görülecek sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak şeklindeki yağışların; İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Yalova, Düzce, Zonguldak, Bartın, Sinop, Trabzon, Rize ve Osmaniye ile Hatay ve Artvin'in kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI VE RÜZGAR


  Hava sıcaklığı, iç bölgelerde 1 ila 3 derece azalacak, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar ise genellikle kuzey yönlerden, güney ve doğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kıyı Ege, Karadeniz kıyıları, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu'nun batısında yer yer esecek.

  "YAĞIŞLAR KUVVETLİ OLACAK"

  Yağışların, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Yalova, Düzce, Zonguldak, Bartın, Sinop, Trabzon, Rize ve Osmaniye ile Hatay ve Artvin'in kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklenirken Meteoroloji, su baskını, lokal dolu yağışı, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli olması gerektiğini bildirdi.
   


  Yazan: ANIL
 2. :tşk:
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
10/12/2018 - 20:19