meslek seçim

Sponsorlu Bağlantılar

mehmettech

mehmettech

Üye
    Konu Sahibi
meslek seçim
merhaba arkadaşlar

uzun süredir düşünüyorum ama bi türlü karar veremiyorum ben ne yapacağım ? mesleğim ne olacak ? bana yardımcı olacağınızı umuyorum

özelliklerim;
1)donanım-yazılım her 2si süper
2)teknolojiyi yakından takip ediyorum kolum gibi bişey
3)tasarım yapmayi geliştirmeyi seviyorum

kısaca arkadaşlar samsung- apple gibi teknoloji (pc,akıllı gözlük,cep telefon.,)odaklı bir iş yapmak geleceğin applei samsungu olmak istiyorum

unutmadan bu işleri asla para için değil insanlığın herşey ile uyumlu bagimlisi olmadığı ama bi o kadarda seveceği bir teknoloji geliştirmek için istiyorum

benim mesleğim ne ? veya ne yapmam lazım ?

_RYUK_

_RYUK_

Üye
megatronik veya malzeme mühendisliğine bir bak

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR ve mehmettech
DDorlion

DDorlion

Üye
Bilişim İletişim Sektörüne Atıl :D

• Beğen
Tepkiler: mehmettech
Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
Gelecekte Apple mi olmak istiyorsun? Teknoloji bir insani elektronik cihazlara cevirecek kadar ilerlemedi malesef.
Madem bu isleri para icin yapmiyorsun gel belese bizim bilgisayarla ugras tum gun.

• Beğen
Tepkiler: İhtiyar007
mehmettech

mehmettech

Üye
    Konu Sahibi
Gelecekte Apple mi olmak istiyorsun? Teknoloji bir insani elektronik cihazlara cevirecek kadar ilerlemedi malesef.
Madem bu isleri para icin yapmiyorsun gel belese bizim bilgisayarla ugras tum gun.
:) para için yapmiyorsam yani benim zevkim bu .Yani ben Sadece para için bunca şeyleri öğrenmek veya her sabah istediğim bir işe gitmemek için bunu Burada sordum.

ÇÜNKÜ BURAYA GÜVENDİM
dalgaya almasak , çünkü benim tüm hayatımı etkileyecek Bir konu

Silinen Üye 2313801

Kapalı Hesap
Tek basına apple veya samsung olamazsın. Arkanda bırılerı ve senınle calısması gereken bır kurucu takım. Olabılecegı kanıtlanmıs goz urpertıcı bır proje. Iste bunlar onemlı. Durum su:
Takımı toplarsın - proje bulursunuz - en ıyı halde yaparsınız - destekleyen kısıler varsa baska markalara sunum yaparsın ve bıngo. Ama su var bı apple degılde trıdentte olabılırsın. Bu ısler olucam dmekle degılde musterıye baglı kımse Iphone ıle aynı fıyata tanınmadık bır fırma malı almaz. Yapacaksan:
ya en ıyısı olacaksın yada baska fırmaların altına gıreceksın.

• Beğen
Tepkiler: BerkD2375, MrCaesar ve mehmettech
mehmettech

mehmettech

Üye
    Konu Sahibi
Böyle cevapları okudukça iyiki bu bu siteye üye olmuşum diyorum. Arkadaşlar başka önerileriniz varsa can kulağıyla dinliyorum

Silinen Üye 2313801

Kapalı Hesap
yazılımla ilgileniyorsan yazılıma basladıgında hemen bır apps bekleme... Angry bırds bır bucuk yıl calısılmıs bır proje. Ayrıca herkese gore aldatma gıbı gelebılır ama baktınkı olaganustu bısey yaptın. Once sınırlı bır surum demo yap. Ve sunu unutma demoya cok ozen ama ucretlıye daha fazla ozellık koy:
nedenı ıse ınsanlar cok ozenılmıs bır demo gorur. Paralısının daha fazla ozellıgı oldugunu gorur onu alır. Ama sadece daha fazla ozellık daha fazla ozenırsen tabıkı kafı ama hızlı para kazanma yontemı bu. Ayrıca ıster apple da calıs ıster mıcrosoftta. Bır uygulamayı sakın bır fırmaya satma. Sur google playe. Ne bıleyım Supercell dıye bır fırma var Hay Day ve Clash Of Clans olmak uzere 2 oyunu var. Sadece ıkı oyun ama ınanılmaz oyunlar. Cok kalıtelı. Bu arada suda var. Ne sadece offlıne yap nede sadece onlıne. Insanlar 2 turlude ıster. Yanı ne bıleyım samsung galaxy serısı gıbı aynı tasarımlara yenı ozellık degılde yenı tasarımlara eskı ozellıkler. Sadece dokunmatık ekran yerıne s4le aynı ozellıkte klavyelı samsung nasıl olur. Ya genel olarak su: bır ozellıge baglı kalma. Kazanamazsın oylee.....

• Beğen
Tepkiler: BerkD2375 ve mehmettech
sezaruyanik

sezaruyanik

Üye
Benim sana tavsiyem su,az bucuk buyuk is adamlarinin gecmisini arastirdim ve hicbir seyin gorundugu gibi kolay olmadigini gordum.Oncelikle kesinlikle hirsli olup mucadeleyi birakmaman gerek.Boyle devam ettigin surece eminim ki basari gelecektir.Ve gordugum kadariyla buyuk isler genelde en az birden fazla kisiyle yani grup calismasiyla yapiliyor.Kisisel olarak kendini elinden geldigince maksimuma cek.Egitimini al,kesinlikle onune firsatlarin gecicegini dusunuyorum.Bol sanslar diliyorum...

• Beğen
Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
İngilizce sart aga.

• Beğen
Tepkiler: Joker. ve mehmettech
ozakin70

ozakin70

Üye
Arkadasim makatronik yada yazilim gelistirme sececeksin biri donanim biri yazilim isi once secimini yapacaksin ve cok iyi sadece iyi degil cok iyi ing bileceksin ve o iste yukseleceksin yukseleceksin kazandigin parayla ortak yada kendine has sirket kuracaksin baknz ferrarinin sahibi oto.fab. bir isciyken suanda her bir arabasi milyon $ degerinde bunun icin tek yakindan takip etmene gerek yok onu gazeteci veya editor yapar sen ve senin gibilerin yaptigini yapacagini konusur yazar yazacak ins azim +hirs + guven = basari

• Beğen
mehmettech

mehmettech

Üye
    Konu Sahibi
Can kulağıyla deinliyorum

Tmobile

Tmobile

Üye
Can kulağıyla deinliyorum
evinde bilgisayarı ve interneti olan herkez artık teknoloji ile içten dıştan ilgileniyor teknojiyle ilgilendiğiniz bir yazılım uzmanı olabileceğiniz anlamına gelmez mesela bilişim sektöründe hem donanım hem yazılım var ancak siz hangisini detaylı olarak biliyorsunuz ileri düzey olmasada mesela kodlama biliyorsunuz?
  1. Ağ İşletmenliği
  2. Web Programcılığı
  3. Veri Tabanı Programcılığı
  4. Bilgisayar Teknik Servisi
  5. hangisinde bilginiz var ona göre seçmeniz lazım eğer ben şu oyunda kralım ben bu forumda adminim ben bilgisayarın bataryasını söküyorum derseniz bu anladığınız anlamına gelmez.
  6. bir apple samsung maalesef açıkca söylemek gerekirse hayalinizi kırmak istemem ama olamazsınız!
  7. neden derseniz samsung gibi bir firma olmak için elinizde milyar dolarlar bulunması gerekiyor. kısacası bu.

mehmettech

mehmettech

Üye
    Konu Sahibi
Hepinize teşekkür ederim yorumlar doğru ve çok güzel :)

Üst Alt