Mertesacker: "Arsenal'e geldiğim için pişman değilim"

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Mertesacker: "Arsenal'e geldiğim için pişman değilim"
Arsenal'ın başarılı savunma oyuncusu Per Mertesacker, Werder Bremen'den Londra ekibine gelerek doğru kararı vermiş olduğunu belirtti.

Geçtiğimiz yaz ayında Arsenal'a gelerek çok doğru bir karar verdiğini söyleyen savunma oyuncusu, basına yaptığı açıklamada, "Böyle bir adım attığım için mutluyum. Buraya gelirken çok ani bir karar verdim. Geleceğim için doğru bir adım attım. Ailem de bunun destekliyor. Önemli olan da bu." sözlerini kullandı.

Euro 2012'de grubun ile karşılaşmasında Portekiz ile oynayacakları maça da değinen Alman savunma oyuncusu, "Daha önce Portekiz ile birkaç kez karşılaşmıştık. Bu maçta 1'e 1 durumlardan kaçınmalıyız. Portekiz'in çok iyi bireysel oyuncuları var. Onlara karşı oynadığımız maçlarda iyi bir takım olduğumuzu kanıtladık." şeklinde konuştu.

Son yıllarda takımdaki yaşanan değişikliklerin de altını çizen savunma oyuncusu, "2010 yılından bu yana düzenli olarak birlikte forma giyemedik. Takımda değişiklikler oldu, fakat şu an çok iyi durumdayız." ifadelerini kullandı.

Takımdaki genç oyuncuların kendileri için çok önemli bir yere sahip olduğunu söyleyen Arsenallı oyuncu, "Çok genç ve yetenekli oyunculara sahibiz. Hepsi de Bundesliga'da çok iyi bir sezon geçirdi. Örneğin, Marco Reus ve Mario Götze." dedi.

Son olarak artık hayal kırıklığı yaşamak istemediklerini söyleyen savunma oyuncusu, "Daha önce 2. olduk, 3. olduk. Şimdi ise şampiyon olup hayal kırıklığı yaşamak istemiyoruz." diyerek sözlerini noktaladı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...